В Україні зросла мінімальна пенсія: скільки буду отримувати пенсіонери.

В Україні з 1 січня 2020 року збільшилася мінімальна пенсія – вона виросла на 251 грн і тепер становить 1889,20 гривень.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, такий розмір мінімальної пенсії закладений в держбюджеті на поточний рік.

Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений в розмірі 40% нової величини мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня збільшується з 1638 грн до 1889,20 грн.

Також з 1 січня 2020 року в Україні відповідно до пенсійної реформи збільшується кількість років трудового стажу, що необхідні для призначення пенсії за віком. Тепер на отримання пенсії за віком після досягнення 60 років можуть претендувати тільки ті, хто має стаж не менше 27 років (в 2019-му було 26 років).

Якщо ж в людини не вистачає трудового стажу, пенсійний вік настане не в 60, а в 63 роки або в 65 років, в залежності від наявного трудового стажу і дати звернення за призначенням пенсії.

2020-й рік також стане останнім “пільговим” роком пенсійного віку для жінок. Вийти на пенсію раніше – в 59,5 років – зможуть тільки жінки, які народилися з 1 жовтня 1960-го по 31 березня 1961 року. Народжені після цього можуть розраховувати на пенсію лише в 2021 році, тобто одночасно з чоловіками свого року.

Нагадаємо, з 1 грудня 2019 року Пенсійний фонд провів автоматичний перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, до 1624 гривень.

Раніше повідомлялось, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

До слова, пенсія в Україні нараховуватиметься по-новому – порядок виплати зазнав змін, а встановлення мінімального потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

Новини по темі

Отримати субсидію стане складніше: українців попередили про зміни.

Субсидії для деяких сімей – єдина можливість вчасно оплачувати комунальні платежі, однак у травні 2020 року в Україні переглянуть формулу нарахування субсидії, якщо зараз родини в середньому віддають 15% сукупного доходу, то через кілька місяців н...

1

Споживчі настрої українців упали після короткострокового зростання в травні - дослідження.

На тлі падіння економічних очікувань, споживчі настрої українців упали після короткострокового зростання в травні.

1

Кущ: Коммунальные тарифы давно превратились в новый гибридный налог.

Что осень грядущая нам готовит, или нужно ли сверлить дырочки под ордена нашим фискалам?

1

Економічні виклики й посилення популізму: як коронакриза змінює світ та рецепти для України.

Безліч аналітиків наразі намагаються пророкувати економічні та соціальні зміни після пандемії. Адже, пори те, що пандемія COVID-19 почалася як криза системи охорони здоров’я, вона швидко переросла в економічну та соціальну кризу. Отже, в умо...

2

Доходи українців зросли на 11 млрд грн

Українці задекларували 94,5 млрд гривень, що на 11 млрд грн більше, ніж минулоріч.З початку 2020 року платники податків подали майже 505 тис. декларацій про майновий стан і доходи, повідомляють у Державній податковій службі.Найбільші суми задеклар...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie