Розкрито правду про таємничий феномен у Чумацькому Шляху.

Вчені зі США заявили, що таємничий надлишок гамма-випромінювання в центрі Чумацького Шляху виникає через темну матерію.

Натомість колишні результати, згідно з якими гамма-промені були породжені тільки пульсарами, можуть бути помилковими. До такого висновку дійшли фізики Массачусетського технологічного інституту (MIT), повідомляє Phys.org.

У своєму дослідженні вчені використовували модель на основі реальних спостережень за допомогою гамма-телескопа Fermi, яка застосовувалася ще у 2015 році, і додали до неї імітацію сигналу від темної матерії.

Надлишок гамма-випромінювання в центрі Чумацького Шляху виникає через темну матерію
Надлишок гамма-випромінювання в центрі Чумацького Шляху виникає через темну матерію
NASA

"З'ясувалося, що модель не могла "вловити" цей сигнал, продовжуючи вважати, що джерелом надлишку гамма-променів є пульсари. Хоча гамма-випромінювання випускається такими космічними об'єктами, як наднові, нейтронні зірки та чорні діри", – навели фізики свої докази.

Крім цього, розповіли, що під час дослідження джерел гамма-променів у центрі галактики також виявили надлишок радіації невідомої природи. Можливим її джерелом вони вважають сконцентровану хмару темної матерії.

"Вона складається з вимпів – гіпотетичних частинок, які, стикаючись одна з одною, анігілюють, виділяючи велику кількість енергії", – пояснюють дослідники.

Карта гамма-випромінювання на всій галактиці Чумацького Шляху
phys.org

Зазначається, що надлишок цих гамма-променів у центрі Чумацького Шляху схожий на сферичну область, радіус якої становить п'ять тисяч світлових років. Відповідно до моделі дослідників, якщо їхнім джерелом дійсно є темна матерія, то профіль цієї області буде гладким, а в разі пульсарів – зернистим.

"Фактичні спостереження показали зернисту картину, а результати нової роботи – що модель не є надійною. Отже, темна матерія може взаємодіяти зі звичайною не тільки за допомогою гравітації, а й іншими способами", – стверджують вчені.

Як повідомляв OBOZREVATEL, професор астрономії Університету штату Огайо Тодд Томпсон спільно з групою вчених виявив у Чумацькому Шляху новий клас чорних дір. Астрономи вирахували, що їхня маса менша від тієї, яка вважалася можливою раніше.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Новини по темі

У космосі спекли печиво

У космосі вперше спекли печиво. Незвичний експеримент влаштували на міжнародній космічній станції.Для цього у листопаді на орбіту доправили інноваційну піч, в якій можна готувати в умовах невагомості. Експеримент проводили у грудні пише bbc.Перша ...

1

До Землі мчить величезний астероїд: в NASA назвали дату.

Його називають потенційно небезпечним

4 1

Вчені змусили говорити мумію, якій 3 тисячі років: тільки послухайте.

Вчені змогли розговорити мумію Нес’ямун  (мумія з Лідса), вік якої становить близько 3 тисяч років. Єгипетський жрець, який жив за часів фараона Рамзеса ХІ, зміг заговорити завдяки 3D-принтеру. Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише BBC. Для того,...

1

У льодовиках Тибету виявили 28 нових вірусів

28 зразків раніше невідомих вірусних організмів було виявлено вченими США і Китаю в пробах льоду з Тибету віком близько 15 тисяч років. Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на звіт BiorXiv. Проби льоду із заданої глибини льодовика були вз...

Залишилось “100 секунд”: Годинник Судного дня перевели вперед.

Організація «Бюлетень вчених-ядерників» перевела вперед стрілки Годинника Судного дня, які символізують настання глобальної катастрофи — тепер до неї лишилося «100 секунд». Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в  повідомленні на сайті організ...

1 3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie