Nikkei Asia: Низький бойовий дух - Ахіллесова п'ята збройних сил Китаю.

Майже десятиліття Китай був зайнятий у Південно-Китайському морі, спочатку будуючи штучні острови, потім розгортаючи радіолокаційне обладнання та ракети. Таким чином він прагнув утримувати іноземні військові літаки та судна від наближення до цього району.

Експерти вважають, що Китай поспішає будувати нові бази для запуску нових міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) у внутрішніх пустельних районах через те, що, незважаючи на мілітаризацію деяких вод в Південно-Китайському морі та розгортання балістичних ракет підводних човнів (БРПЧ), Пекін більше не має впевненості, що може захищати цей район у разі виникнення конфлікту.

У січні 2018 року китайський підводний човен, який плавав морем у прилеглій зоні японських островів Сенкаку у Східно-Китайському морі, швидко виявили сили самооборони Японії. Човен виплив і без вагань підняв китайський прапор, який, як вважають, також міг бути білим прапором капітуляції. Підозрюють, що екіпаж побоювався, що судно можуть атакувати за допомогою глибинних бомб. Багато чиновників Японії та США вважають, що цей інцидент символізує низький моральний дух збройних сил Китаю.

Уряди Комуністичної партії Китаю витратили чимало за останні кілька десятків років задля збільшення військових витрат та проведення військових парадів та оглядів флоту. Однак ракети і танки - лише одна, видима, складова військової сили. Існують також менш помітні складники і серед них - бойовий дух війська.

Читайте також: Любов із розрахунком. Навіщо Китай інвестує в Центрально-Східну Європу

Деякі експерти вважають, що низький бойовий дух китайських солдатів пояснюється тривалою політикою "одна сім'я - одна дитина". "Більше 70% китайських солдатів - "єдині діти". Решта є другими в сім’ї, тому батьки змушені були сплачувати за них штрафи", - пояснив виданню Кінічі Нісімура, колишній офіцер сухопутних сил, який багато років аналізував військовий баланс Східної Азії у штабі Міністерства оборони країни.

Конфуціанська точка зору про те, що діти повинні поважати і добре піклуватися про своїх батьків і предків, глибоко вкорінена в культурі Китаю. Саме тому батьки різко негативно ставляться до ідеї про те, що їхні діти можуть померти раніше за них. Батьки у сім’ях з однією дитиною ще сильніше відчувають, що їх єдиний син чи дочка стають нічим іншим, як ще одним "цвяхом". Автор має на увазі метафору, що базується на приказці. У Китаї люди, як правило, мало поважають солдатів. Тому часто кажуть «хороша сталь не стає цвяхом», тобто поважні люди не стають солдатами. Тож для того, аби забезпечити достатню кількість військових, партія працює над покращенням зарплат і пенсій, однак це недостатньо ефективна політика.

1 серпня уряд країни ухвалив закон про захист статусу, прав та інтересів військовослужбовців. Ці відчайдушні спроби покращити ставлення до військової кар’єри можуть бути ознакою того, що Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) не справляється із набором персоналу, особливо з огляду на зменшення народжуваності в країні.

"Кілька років тому китайські військові збільшили розміщення лінкорів і винищувачів", - зазначив Нісімура, - "але їхні операційні показники не надто високі. Схоже, вони не в змозі навчити солдатів належного обслуговування та ремонту високотехнологічного обладнання”.

Одна з широко відомих військових доктрин НВАК стверджує: "У початковій битві під час війни запустіть велику кількість ракет, а потім негайно покиньте лінію фронту". Цю догму позичили як стратегію у Радянського Союзу, чиї військові виконували роль вчителя, коли Китай формував свою НВАК.

Український тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Новини по темі
Заяви про те, що закон про олігархів має підписувати Разумков, не відповідають дійсності.

Заяви про те, що закон про олігархів має підписувати Разумков, не відповідають дійсності.

Заяви про те, що закон про олігархів має бути підписаний тим головою Парламенту України, за якого він приймався, не відповідають дійсності. Жодна стаття Регламенту і Конституції України не передбачає такий порядок дій.

Цензор.НЕТ

Призначення Зеленським суддів КС завдасть серйозного удару міжнародним відносинам і іміджу України.

Можливе призначення Зеленським суддів КСУ на неіснуючі вакансії не тільки руйнує інституції з потенційними серйозними наслідками для державності. Це завдасть серйозного удару й міжнародним відносинам, і іміджу України.

Цензор.НЕТ

У KSE спрогнозували спад захворюваності на COVID-19 в Україні.

У KSE спрогнозували спад захворюваності на COVID-19 в Україні.

В Україні фіксують стрімке зростання захворюваності на коронавірус. Однак початок спаду поточної хвилі COVID-19 за тривалістю, ймовірно, буде аналогічним як у 2020 році. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twi...

Погоджувальна рада 18.10.2021

Погоджувальна рада 18.10.2021

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Верховної Ради України

Чи зашкодить угода про «відкрите небо» вітчизняним авіаперевізникам?.

Чи зашкодить угода про «відкрите небо» вітчизняним авіаперевізникам?.

Програма ПолітикаUA 18.10.2021 Гість студії: Василь Шевченко, перший заступник Міністра транспорту та зв'язку України (2008-2010 рр.) Тема: Угода з ЄС про «відкрите небо» 0:00 - Початок 0:43 - Угода про «відкрите небо». Міжнародні авіаперевізники ...

Якою буде вартість газу для українців під час опалювального сезону?.

Якою буде вартість газу для українців під час опалювального сезону?.

Програма ПолітикаUA 18.10.2021 Гість студії: Кристина Ненно, експерт в сфері ЖКГ Тема: Опалювальний сезон 0:00 - Початок 0:52 - Опалювальний сезон. РНБО планує ухвалити рішення про держрегулювання цін на газ. 10:05 - Для кого буде відчутним газове...

США и Китай обменялись запусками ракет / ЕС давит на Путина через Лукашенко / ОБСЕ уходит с Донбасса.

США и Китай обменялись запусками ракет / ЕС давит на Путина через Лукашенко / ОБСЕ уходит с Донбасса.

Сегодня на стриме "Теории заговора" вместе с @Печий News поговорим о следующем: США и Китай обменялись запусками ракет: США направит войска к границам России; ЕС давит на Путина через Лукашенко; ОБСЕ уходит с Донбасса: что дальше? 24 Канал онлайн ...

У Львові утворилися довжелезні черги людей, які прагнуть вакцинуватися.

У Львові утворилися довжелезні черги людей, які прагнуть вакцинуватися.

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал