Створено перший кольоровий 3D-сканер органів людини

Finance.UA 9
Створено перший кольоровий 3D-сканер органів людини

Медичні рентгенівські сканери застрягли в чорно-білій епосі. Зміна контрасту може допомогти лікарям визначати переломи кісток і багато іншого, але більш детальна і кольорова інформація зможе допомогти їм виявляти інші проблеми зі здоров’ям.

Mars Bioimaging, компанія із Нової Зеландії, розробила біосканер MARS spectral CT, який може видавати повнокольорові тривимірні зображення кісток, м’язів і інших внутрішніх органів людини. Це працює завдяки чіпу Medipix3 від Європейської організації ядерних досліджень CERN, який використовується у Великому адронному колайдері.

При описі свого винаходу Mars Bioimaging каже, що це як стрибок від чорно-білої фотографії до кольорової. У традиційній томографії рентгенівські промені проходять крізь людину, а їх інтенсивність вимірюється на виході.

Після аналізу спектроскопічних даних створюється тривимірне кольорове зображення всього, що було в полі зору 3D-сканера.

Поки якість таких зображень неідеальна і схоже на те, що хтось зліпив глиняну модель нутрощів. Але в майбутньому чіткість покращиться, клінічні випробування повинні початися в найближчі кілька місяців у Новій Зеландії, сканер використовуватиметься для діагностування ортопедичних і ревматологічних хворих.