Надувні піраміди живуть до першої Великої Дірки

В 2018 Уряд затвердив Транспортну стратегію України до 2030 року. У її рамках, зокрема, передбачено функціонування 50 летовищ.

Ми терпляче пояснювали популістам і скептикам, що за наступні 12 років цілком можливо наростити річний пасажиропотік до 60-80 млн. Але для цього потрібні потужні українські авіакомпанії, вільна конкуренція і будівництво нових злітних смуг. Врешті-решт, сучасні летовища потрібні також військовим та малій авіації.

Згідно з нашими планами, одночасно з бурхливим розвитком Борисполя авіаційними хабами мали стати Львів, Одеса, Харків, Солоне (об’єднання конгломерації Дніпра, Запоріжжя та Кривого Рогу). 40% успіху розвитку будь-якого світового міста – наявність у ньому аеропорту. Без цього не буде ні потужного потоку туристів, ні великого бізнесу чи інвестицій. Тому 50 летовищ по всій Україні – це не забаганка, а необхідність.

Завдяки лібералізації авіаційних перевезень у 2016-19 рр. ми збільшили пасажиропотік з 10 до майже 25 млн осіб, відновили свою роботу майже 15 летовищ, було завершено будівництво нової злітної смуги в Одесі, та розпочалася підготовка до будівництва летовищ у Мукачевому і Солоному.

Далі прийшов Зеленський.

Однією з його перших обіцянок у 2019 було збудувати 15 аеропортів до 2024. Потім, у 2020, він вже озвучив цифру у 16 нових летовищ.

Для чого було зменшувати плани і називати їх при цьому Великими – риторичне запитання.

Найгірше, що у період 2019-2021 рр. зроблено 0 (ноль)!

Досі не здана в експлуатацію злітна смуга в Одесі; замість того, щоб в 2022 здати новий регіональний хаб у Солоному з географією маршрутів по всьому світу, цей проект скасували, ніяк не можуть завершити проектування Дніпра, і самотній екскаватор імітує бурхливу роботу на місці старого летовища, збудованого ще для німецьких бомбардувальників; два роки металися по всьому Закарпаттю, щоб повернутися до тієї самої думки: краще Мукачевого нічого у світі немає.

Новий міністр інфраструктури героїчно намагається прискорити виконання обіцянок Зеленського. Мабуть, саме з цим пов’язане незрозуміле включення фінансування 6 летовищ у пакет з оплатою святкувань з нагоди 30-річчя Незалежності.

Єдина суттєва проблема – можна залити все грошима, але 16 нових летовищ до 2024 року збудувати вже нереально!!!

Якби у 2020 році стартувала робота над 8 новими летовищами, а в 2021 над наступними 8, ще можна було б бодай сподіватися, що чергова обіцянка Президента не виявиться черговим провалом. Але, на жаль, максимум, що вдасться: десь підлатати старе, десь існуюче оголосити новим.

Рік триває проектування і вирішення земельних питань, підключень, тендерних процедур, два роки фізичне будівництво, і ще мінімум рік для завершення усіх робіт з аеронавігаційного обладнання, запуску технологічних процесів в терміналі.

Нова злітна смуга коштує орієнтовно 100 млн дол США. Термінал: від 5 до 50 млн дол.
Дорожче ми будувати навчилися, дешевше – ні. Для 16 летовищ нам необхідно мінімум 1,6 млрд дол, з дешевими терміналами і обладнанням загальний бюджет перевалить за 2 млрд дол. Навіть натяку на фінансування у 50-60 млрд грн не бачу.

І залишається актуальним запитання підтримки українських авіаційних компаній. Я не маю на увазі маячню щодо нового державного авіаційного перевізника з вартістю утримання у 1 млрд доларів щорічно, а як би існуючі авіакомпанії не втратити.

У 2021 світові авіаперевезення знову демонструють бурхливий ріст, знову не вистачає літаків. 8 і більше мільярдів людей будуть літати, паузи чи провали можливі, але жодна пандемія не стримає ріст авіаперевезень.

В Україні – штиль, ми все ще живемо в стані повної неготовності, досі у 2020 році.

Володимире Олександровичу, пам’ятайте, надувні піраміди живуть до першої Великої Дірки. І шматки використаної гуми на землі перестають вражати уяву.

Post Views: 0

Тверезий погляд

«Тверезий погляд» - Перемога над зрадою

https://tverezo.info/

Новини по темі
Ґордон Дейвіс:  «Інвестиції в технології, пов’язані з обороною, можуть позитивно вплинути на промисловість загалом».

Ґордон Дейвіс: «Інвестиції в технології, пов’язані з обороною, можуть позитивно вплинути на промисловість загалом».

У розмові, яка вийде в №30 Тижня, заступник помічника генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Ґордон Дейвіс зазначив, що багато оборонних технологій, необхідних для військових, також важливі й для цивільного використання.

Український тиждень

Навчання НАТО Agile Spirit: українські військові тренуються в Грузії.

Навчання НАТО Agile Spirit: українські військові тренуються в Грузії.

В Грузії стартували масштабні багатонаціональні військові навчання Agile Spirit за участі українських солдатів і військовиків з країн-членів НАТО. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Teleg...

Хрещення Русі-України. Парафіяни УПЦ МП заблокували підходи до Володимирської гірки / включення

Хрещення Русі-України. Парафіяни УПЦ МП заблокували підходи до Володимирської гірки / включення

Річницю Хрещення Русі-України відзначають православні віряни в Україні. Завтра в центрі столиці проведуть хресний хід представники Православної церкви України. А цими хвилинами там збираються парафіяни московського патріархату. Кілька тисяч людей ...

В Одесі возили леопарда в автомобілі: той виглядав з вікна та облизувався.

В Одесі возили леопарда в автомобілі: той виглядав з вікна та облизувався.

В Одесі помітили автомобіль, у якому на передньому сидінні сидів леопард. Тварина крутилася, оглядалася та облизувалася. Читати на сайті: ~ Підписатись на #24Канал ~ Відео #НовиниУкраїниТаСвіту – ~ Підписатись на #Вєсті~ ~ Підписатись на #Знаєм24 ...

Тисячі парафіяни з різних регіонів і депутати ОПЗЖ: як УПЦ МП відзначає Хрещення Русі-України.

Тисячі парафіяни з різних регіонів і депутати ОПЗЖ: як УПЦ МП відзначає Хрещення Русі-України.

Кілька тисяч парафіян московського патріархату пройшли до центру Києва від Володимирської гірки, де завершився молебень до річниці хрещення Русі-України. Подію відстежує кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка. Дивіться онлайн новини, токшоу, доку...

«Парламент, на сьогоднішній день, не є центром політичного життя». Бондаренко.

«Парламент, на сьогоднішній день, не є центром політичного життя». Бондаренко.

Програма ПолітикаUA 27.07.2021 Гість студії: Богдан Бондаренко, політичний експерт Тема: Робота парламенту. Політична ситуація #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Почему умирает жизнь в тылу боевиков «ДНР»? - Донбасс Реалии.

Почему умирает жизнь в тылу боевиков «ДНР»? - Донбасс Реалии.

На оккупированном Донбассе даже в районных центрах небольшие зарплаты и проблемы с работой. Люди вынуждены уезжать. Как правило – в Россию. Но что происходит в небольших поселках на подконтрольной боевикам территории? Донбасс Реалии съездили в тыл...