В Україні зросла мінімальна пенсія: скільки буду отримувати пенсіонери.

В Україні з 1 січня 2020 року збільшилася мінімальна пенсія – вона виросла на 251 грн і тепер становить 1889,20 гривень.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, такий розмір мінімальної пенсії закладений в держбюджеті на поточний рік.

Мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений в розмірі 40% нової величини мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня збільшується з 1638 грн до 1889,20 грн.

Також з 1 січня 2020 року в Україні відповідно до пенсійної реформи збільшується кількість років трудового стажу, що необхідні для призначення пенсії за віком. Тепер на отримання пенсії за віком після досягнення 60 років можуть претендувати тільки ті, хто має стаж не менше 27 років (в 2019-му було 26 років).

Якщо ж в людини не вистачає трудового стажу, пенсійний вік настане не в 60, а в 63 роки або в 65 років, в залежності від наявного трудового стажу і дати звернення за призначенням пенсії.

2020-й рік також стане останнім “пільговим” роком пенсійного віку для жінок. Вийти на пенсію раніше – в 59,5 років – зможуть тільки жінки, які народилися з 1 жовтня 1960-го по 31 березня 1961 року. Народжені після цього можуть розраховувати на пенсію лише в 2021 році, тобто одночасно з чоловіками свого року.

Нагадаємо, з 1 грудня 2019 року Пенсійний фонд провів автоматичний перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, до 1624 гривень.

Раніше повідомлялось, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

До слова, пенсія в Україні нараховуватиметься по-новому – порядок виплати зазнав змін, а встановлення мінімального потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

Новини по темі

НБУ дозволить проводити міжбанківські платежі щодня 23 години на добу.

Новація почне діяти від 1 квітня.

1 5

Роботодавці розповіли, де шукають працівників, на що звертають увагу та які бонуси пропонують.

Понад 70% роботодавців готові підвищити зарплату, аби втримати працівника на посаді.

1 11

Падіння індексу промислової продукції в січні 2020 року до січня 2019 року становило 5,1%. Компанієць.

Уже дев'ять місяців в Україні фіксується падіння промислового виробництва.

1 2

Індексація пенсій з 1 березня: кому і на скільки збільшать виплати.

Пенсії в Україні різко зростуть з 1 березня 2020 року після автоматичної індексації виплат. Надбавку отримає більшість українських пенсіонерів, але багато людей залишаться без доплат. На скільки підвищать пенсії, яких категорій це торкнеться, і ко...

2

У Міненерго прогнозують неврожай через теплу зиму

Міністр енергетики і навколишнього середовища назвав ризики, з якими зіткнеться Україна через безсніжну зиму.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie