Зеленський вперше за рік зібрав антикорупційну раду і озвучив завдання.

Президент закликав Раду затвердити Антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки

Президент України Володимир Зеленський 28 вересня провів засідання Національної ради з питань антикорупційної політики для обговорення проєкту Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки. Перед цим рада збиралася у липні 2019 року.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Антикорупційна стратегія має стати фундаментом протидії корупції. Антикорупційна стратегія – це система заходів, впровадження яких може забезпечити координацію роботи правоохоронних, антикорупційних державних органів на загальнодержавному та місцевому рівнях», – зазначив президент.

Він зауважив, що ця стратегія передбачає конкретні заходи для забезпечення невідворотності покарання за корупційні діяння.

За словами глави держави, починаючи з 2018 року в Україні відсутній основний стратегічний документ у сфері протидії корупції, що є однією з причин низької ефективності діяльності антикорупційних органів.

Зеленський нагадав, що за його президентства відбулося перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції, повернуто кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, упроваджений механізм цивільної конфіскації майна та розпочато роботу Вищого антикорупційного суду.

«Проте цього недостатньо. Суспільство очікує системних та скоординованих дій у запобіганні корупції, ефективних результатів діяльності антикорупційних органів України», – наголосив президент.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доповів, що 21 вересня Кабінет Міністрів схвалив та подав на розгляд Верховної Ради проєкт закону «Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки», яким має бути затверджена Антикорупційна стратегія на 2020-2024 роки. Законопроект № 4135 вже зареєстрований у парламенті.

«Концептуальними підходами формування антикорупційної політики є поєднання принципів подальшого вдосконалення загальної системи запобігання та протидії корупції й мінімізації корупційних проявів у найбільш пріоритетних з точки зору подолання корупції сферах, у тому числі за рахунок проведення реформ в економічній, соціальній, медичній, освітній, правоохоронній сферах. Практично кожна сфера цією стратегією охоплюється», – наголосив очільник уряду.

За його словами, основними пріоритетами проекту є збалансоване поєднання зазначених підходів, що дасть змогу не лише знизити рівень корупції, а й підвищити довіру громадян до органів влади та суттєво пришвидшити темпи соціально-економічного розвитку, зокрема покращити інвестиційну привабливість і розвиток бізнесу тощо.


3b22342a8.

Презентуючи проєкт Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки, голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков зазначив, що створення такого документа є абсолютно необхідним кроком, адже 91% українців вважають корупцію серйозною або дуже серйозною проблемою.

Стратегія містить п’ять головних принципів: оптимізація функцій державних органів та усунення їхнього дублювання, цифрова трансформація та відкриті дані, зручні й законні сервіси, нетерпимість до корупції серед населення, а також забезпечення невідворотності покарання.

Стратегія визначає вісім головних сфер, де необхідні зміни: суд, прокуратура, поліція; державне регулювання економіки; державний та приватний сектори економіки; податки та митниця; будівництво, земля, інфраструктура; сектор оборони; охорона здоров’я, соціальний захист; система запобігання та протидії корупції в цілому.

Новіков зазначив, що народні депутати до початку жовтня мають схвалити відповідний законопроєкт, і впродовж трьох місяців НАЗК разом з урядом розробить план дій щодо виконання стратегії.

Після реалізації документа збитки від корупції зменшаться на 200 мільярдів гривень на рік. Це, у свою чергу, сприятиме більшому залученню інвестицій.

«Вже за рік-два кожен громадянин України відчує помітні результати від її впровадження, тобто у грудні 2021 року. Загалом її термін – це п’ять років. На 2025 рік передбачена фінальна оцінка Антикорупційної стратегії», – сказав Новіков.

За результатами засідання Національної ради з питань антикорупційної політики президент закликав народних депутатів якнайшвидше розглянути законопроєкт «Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки».

Як відомо, антикорупційна рада Зеленського не збиралася понад рік.

Раніше повідомлялося, що Зеленський змінив склад антикорупційної ради.

Новини по темі

«Слуги народа» не приезжайте на тыловые базы для показушного обеда, такие фотосессии киевских гостей уважения не вызывают – Бутусов.

Люди на фронте - это единственная красная линия, спасающая страну от политического небытия. Подумайте, что вы сделали для них в реальности, чтобы солдаты сами подходили пожать вам руку?

1

Розкрадання в оборонці: фігуранти визнали провину і пообіцяли здати спільників.

Солом'янський районний суд міста Києва затвердив угоди про визнання винуватості двох ексдиректорів і засновників фірми "Оптимумспецдеталь" Володимира Волохача і Романа Чуби. Фірма була центральною в оборонних схемах, у яких фігурує колишній перший...

2

Кабмін сьогодні розгляне питання забезпечення шкіл дезінфекторами, захист інформації і прожитковий мінімум.

Кабінет Міністрів на сьогоднішньому засіданні розгляне питання виділення коштів на забезпечення дезінфекційними засобами захисту учасників навчально-виховного процесу в закладах загальної середньої освіти.

2

Гость из «Майбутнього» : кто такой «Загура»  и зачем криминальному авторитету Владимиру Загурскому депутатство в Черновицком горсовете.

В случае победы на осенних выборах политической партии "За майбутнє" Черновицы рискуют быть отброшены во времена лихих 90-х, откуда берет начало кровавый след судьбы одного из кандидатов в депутаты горсовета от этой политической силы

1

Микола Мельник: Виступ Президента. Держава в смартфоні чи віртуальна реальність?

Щорічне послання В. Зеленського інтригувало українців ще з квітня місяця, коли воно і мало відбутись. Але навесні цього року Президент не прийшов до Верховної Ради України пославшись на пандемію, і загрозу для життя, як депутатів так і його самого...

1

МЗС: Росія цілеспрямовано витісняє українців з Криму.

Російські окупанти перетворили півострів на військову базу та продовжують цілеспрямовану політику щодо зміни його демографічної структури, витісняючи українське населення та замінюючи його громадянами РФ. Запис МЗС: Росія цілеспрямовано витісняє у...

1 6

Із чого мав би почати Зеленський, якби справді хотів довести, що Україна без корупції – не фантастика.

Підконтрольна Баканову експертна інституція видає експертизу, на основі якої підлеглі Венедіктової незаконно закривають справу, а сама генпрокурорка

4 1

«Слуги» поїхали на Донбас

Близько сотні народних депутатів із фракції "Слуга народу" поїхали з робочою дводенною поїздкою на Донбас. Про це розповіла заступниця голови фракції Євгенія Кравчук в коментарі "Укрінформу". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Це не є передвиборча агітація" - розкри...

1

«Рада має голосувати за народні закони, а не закони ОП» - Палиця.

Верховна Рада повинна голосувати за законопроєкти, які дійсно потрібні народу України, а не за те, що "спускають" з Офісу президента. З таким закликом із парламентської трибуни виступив лідер партії "За майбутнє" Ігор Палиця. Адже останній рік 99%...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie