
Одна з цілей Вашингтона — скасувати режим преференцій для Пекіна.
У понеділок, 27 березня, Палата представників Конгресу США одноголосно схвалила законопроект, який доручає державному секретарю працювати над тим, щоб позбавити Китай статусу країни, що розвивається в міжнародних організаціях. Про це повідомляє The Hill.
Законопроект під назвою «КНР не є країною, що розвивається» був схвалений 415 голосами.
Документ доручає державному секретарю «домагатися» зміни статусу Китайської Народної Республіки з країни, що розвивається, на країну з доходом вище середнього, країну з високим доходом або розвинену країну в міжнародних організаціях, до яких входять США і Китай, а також пропонує механізм для цього.
Крім того, він доручає держсекретарю працювати над тим, щоб Китай не отримував преференцій або допомоги в рамках організацій внаслідок того, що він має статус країни, що розвивається.
«Китайська Народна Республіка є другою за величиною економікою світу, на яку припадає 18,6 відсотка світової економіки», - заявила на засіданні представниця республіканців Янг Кім, одна з авторів законопроекту.
«За розміром економіки вони поступаються лише Сполученим Штатам. Сполучені Штати розглядаються як розвинена країна, так само має розглядатися і КНР. До США також ставляться як до країни з високим рівнем доходу в договорах і міжнародних організаціях, тому до Китаю також слід ставитися як до розвиненої країни», - додала вона.
«Однак, КНР класифікується як країна, що розвивається, і вони використовують цей статус, щоб грати з системою і завдавати шкоди країнам, які дійсно цього потребують», - сказала Янг Кім.
Незважаючи на те, що Китай є другою за величиною економікою в світі, після США, деякі міжнародні організації, в тому числі ООН, визначають його країною, що розвивається.
Таке визначення, на думку законодавців, може дозволити отримувати особливі привілеї або гнучкість у певних договорах або організаціях.
Читайте також: Китай намагається посилити вплив на США через штат Юта – АР
Законопроект, прийнятий у понеділок, є черговим заходом, спрямованим на посилення тиску на Китай. Минулого місяця Палата представників одноголосно схвалила резолюцію, що засуджує використання Комуністичною партією Китаю шпигунської повітряної кулі над континентальною частиною США.
Related video
У січні Палата представників переважною більшістю голосів проголосувала за створення двопартійного комітету, який займатиметься питаннями конкуренції США з Китаєм .
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю Колишній президент Тайваню відвідав Китай Правляча партія острова розкритикувала його візит. Китай намагається посилити вплив на США через штат Юта – АР Вже не раз політики Юти діяли на користь Пекіна, йдеться у журналістському розслідуванні. Гондурас розірвав дипломатичні відносини з Тайванем та встановив із Китаєм Гондурас є дев'ятим дипломатичним союзником, якого Тайвань втратив на користь Китаю з моменту вступу на посаду президента Цай Інвень. Китай не виявив інтересу до пропозиції США про телефонну розмову Байдена з Сі Цзіньпіном — Reuters Байден хотів провести переговори з Сі після інциденту з китайським шпигунським аеростатом. Президентка Тайваню ознайомилася з підготовкою військових перед візитом до США Цай Інвень відвідала одну з військових баз острова.
Підготував/ла : Анастасія Гурін