"Схеми" зняли нічний візит директора НАБУ Ситника до дому президента Порошенка, – ВІДЕО

iPress.ua 2

Зустріч відбулася пізно ввечері 26 квітня, повідомляє програма "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і телеканалу "UA:Перший"). У цей же час біля воріт резиденції були зафіксовані автівки, якими користується депутат Олександр Грановський.

"Схеми" зафільмували, як авто з номерними знаками, які використовує Олександр Грановський, і авто, яким користується Артем Ситник, стояли біля будинку Порошенка в Козині пізно ввечері 26 квітня – і одночасно виїхали звідти.

Директор НАБУ підтвердив, що справді був удома в президента.

"Точно дату не пам'ятаю, але десь декілька місяців тому… я два рази був. Зустріч була якраз тет-а-тет, і вона стосувалася питання антикорупційного суду", – сказав Ситник у коментарі "Схемам".

"Говорилося про участь міжнародних експертів в компетенції цього суду. Я зайняв позицію таку, що немає ніяких компромісів – тобто повинно бути те, що з самого початку пропонувалось експертним середовищем і нашими міжнародними партнерами", – розповів директор НАБУ.

Він вважає, що ця зустріч не була таємною.

"Я ж не приховую нічого… Можна було б змінити номер автомобіля, і в принципі там взагалі не було б питання, хто приїжджав на цю зустріч", – сказав Ситник на ремарку про те, що якби журналісти не зафільмували його авто, про цей візит, ймовірно, ніхто б не дізнався.

Водночас директор НАБУ стверджує, що того вечора розмовляв тільки із президентом у форматі тет-а-тет, а з депутатом Грановським, якого називають "куратором" президента у судах і прокуратурі, не бачився і не спілкувався.

"Грановського я, звичайно, знаю, він також колись приїжджав в НАБУ також з приводу антикорупційного суду... Він же депутат, він же повинен голосувати", – розповів Ситник.

На запитання, чи є прийнятною ситуація, коли директор незалежного антикорупційного органу вночі приїжджає додому до президента, Ситник відповів:

"Було приємно, що думка НАБУ важлива для учасника цього процесу (створення антикорупційного суду, – ред.), тому що в нас є… була комунікація з главою держави з приводу створення антикорупційного суду".

Депутат Олександр Грановський на запитання "Схем" щодо цієї зустрічі не відповів.

Також журналісти надіслали запит президентові із запитаннями щодо зустрічі із директором НАБУ.

Зазначається, що після цього "Схеми" впродовж двох місяців моніторили домашніх візитерів президента, але з того часу кортеж президента або не їхав додому після роботи, або після заїзду Петра Порошенка до його резиденції журналістам не вдавалося побачити в Козині жодного з його відвідувачів.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада більшістю голосів проголосувала за закон №7440 про Вищий Антикорупційний суд України. 11 червня президент Петро Порошенко підписав закон.

21 червня Верховна Рада ухвалила проект закону №8497 "Про створення Вищого антикорупційного суду". Порошенко підписав закон 26 червня.