Розкрито правду про таємничий феномен у Чумацькому Шляху.

Вчені зі США заявили, що таємничий надлишок гамма-випромінювання в центрі Чумацького Шляху виникає через темну матерію.

Натомість колишні результати, згідно з якими гамма-промені були породжені тільки пульсарами, можуть бути помилковими. До такого висновку дійшли фізики Массачусетського технологічного інституту (MIT), повідомляє Phys.org.

У своєму дослідженні вчені використовували модель на основі реальних спостережень за допомогою гамма-телескопа Fermi, яка застосовувалася ще у 2015 році, і додали до неї імітацію сигналу від темної матерії.

Надлишок гамма-випромінювання в центрі Чумацького Шляху виникає через темну матерію
NASA

"З'ясувалося, що модель не могла "вловити" цей сигнал, продовжуючи вважати, що джерелом надлишку гамма-променів є пульсари. Хоча гамма-випромінювання випускається такими космічними об'єктами, як наднові, нейтронні зірки та чорні діри", – навели фізики свої докази.

Крім цього, розповіли, що під час дослідження джерел гамма-променів у центрі галактики також виявили надлишок радіації невідомої природи. Можливим її джерелом вони вважають сконцентровану хмару темної матерії.

"Вона складається з вимпів – гіпотетичних частинок, які, стикаючись одна з одною, анігілюють, виділяючи велику кількість енергії", – пояснюють дослідники.

Карта гамма-випромінювання на всій галактиці Чумацького Шляху
phys.org

Зазначається, що надлишок цих гамма-променів у центрі Чумацького Шляху схожий на сферичну область, радіус якої становить п'ять тисяч світлових років. Відповідно до моделі дослідників, якщо їхнім джерелом дійсно є темна матерія, то профіль цієї області буде гладким, а в разі пульсарів – зернистим.

"Фактичні спостереження показали зернисту картину, а результати нової роботи – що модель не є надійною. Отже, темна матерія може взаємодіяти зі звичайною не тільки за допомогою гравітації, а й іншими способами", – стверджують вчені.

Як повідомляв OBOZREVATEL, професор астрономії Університету штату Огайо Тодд Томпсон спільно з групою вчених виявив у Чумацькому Шляху новий клас чорних дір. Астрономи вирахували, що їхня маса менша від тієї, яка вважалася можливою раніше.

Новини по темі

Россия размечталась о Марсе и хочет через 10 лет отправить туда космический корабль.

Россияне планируют отправить космический корабль на "красную планету" через 8-10 лет.

1

Ученые узнали, когда Сатурн потеряет все свои кольца.

Ученые подчеркивают, что каждую секунду на поверхность Сатурна падает около 10 тонн материала, из которого состоят кольца газового гиганта. Исходя из полученных результатов, ученые пришли к выводу, что кольца Сатурна исчезнут максимум через 300 мл...

2

Вчені вперше «розглянули» мозок під час сну

Однією з дивних визначальних характеристик сновидінь є те, як наша мозкова активність під час стадії сну нагадує активність мозку, що не спить. Через це дослідники довгий час не могли визначити, коли людина переходить в фазу швидкого сну. Даних ві...

12

Микола Жулинський підтримав Анатолія Загороднього на виборах президента НАН України.

Директор Інституту літератури ім. Тараса Шевченка академік Микола Жулинський підтримав академіка Анатолія Загороднього на майбутніх виборах президента Національної академії наук України.Про це йдеться в статті академіка на сайті газети "День".Мико...

1

Італійські вчені навчилися «стирати» неприємні спогади.

Нова методика може допомогти в лікуванні різних захворювань психіки

3 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie