Как выбрать зимнюю резину. Топ-5 шипованных шин для суровой зимы

НВ розпочинає серію статей про грамотний вибір зимової гуми. Починаємо з найбрутальнішого варіанту — з шипованої гуми, яка виручить вас навіть у найсуворіших зимових умовах

Зима наближається. Нехай зараз погода тішить тривалим і теплим «бабиним літом», однак у віддаленій перспективі нас все одно чекають сніг, лід, мороз.

Українська зима сувора і нещадна.

Дороги стануть слизькими і підступними, такими, що потребують використання спеціальних зимових шин. Вони забезпечують підвищений рівень зчеплення за рахунок використання особливого малюнка протектора, спеціальної м’якої гуми, численних ламелей (невеликі прорізи у вигляді поздовжніх ліній або літери Z).

А ще чіпкішими вони можуть стати завдяки шипам: таким собі металевим вставкам-цвяшкам, які чіпляються за сніг і за лід краще, ніж будь-яка автомобільна гума.

Шиповані зимові шини — навіщо?!

Фото: Nokian

Побутує думка, що шипована гума потрібна тільки за Полярним колом.

Але це не зовсім так.

Зимові шиповані шини завжди створюють під найскладніші умови експлуатації автомобіля.

Уявіть собі дороги, від яких залишилася тільки назва — а реально перед вами лежить «витоптаний» у снігу напрямок кудись туди…

Уявіть собі крижану кірку поверх асфальту: під час кожного гальмування автомобіль ковзає, немов на лижах. Це захопливо на відкритому майданчику, але не дуже захопливо на стоп-лінії світлофора, правда?

Уявіть собі тріскучий мороз, від якого інші автомобільні шини перетворюються на подобу пластикових обручів.

З усім цим легко впораються шиповані зимові шини.

Але коли мова зайде про їзду по чистому асфальту (розчищені міські дороги і траси) або під час експлуатації в умовах «м'якої» зими (температура близько нуля і більше дощу, ніж снігу), то виявляються недоліки подібного типу шин.

По-перше, шипи дають шум-гул під час кочення по асфальту.

По-друге, шиповані зимові шини важчі за звичайні, що призводить до збільшення витрати палива через збільшення інерційних мас.

По-третє, на сухому асфальті шипи можуть руйнувати дорожнє полотно, водночас знижують ефективну площу контакту гуми з дорогою — і це може привести до збільшення гальмівного шляху.

А ще шипи схильні до випадання (особливо під час різкої їзди по сухому асфальту), через що шипована гума перетворюється на звичайну і втрачає частину своїх переваг. Виробники намагаються виправити недоліки шипованих шин різними способами: підкладка з м’якої гуми під основу шипа (для комфорту й тиші), приклеюванням шипа всередині отвору (для надійності фіксації) тощо.

Та й загалом: щоб не казали стосовно недоліків, просто знайте — для суворої, сніжної, морозної зими поки не створили нічого кращого, крім шипованих зимових шин.

І ось вам ТОП-5 найкращих шин на поточний момент.

Continental IceContact 3

Шиповані зимові шини Continental IceContact 3 вийшли якраз до сезону «Зима 2019/2020» і відразу опинилися в числі абсолютних лідерів. За рахунок чого?

Фото: Continental

Так-так, звичайно, ця зимова покришка Continental IceContact 3 має стрілоподібний малюнок протектора «Ялинка»: відоме рішення для швидкого відводу води і крижаної крихти з точки контакту шини з дорогою.

Так, тут використовуються згадувані вище ламелі-прорізи, що дозволяє поліпшити зчеплення зі снігом.

Але є і одна повністю ексклюзивна розробка — ContiFlexStud. Це особливі шипи, встановлені у власній гумовій оболонці.

Дане рішення дозволяє помітно поліпшити рівень зчеплення на льоду: внутрішні тести Continental дають показники поліпшення характеристик на 7% відносно аналогічних шин зі звичайним шипом.

Шип ContiFlexStud вперше з’явився в одному розмірі ще на шинах минулого покоління Continental IceContact 2, однак починаючи з моделі Continental IceContact 3, дана розробка стала масовою: такі шипи використовуються на всіх шинах з посадковим діаметром 17 дюймів і більше (Шини IceContact 3 в менших розмірах обходяться звичайними шипами).

Нові технології знайшли своє відображення в результатах порівняльних тестів з іншими шинами. За багатьма з них модель Continental IceContact 3 сьогодні впевнено займає перше місце або постійно знаходиться в числі лідерів серед «Шиповок».

Експерти відзначають хорошу поведінку покришки на снігу і на льоду: короткий гальмівний шлях, впевнену і зрозумілу керованість, високий рівень зчеплення з дорогою.

Серед недоліків — погана поведінка на асфальті (але це особливість майже всіх «шиповок») і досить висока ціна (а це особливість останніх моделей Continental). Що ж, за високу якість потрібно платити.

В українських магазинах Continental IceContact 3 поки в дивину. І ціни ще тільки «Устаканівается». Ми обов’язково дамо актуальні посилання трохи пізніше. А поки — найвигідніші ціни на Continental IceContact 2. Наприклад, за цим посиланням або ось тут.

Nokian Hakkapeliitta 9

Ім'я «Nokian Hakkapeliitta» серед автомобілістів майже легенда: одні з перших зимових шин у світі і постійний лідер у шинних тестах ЗМІ.

Це не дивно, коли згадуєш, звідки родом компанія Nokian.

Фінляндія — країна морозу, льоду, снігу. Саме для подібних суворих умов експлуатації і створювали зимові шиповані шини Nokian Hakkapeliitta 9.

