Поліція - поза законом. Юрист пояснив, чи можна їздити зайцем у столичному транспорті

АСН 3
Поліція - поза законом. Юрист пояснив, чи можна їздити зайцем у столичному транспорті

Поліція - поза законом. Юрист пояснив, чи можна їздити зайцем у столичному транспорті

Контролер у громадському транспорті не має права затримувати пасажира за безквитковий проїзд. Таку думку висловив директор консалтингової компанії William Invest Expert Віктор Медвідь на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Якщо контролер визначає, що людина проїхала незаконно, він має право попросити її звільнити даний транспорт на зупинці, але це не звільняє його від того, що буде виписаний штраф", - зазначив експерт. За його словами, з юридичної точки зору, контролеру складно скласти протокол без встановлення особи порушника, який, швидше за все, не захоче пред'являти документи.

Для цієї мети він може викликати наряд поліції, який затримає порушника, доставить його до відділку, встановить особу затриманого та випише йому штраф. Однак на практиці такий сценарій неможливий, оскільки у контролера немає повноважень утримувати пасажирів до приїзду патруля.

При цьому він додав, що контролери іноді обирають тактику походів за маршрутами разом із поліцією, щоб затримувати порушників. Однак і це не зовсім законно, оскільки в функції поліції не входить контроль за оплатою проїзду пасажирами комунального транспорту.

Нагадаємо, керівництво КМДА прийняло рішення про підвищення з 4-5 до 8 гривень плати за проїзд у комунальному транспорті Києва. Новий тариф набере чинності з 14 липня. При покупці проїзного вартість разового проїзду в метро складе 6,30 грн замість нинішніх 4,50 грн. Також міська влада вже кілька років затягує впровадження системи єдиного електронного квитка.