Ожиномалину розмножують верхівками

— Ягоди вирощую понад 10 років. Мусив розширити набір сортів через зміну клімату. Традиційні не дають колишнього врожаю. Перейшов на гібриди. Вирощую ожиномалину. Саджанець коштує від 60 гривень. Це на третину дорожче від звичайних сортів. Але ягоди затребувані, як лохина, — розповідає Дмитро Євдокимов, 36 років, із села Шевченкове Кілійського району Одеської області.

Гібрид невибагливий у вирощуванні. Має великі солодкі ягоди. Тверді, тому зручно перевозити.

— Ожиномалина — не зовсім новий гібрид, — продовжує. — Де­які сорти малини, з ягодами понад 5 грамів, теж схрещені з ожиною. Наприклад, Міраж і Таганка мають її ген, але не вважаються гібридами.

У червні ожиномалину зручно розмножувати верхівками. При­гнути їх навколо куща, присипати землею й полити. На місці бруньок гілля пускає коріння. Тижнів за два пагони треба відрізати й висадити на новому місці.

— Щойно починає рости зав'язь на ожиномалині, підживлюю азотними добривами. Вони додають сили пагонам, — розповідає Наталія Шестак, 60 років, із села Шпендівка Кагарлицького району Київської області. — У відрі води розчиняю столову ложку з чвертю. Поливаю таким розчином раз на сезон. Ллю прямо на мульчу. Можна взяти коров'як — розвести один до 10 з водою. Якщо свіжий курячий послід, то концентрацію треба зменшити вдвічі. Літр посліду на 20 літрів води. Добре росте зав'язь на деревному попелі. Склянку розводять у відрі води. Все разом із мульчею перегниває.

Ліаноподібні сорти Тайбері й Техас виростають до 3 м. Улітку прив'язує гілки до опори, на зиму пригинає до землі. Кущі дають подовгувасті ягоди, як на ожині, але малинового кольору. Дозрівають у другій половині серпня. Плодоносять місяць. Смаком нагадують вишню і гранат. У м'якоті є дрібні кісточки, що майже непомітні в роті. Зібраний урожай у прохолодному місці може зберігатися до тижня.

Популярне останніми роками малинове дерево — високий кущ зі здерев'янілими пагонами. Його формують обрізуванням.

Видаляють гілки, що відплодоносили, а верхівки молодих пагонів прищипують. Тоді починається швидкий ріст бічних. Так вирощують штамбові сорти малини Таруса й Казка. З однієї рослини збирають 5 кг ­плодів.

— Маю подібний сорт Геркулес. Виростає теж високий, мало колючок. Легко збирати ягоди, бо тримаються купи, — додає Наталія Шестак.

Новини по темі

Вражаючі квіти: розповіли тонкощі догляду за лілійними деревами.

Лілії можуть виростати до розмірів дерева. Справа не в добривах, а у виді. Така лілія називається кардіокрінум. Це цвітуче 2 м дерево росте з цибулини.Воно любить тепле місце, але захищене від прямих сонячних променів і протягів. Якщо ділянка зовс...

1

Літня картопля росте солодшою

 Кілька років влітку садила картоплю з прихоті, а тепер з нужди, розповідає Тетяна Білоцерківська, 55 років, з села Великі Канівці Чорнобаївського району Черкаської області. Від злив у городі стояли калюжі. Щоб було що їсти, доведеться ще р...

1

«Санекс Septix» допомагає зекономити

Біозасоби ТМ "Санекс Septix" ефективно перероблять органічні відходи в септику та позбавляють неприємних запахів. Канадські біопродукти відновлюють роботу дренажу, чистять стіни септика.Препарат "Bio RO Septix" використовують у стоках із підвищени...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie