Ситник про справу ПриватБанку: Найскладніша з усіх, що я бачив.

Директор НАБУ Артем Ситник назвав корпус справ щодо ПриватБанку найскладнішим з усіх, що він коли-небудь бачив.

«Я маю досвід розслідувань і керування Антикорупційним бюро — виходячи зі свого досвіду, можу розповісти, що це найбільш складна справа, яку я взагалі бачив», — заявив він в інтерв'ю Радіо НВ.

Ситник зазначив, що складність розслідування в межах цього виробництва полягає у великому обсязі роботи.

«Складність в тому, що банк працював тривалий час, є величезна кількість транзакцій, в тому числі за кордоном, і це вимагає дуже великого обсягу роботи. Більшою мірою, він багато в чому вже зроблений. І саме усвідомлення цього і активність детективів якраз і спонукають до такого медійного захисту, в тому числі і в стінах парламенту», — підкреслив директор НАБУ.

За словами глави Бюро, НАБУ продовжує розслідування справи ПриватБанку, розпочатої 2017 року, а також працює з кримінальними провадженнями, переданими з ГПУ в листопаді 2019 року після втрати прокуратурою функцій слідства.

«Ця справа була направлена [з ГПУ] до нас, хоча в принципі можливо було направити до поліції. Але все ж таки, після певної робочої наради і робочих дискусій з генеральним прокурором [Русланом Рябошапкою], було прийнято рішення про те, що розслідування проводитиметься Антикорупційним бюро», — розповів співрозмовник НВ.

18 грудня 2016, за погодженням з МВФ, уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку за його неплатоспроможність. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн. У червні 2017 уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора — EY.

Розслідування незалежного агентства Kroll показало, що ПриватБанк був «об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше в $5,5 млрд».

В українських судах розглядаються сотні справ, пов’язаних із Приватбанком. Банк також судиться з ексвласниками в Великій Британії та США.

Генпрокурор Руслан Рябошапка називав справу ПриватБанку «однією з найбільш пріоритетних».

Новини по темі

2019 року в Києві зареєстрували понад 2 тисячі електромобілів.

У Києві протягом 2019 року зареєстрували 2085 електромобілів.

1

Новий пенсійний вік в Україні: для кого посилять вимоги в 2020-му.

Нововведення торкнеться цілої низки українців

1

Мінекономіки назвало товари-лідери серед українського експорту.

Заступник міністра економіки Тарас Качка опублікував ТОП-10 українських товарів, які в 2019 році були найбільш затребувані серед експорту.

1

Названо головні товари українського експорту

У Мінекономіки назвали головну десятку товарів у структурі українського експорту. На них припадає 43,2% усіх товарних поставок за кордон. Топ десять товарів в українському експорті 2019 року. На них припадає 43,2 відсотки всього експорту.Перше міс...

1 1

У МВФ підрахували, як швидко Україна може наздогнати Польщу.

Якщо Україна зможе підтримувати щорічне зростання економіки у розмірі 6% ВВП, то через 20 років вона досягне нинішнього рівня Польщі. Часткові реформи і зростання середнім темпом в 4% збільшать терміни удвічі. Про це заявив постійний представник М...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie