У Нацбанку прогнозують зростання дефіциту держбюджету цьогоріч до 8%.

У НБУ запевнили, що в порівнянні з іншими країнами, що розвиваються, з точки зору бюджету в України не така погана ситуація - У Нацбанку прогнозують зростання дефіциту держбюджету цьогоріч до 8%

У НБУ запевнили, що в порівнянні з іншими країнами, що розвиваються, з точки зору бюджету в України не така погана ситуація

Співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися у 2020 році з 50% до 60-70%, - Сологуб

Короткострокове збільшення дефіциту державного бюджету є інструментом подолання наслідків економічної кризи і не несе в собі загрози для макрофінансової стабільності. Про це заявив заступник голови правління Національного банку України Дмитро Сологуб під час онлайн-конференції, організованої Європейською бізнес асоціацією.

«Розрахунки уряду показують зростання дефіциту державного бюджету у 2020 році з 2% до 8%. Так, це значне зростання, але потім економіка відновиться. Короткострокове зростання дефіциту бюджету на один рік не є великою проблемою», - повідомив Сологуб.

За словами представника НБУ, в порівнянні з іншими країнами, що розвиваються, з точки зору бюджету в України не така погана ситуація.

«У нас є доступ до допомоги від інших донорів, не потрібно вести довгих переговорів. Потрібно зробити те, що давно потрібно було зробити, і отримати доступ до фінансування», - пояснив Сологуб.

Також за словами Сологуба співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися до 70%

«Співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися з 50% до 60-70%. Якщо наступного року економіка повернеться до зростання, то воно може становити 10 відсотків, а реальне - 3 відсотка. Тоді ми повернемося до зниження співвідношення держборгу до ВВП», - резюмував топменеджер НБУ.

Нагадаємо, Держбюджет України у березні недоотримав понад 10% із запланованих доходів.

Як повідомлялося, 30 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада не підтримала зміни до держбюджету-2020.

Новини по темі

Астронавти показали вантажне відділення Crew Dragon.

Сьогодні відбулося стикування корабля Crew Dragon з МКС

2

Байден випередив Трампа. Опитування

Колишній віцепрезидент виявився популярнішим за чинного президента

1

В Іспанії планують продовжити надзвичайний стан до 21 червня.

«Це буде останнє продовження надзвичайного стану» – прем’єр-міністр

1

Російські окупаційні війська здійснили два обстріли українських позицій на Донбасі.

Втрат серед українських оборонців унаслідок ворожих обстрілів немає

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie