Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Стали відомі деталі про мобілізацію, які треба знати українцям.

В Україні у відповідь на мобілізацію в Російській Федерації ряди армії можуть поповнити понад 5 млн осіб. В українців виникає багато питань із цього приводу.

На сайті Telegraf відповіли на п'ять найпопулярніших питань.

Кого можуть мобілізувати, хто може отримати відстрочку?

Деталі про це чітко виписані у 23 статті закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Там зазначено, кому може бути дано відстрочку від мобілізації, кого не можуть мобілізувати, а кого можуть – тільки він сам того захоче. Список норми дуже широкий, тому його можна вивчити і зробити собі якісь виписки. Залежно від конкретної ситуації.

Чи є "броня", яка не дозволяє мобілізувати ту чи іншу людину?

"Бронь" може здійснюватись на підставі відповідних документів від Міністерства економіки або Міністерства інфраструктури. Для того, щоб її отримати, потрібно надати докази та документи про необхідність роботи співробітника на конкреному підприємстві, підтвердити необхідність його роботи під час повномасштабної війни. Ці вимоги досить розпливчасті. Але точно "заброньовані" судді Верховного Суду України, а також народні депутати України.

Кого можуть звільнити з військової служби?

У період мобілізації було чимало порушень, як от, наприклад, не проведення медичної комісії або її поверхове проведення. Часто мобілізували людей, яких зняли з воєнного обліку. Ці порушення при мобілізації є підставою для звільнення з військової служби. Відповідні підстави передбачені у статті 26 закону України "Про військовий обов'язок та військову службу". Їхній перелік теж широкий, тому при необхідності потрібно вивчити статтю.

Де можуть вручати повістки?

Це дуже болюче питання для всіх українців. У зв'язку з тим, що в законодавстві нашої країни немає порядку вручення повісток, немає чіткого положення про їх вручення, їх роздача в нічних клубах, на пляжах та блокпостах не є незаконною. Але вручати ці повістки не може працівник пошти або охоронець ресторану - це може бути лише уповноважена особа. Крім того, слід пам'ятати, що є кілька різних видів повісток.

Чи можуть переводити з однієї області в іншу?

У 23 статті закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачається, що певні категорії осіб (наприклад, багатодітні або мають дітей-інвалідів, особи з інвалідністю) можуть проходити службу тільки за власним бажанням – і виключно за місцем свого проживання.

Водночас, часто цього правила не дотримуються, тому за бажання людина, яку відправили в іншу область, може звернутися з відповідним рапортом до командира частини, написавши, що має служити лише у регіоні, де зареєстровано.

Класифікація шрифтів - це завжди полем для дискусії, адже майже неможливо зробити класифікацію за якимось одним критерієм.
Останні новини

У Молдові все ж уникли відключень споживачів через наслідки ракетних ударів РФ по Україні.

У Молдові 5 грудня минулося без відключень споживачів від електропостачання, попри початкові повідомлення про проблеми у системі через ракетні удари Росії по українських об'єктах енергетичної інфраструктури.

Українська правда

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії -  Аркадій Бабченко

росіянам байдуже до Херсона чи Маріуполя. путін уже будує плани іншої кампанії - Аркадій Бабченко

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...

Реакция АРЕСТОВИЧА на взрывы в тылу РФ @arestovych

Реакция АРЕСТОВИЧА на взрывы в тылу РФ @arestovych

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #фейгинлайф #фейгин​ #арестович​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Утром стало известно о взрывах на российском аэродроме "Энгельс" и "Дягилиево". Алексей Арестови...

«Ядерну кнопку»  рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму -  Аркадій Бабченко, Час Online.

«Ядерну кнопку» рф задіє знову, коли стане питання звільнення Криму - Аркадій Бабченко, Час Online.

Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На фронт їдемо також з гостинцями для ЗСУ - усе завд...

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

Україна має право БИТИ по Росії? – Відповідь ДАВИДЮКА @davydiuk.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Вигравайте новорічний підгон від Moneyveo: Політолог Микола Давидюк під час стріму на ют...

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем -  Аркадій Бабченко, Час Online.

Буде трибунал, буде прапор НАТО над кремлем - Аркадій Бабченко, Час Online.

Трибунал буде. Але за умови повної поразки росії. Деталі - тут: Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які працюють на передовій. На...

Вони знову полізуть на Київ, якщо росію не зупинити -  Аркадій Бабченко, Час Online.

Вони знову полізуть на Київ, якщо росію не зупинити - Аркадій Бабченко, Час Online.

росія - це Німеччина між І та ІІ сСвітовою. Німці тоді просто зачаїлися і плекали свою ненависть та жагу помсти. Але чому Німеччина стала демократичною країною? Бо вони пройшли катарсис ІІ Світової. росіяни ж - ні. У них це ще попереду: репарації,...