Обставини, які збільшують ризик зради

АСН
Обставини, які збільшують ризик зради

Обставини, які збільшують ризик зради

Коли ми чуємо чергову історію про зраду в сім'ї, якою завжди захоплювалися, у нас з'являється закономірне питання: ну що їм не вистачало? Парочка могла виглядати досить успішною, діти росли в любові, а потім - бах! І кінець ідилії, хтось вляпався в інтрижку, поставивши під удар колись щасливий шлюб. Що змусило одного з партнерів піти на сторону, хто був всьому виною? Ми дозволили собі розглянути життєві обставини, які збільшують ризик можливого адюльтеру.

1. Вікова криза

Звичайно, вік - це ускладнюючий фактор, але не виправдовує зраду. Проте психологами давно помічено факт, що в переломні моменти життя - 30, 45, 55 років - психіка людини стає особливо вразливою. Ми підводимо підсумки свого життя, прокручуємо отримані враження, досягнення, жалю і не до кінця втілені мрії. Якщо результати не влаштовують, велика ймовірність піддатися забороненим спокусам, щоб хоч якось компенсувати загальне невдоволення. Так особистісна криза і штовхає людей на експерименти в надії щось змінити, надолужити згаяне, наповнити життя сенсом.

2. Емоційне охолодження Всупереч стереотипам, які пов'язують зраду з пошуком сексуальної самореалізації, реальність протвережує - більше 60% опитаних зважилися на зраду через охолодження почуттів. У їхній родині не було фінансових проблем, сварок, непорозумінь. Але як чоловіки, так і жінки підкреслювали брак емоційної близькості, відсутність духовної підтримки, неможливість висловлювати всі свої почуття і думки. Виходить, емоційний обмін - важливий фактор фортеці відносин.

3. Рутинний секс Наступний за важливістю аспект - якість інтимного життя. Вивчаючи статистику зрад, психологи прийшли до висновку, що 42% жінок і 68% чоловіків зважуються на адюльтер через сексуальну незадоволеність, коли партнер або відмовляє в сексі зовсім, або інтимне життя не приносить яскравих вражень. При цьому самі відносини можуть складатися досить вдало, взаєморозуміння буде хорошим. Але тіло зажадає належної розрядки, і впоратися з таким «інстинктом» буде важко.

4. Робоча атмосфера Приблизно 17% всіх зрад є так званий «службовий роман». Причина проста - більшу частину життя ми просиджуємо на роботі, де зав'язуємо нові знайомства, набуваємо зв'язки і придивляємося до цікавих колег. Ділова інтрижка зручна - її важко помітити, особливо якщо вона відбувається у відрядженні. З іншого боку, несподіване збільшення працьовитості і часті поїздки «у справах» повинні навести на думку.

5. Пошук адреналіну

Є люди полігамні за самою своєю суттю, вони не можуть жити без дози адреналіну, вони залежні від безладного сексу і пов'язаних з ним проблем. Якою б ідеальною не була половина, як би сильно вони не любили, рано чи пізно їх тіло зажадає нову «іграшку». Причини такої поведінки криються в підсвідомості, травмах минулого, копіювання деструктивної батьківської моделі поведінки. На жаль, це майже не лікується.

6. Спілкування в соцмережах Зайва залученість в віртуальне спілкування, залипання в соцмережах підвищують ризик можливого адюльтеру. Починається все невинно - нове знайомство, «дружнє» спілкування, обмін фотографіями ... а потім спалахує інтерес. І ось уже партнер лягає пізніше половини, щоб обмінятися еротичними думками зі своєю новою подругою, яка і слухає уважніше дружини, і на фотографії виглядає гарніше, і емоції викликає хвилюючі.

7. Специфічне коло спілкування Чим більше у людини друзів, які ведуть безладне статеве життя і зраджують своїм партнерам, тим більша ймовірність потрапити в ту ж вибірку. Вчені підрахували, що серед зрадників 78% респондентів мали друзів, які теж зраджували своїм половинкам. Виходить, на людину впливає приклад його близького оточення, а також наявність досвіду зради в попередніх відносинах. Якщо він зраджував колишньому партнерові, то і нинішнього теж може легко зрадити.

8. Недолік окситоцину Цей гормон виділяється в кров, коли ми обіймаємось, цілуємося або займаємося сексом з половиною. Його мета - виробити прив'язаність, зблизити чоловіка і жінку. Без нього неможливо встановлення довірчих відносин, сексуального збудження і гарного настрою. А от зниження окситоцину стає причиною тотального почуття самотності, незадоволеності і зради.

Природно, повинні співпасти відразу кілька факторів, щоб один з подружжя зважився на такий ризик.