«Пандемія сирітства» : 1,5 млн дітей у світі втратили рідних через COVID-19.

Близько 1,5 мільйона дітей у всьому світі пережили смерть одного з батьків, бабусь, дідусів чи опікуна через COVID-19.

Центр з контролю та профілактики захворювань в США вперше озвучив кількість дітей у світі, які залишились сиротами через смерть родичів під час пандемії COVID-19, або через наслідки хвороби. Ці дані опубліковані в журналі The Lancet.

Використовуючи дані смертності від COVID-19 з березня 2020 року по квітень 2021 року, дослідники підрахували, що понад мільйон дітей пережили смерть одного або обох батьків протягом перших 14 місяців пандемії, пише видання The Guardian.

Ще півмільйона пережили смерть бабусі, дідуся або опікуна, з яким вони проживали.

Фото svitlana10/Depositphotos

Більше всього дітей, які втратили батьків через COVID-19, проживають в Перу, в Південній Африці, Мексиці, Бразилії, Колумбії, Ірані, США та Росії.

Майже в кожній країні смертність серед чоловіків була більшою, ніж у жінок. Загалом, діти втрачали батьків у п’ять разів більше, ніж матерів.

"Нам потрібно швидко реагувати, тому що кожні 12 секунд дитина втрачає свого вихователя через COVID-19", – каже профессор Люсі Клувер.

Дослідники кажуть, що наведені ними цифри, ймовірно, занижені, оскільки вони базувались лише на офіційних даних смертності від COVID-19. А насправді таких дітей може бути набагато більше.

"Трагічно, що багато демографічних, епідеміологічних та медичних факторів дозволяють припустити, що справжні цифри постраждалих можуть бути на порядок більше.

У найближчі місяці нові штами вірусу та повільний темп вакцинації у всьому світі загрожують прискорити пандемію і без того неймовірно постраждалих країнах, в результаті чого ще мільйони дітей стануть сиротами", – розповідає одна із авторок дослідження Джульєтт Унвін у коментарі Imperial College London.

Доктор Сет Флаксман , який теж працював над дослідженням, назвав таку ситуацію "прихованою пандемією сирітства".

"COVID-19 різко і назавжди змінив життя цих дітей. Ми мусимо діяти сьогодні, завтра буде занадто пізно для дитини, яка перебуває в дитячому будинку, і має великі психологічні проблеми через трагічних досвід.

Нам необхідно терміново визначити дітей, які стоять за цими цифрами, та посилити системи моніторингу, щоб кожна дитина могла отримати підтримку, яка їм потрібна для подальшого життя", – зазначив він.

Дослідники наголошують, що наразі необхідно посилити підтримку прийомних сімей, забезпечити доступ до шкіл та робити щеплення опікунам та вихователям дітей.

"Ці 1,5 мільйона дітей стали ще одним трагічним наслідком COVID-19, який забрав 3 мільйони життів по всьому світу.

Ми наголошуємо на тому, що захист та підтримка дітей-сиріт має стати пріоритетом для урядів країн, адже сирітство не зникає ", – говорить доктор Сьюзен Хілліс , одна з провідних авторок дослідження.

Вас також може зацікавити:

Куди рухається пандемія COVID-19 в Україні? Висновки і прогнози вчених

Який у вас ризик заразитися, потрапити в лікарню чи померти від COVID-19? Таблиця

Вчені НАН назвали два фактори, які можуть погіршити ситуацію з COVID-19 в Україні

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Мережа  «АТБ»  створила музей власної історії магазинів.

Мережа «АТБ» створила музей власної історії магазинів.

«Калина», «Тополя» та «Клен» - саме такі назви мали перші в Україні АТБ. Відкривати їх почали у 93 році, а тепер мережа створила власний музей історії З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

«Повернути своє». Сім років тому українські військові звільнили Авдіївку: як це було

«Повернути своє». Сім років тому українські військові звільнили Авдіївку: як це було

День звільнення Авдіївки. Рівно 7 років тому українські захисники повернули контроль над цим містом. Промзона на його околицях - не один рік була однією з найгарячіших точок фронту. Сьогодні неподалік неї відкрили меморіал полеглим воїнам. Як звіл...

За вами стежать: як зрозуміти, що телефон прослуховується, Варто знати.

За вами стежать: як зрозуміти, що телефон прослуховується, Варто знати.

Будьте обережними, за вами стежать. Мовиться зокрема про додатки у смартфонах, яким ви власноруч дозволяєте переглядати ваші фото, відео, повідомлення та місцерозташування. Крім того, інформацію перевіряють і правоохоронні органи. Читати на сайті:

Бойовики вбили 45 українських захисників, попри перемир'я, VETERANO блог.

Бойовики вбили 45 українських захисників, попри перемир'я, VETERANO блог.

Нещодавно у нас була кругла дата – рік так званого перемир'я на Донбасі. За цей час загинули 45 українських військових та ще 150 було поранено. На жаль, більшість людей сприймає це просто як цифри, але для мене кожне втрачене чи покалічене життя –...

Кто может прийти вместо Путина, Грани правды

Кто может прийти вместо Путина, Грани правды

В 2018 году на очередных перевыборах Путина ему подобрали спарринг-партнера. Главным конкурентом бессменного российского президента тогда стал коммунист Павел Грудинин. Прошло 3 года – но даже теперь Кремль не может простить ему его результат. Чит...

«Класні трухани з укропом» : Історія ветерана АТО, який шиє чоловічу білизну, і не тільки.

«Класні трухани з укропом» : Історія ветерана АТО, який шиє чоловічу білизну, і не тільки.

Чоловіча білизна, шкарпетки, футболки. Це ще не повний асортимент, який виробляє і продає відомий у ветеранських колах Олександр Матяш. Він - ветеран. І його бізнес - це виклик українському виробництву. Гасло підприємницької діяльності українськог...