Зеленський подякував США за розблокування військової допомоги для України.

1

Сполучені Штати послідовно підтримують територіальний суверенітет і державну цілісність України.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з тимчасовим повіреним у справах США в Україні Уилямом Тейлором і подякував його за розблокування Сполученими Штатами військової допомоги Україні, повідомляє прес-служба глави держави.

Зеленський констатував, що США послідовно підтримують територіальну цілісність і державний суверенітет України, і Вашингтон в черговий раз підтвердив своє стратегічне партнерство з Києвом.

"Вдячний США за розблокування військової допомоги Україні, за постійну підтримку нашого суверенітету і територіальної цілісності", - заявив президент у ході зустрічі з очільником американського посольства на Банковій у п'ятницю, 13 вересня.

Читайте також: Україна отримала зі США передавачі для мовлення на окупованих територіях

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вирішив переглянути виділення Україні 250 млн доларів військової допомоги. Однак 12 вересня низка сенаторів повідомила, що військову допомогу для України вже виділено. Пізніше цю інформацію підтвердило українське посольство у Вашингтоні.

Палата Представників Конгресу США затвердила законопроекти про виділення бюджету американським державним структурам, у яких, серед іншого, передбачається виділення в цілому до $ 700 млн допомоги для України в 2020 фінансовому році.

З початку російської агресії в Донбасі Збройні сили України отримали від Сполучених Штатів Америки майже десять тисяч одиниць військової техніки, а американські військові інструктори навчають українських військовослужбовців.

Детальніше про американську військову допомогу Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".