НАТО визнав Росію загрозою євроатлантичній безпеці

НАТО буде «виважено реагувати» на агресивні дії Росії, які становлять загрозу євроатлантичній безпеці. Діалог Альянсу із РФ буде можливий та залежатиме від дій самої Росії.

Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться у підсумковій заяві лондонської зустрічі лідерів НАТО. У ній декілька разів згадано Російську Федерацію, зокрема у переліку загроз:

Ми, як Альянс, стикаємося з різними загрозами та викликами, що випливають із усіх стратегічних напрямків. Агресивні дії Росії становлять загрозу євроатлантичній безпеці; тероризм у всіх його формах та проявах залишається постійною загрозою для всіх нас. Державні та недержавні суб’єкти кидають виклик міжнародному порядку, заснованому на правилах. Нестабільність за межами наших кордонів також сприяє нерегулярній міграції. Ми стикаємося з кібер- та гібридними загрозами.

РФ згадана також у контексті порушення та припинення дії договору РДСМ.

Ми реагуємо і надалі будемо реагувати виважено та відповідально на розгортання Росією нових ракет середнього дальності, що призвело до припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, і яке становить значні ризики для євроатлантичної безпеки.

В решті решт, ставлення Альянсу до РФ залежатиме від самої Росії.

Ми залишаємось відкритими до діалогу та до конструктивних відносин з Росією, коли дії Росії це дозволять.

У підсумкову заяву не ввійшло положення про те, що НАТО захищатиме Польщу та країни Балтії у випадку російської агресії, хоч ці країни наполягали на цьому пункті.

Нагадаємо, зустріч 3-4 грудня у Лондоні була приурочена до 70-річчя створення НАТО. Але через розбіжності серед країн її вирішили не проводити у вигляді формального саміту організації, щоб уникнути необхідності ухвалювати офіційну спільну заяву.

Автор: UA.NEWS

Новини по темі

Після п’ятигодинних переговорів Лукашенко поїхав від Путіна без заяв для журналістів.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко поїхав із сочинської резиденції Бондарів струмок президента Росії Володимира Путіна без заяви для журналістів.

3 57

ВООЗ внесла Україну до п'ятірки країн з найбільшою захворюваністю на кір.

У переліку також Демократична республіка Конго та Сомалі

1

Євродепутати написали листи в Apple з вимогою виправити позначення Криму в додатках.

Майже кількадесят депутатів Європейського парламенту написали офіційні листи в компанію Apple з заявами про те, що Крим — це Україна.

1

Трамп розчарувався в Гуайдо, який так і не зміг змістити Мадуро — Bloomberg.

Президент США Дональд Трамп втрачає впевненість в тому, що лідер венесуельської опозиції Хуан Гуайдо, підтримуваний його адміністрацією, може коли-небудь скинути режим Ніколаса Мадуро, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

1

Уряд Британії усвідомлює можливість втручання РФ у вибори.

Британський уряд боїться втручання Росії у виборчу кампанію після опублікованих таємних документів щодо виходу Британії з Європейського союзу.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie