Посольство США розраховує на відповідальність влади України за незалежність ЦВК.

2

Дипломати сподіваються, що новий склад ЦВК продовжить свою роботу для підтримки успіху України як демократичної держави.

Американські дипломати покладають на нову українську владу відповідальність за незалежність Центральної виборчої комісії (ЦВК), новий склад якої буде сформовано, повідомили в посольстві США в Києві в понеділок.

"Нова влада, діючи в межах закону, змінюючи її склад, тепер несе відповідальність за те, щоб ця важлива інституція зберігала свою незалежність та неупередженість в очах українського народу", - йдеться в повідомленні посольства у Facebook в понеділок.

У диппредставництві сподіваться на те, що "досвідчені професійні співробітники ЦВК" продовжать свою роботу для підтримки успіху України як демократичної держави.

Читайте також: В "ОПОРІ" прокоментували достроковий розпуск ЦВК

13 вересня, як і прогнозувало DT.UA, Верховна Рада підтримала подання президента Володимира Зеленського та голосами фракцій "Слуги народу", "Опозиційної платформи – За життя", "Батьківщини" і групи "За майбутнє" достроково розпустила Центральну виборчу комісію.

Фракція "Слуги народу" у Верховній Раді заявила, що планує запропонувати квотний принцип розподілу позицій членів нової ЦВК. Це означає, що абсолютна більшість місць у Комісії займуть представники президентської політсили.

ЦВК відкинула всі претензії Зеленського, назвала рішення політичним, підкресливши, що воно ставить під питання легітимність президентських і парламентських виборів 2019 року.

За даними DT.UA, Зеленський вирішив розпустити ЦВК, щоб вивести з її складу людей, пов'язаних із п'ятим президентом України Петром Порошенком і колишнім народними депутатом Олександром Грановським. А викладені в тексті подання претензії є намаганням обгрунтувати це політично вмотивоване рішення.

Новини по темі

Апаршина став головою департаменту оборони в Офісі президента.

1

Іван Апаршин очолив Директорат з питань національної безпеки і оборони Офісу президента.

Кабмін спростив процедуру призначення субсидій для дитбудинків, військових та пенсіонерів.

4 1

Кабінет міністрів України спростив призначення субсидій окремим категоріям громадян на засіданні 20 жовтня.

Кабмін затвердив Державну програму розвитку українських Карпат до 2022 року.

5

Сьогодні, 20 жовтня 2019 року, на своєму засіданні Кабінет Міністрів України затвердив Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки.

СБУ збереже за собою повноваження досудового розслідування злочинів — експерт.

2

Якщо виходити не з теорії, а з практики, то можна зробити висновок, що це — реальна можливість для зловживань, а не бажання захистити державу.