Фото: Nokian

Ця шина також має протектор «ялинку», ламелі-прорізи, плюс виділяється численними фірмовими удосконалення: великі V-подібні кромки по всій площі протектора, які дають можливість поліпшити зчеплення на снігу.

Нарешті, покришка Nokian Hakkapeliitta 9 також має незвичайні шипи. По-перше, форма шипів у центральній частині і на краях протектора відрізняється, так само як і їхня функціональність. Так, шипи по центру відповідають за поздовжнє прискорення (розгін і гальмування), шипи по краях відповідають за передачу поперечних зусиль (керованість і стійкість у повороті). Крім того, в основі кожного шипа передбачено спеціальну вставку, яка служить для забезпечення м’якого контакту шипа з дорогою.

Результат — досить хороші виступи в серії порівняльних тестів зимових шин.

У момент своєї появи на ринку «шиповка» Nokian Hakkapeliitta 9 впевнено посіла позицію лідера і навіть сьогодні виглядає гідно. В плюсах — поведінка на снігу і на льоду: відмінний розгін, зрозуміла керованість, короткий гальмівний шлях.

Серед мінусів — поведінка на асфальті: підвищена шумність, середні зчіпні властивості, несуттєвий опір акваплануванню. У підсумку отримуємо очікуваний результат: відмінна шина для суворої зими, коли по снігу і по льоду доводиться їздити частіше, ніж по сухому або мокрому асфальту.

Вибрати цю чудову гуму на своє авто можна тут. Або тут. Але поспішайте! Народ уже почав готуватися до «перевзування» на зиму, тому Hakkapeliitta 9 стає справжнім дефіцитом. Її просто розмітають.

Michelin X-Ice North 4

Ще одна зимова шипована шина, яка беззастережно претендує на лідерські позиції в сегменті. І знову — завдяки ретельній роботі з шипами.

Фото: Michelin

Залежно від розміру, зимові шини Michelin X-Ice North 4 отримують 250, а часом і майже 270 шипів.

За запевненнями компанії-виробника, це в 2−2,5 рази більше, ніж було у попередниці і на 30% більше, ніж у найближчого конкурента.

Крім того, тепер шипи розташовані в 22−24−30 рядів: тобто в разі гальмування на льоду або снігу утворюється більше борозенок-канавок, шипи рідше працюють «слід у слід», а частіше виявляються у прямому контакті «шип і сніг/лід».

Також використано особливі шипи, створені за технологіями спортивних ралійних зимових покришок: шип тонший (5 мм проти 6,5 мм у минулому), він проколює лід або сніг на кшталт голки. У підсумку все це помітно підвищує рівень зчеплення покришки з дорогою — що важливо і для гальмування, і для розгону, і для керованості. Серед інших особливостей Michelin X-Ice North 4 обов’язково варто відзначити підвищену морозостійкість — особлива гумова суміш зберігає еластичність до -65 градусів морозу.

Внаслідок цього вийшли відмінні шини для суворих зим, що відзначили експерти-випробувачі під час порівняльних тестів шин. Покришка Michelin X-Ice North 4 забезпечує хороший рівень зчеплення під час їзди по снігу і на льоду, короткий гальмівний шлях.

Приємним бонусом є низький рівень шуму і хороша стійкість автомобіля під час їзди по асфальту. В мінусах — лише досить слабкий опір акваплануванню: обережніше на мокрому асфальті. Зате на снігу і на льоду — ви король!

Тішить така перспектива? Біжимо за посиланням, прицінюємося і підбираємо розмір для своєї машини.

Gislaved Nord*Frost 200

Нехай не лідер в абсолюті, але дуже «міцний середнячок», який вартий кожної заплаченої за нього копійки — ось чому шини Gislaved Nord*Frost 200 представлені у цьому списку.

Фото: Gislave

Зимова покришка Gislaved Nord*Frost 200 має асиметричний малюнок протектора, що рідкість у цьому класі.

Зазвичай асиметрію використовують для зимових шин «європейського» типу або для літніх шин, а для «шиповок» під сувору зиму застосовують спрямований симетричний рисунок типу «ялинка».

Хоча асиметричний малюнок протектора має свої переваги. Так, одна частина протектора виконується в більш прямокутному дизайні — і краще працює під час прямого контакту з дорогою (розгін, гальмування, поворот).

А друга частина протектора виконана з малюнком у вигляді косих канавок — і краще працює під час їзди по мокрій дорозі або талому снігу, коли потрібно все це відводити з плями контакту шини з дорогою.

Крім незвичайного протектора з численними блоками і пилкоподібними ламелями, зимові шини Gislaved Nord*Frost 200 ще виділяються оригінальними трикутними шипами.

Останні ефективніші в порівнянні зі стандартними круглими: вищий рівень зчеплення, коротший гальмівний шлях, швидший розгін. Плюс навколо кожного шипа передбачено спеціальні кишеньки для відводу снігу і крижаної крихти, що дає можливість шипу безпосередньо контактувати зі стійким покриттям на дорозі.

Результатом стали шини, які є одними з найкращих у середньому сегменті і нерідко «замахуються» на позиції лідерів: відмінний рівень зчеплення на снігу і на льоду.

Бонусом йде відносно низький (як для шиповок) рівень шуму в русі. В мінусах — середні зчіпні властивості на асфальті (розгін, гальмування, керованість), що, втім, характерно для всіх шипованих шин.

Ця вдала і порівняно недорога гума чекає вас тут. І за цим посиланням ціна теж не кусається.

Hankook Winter i*Pike RS2 W429

Також, як у випадку з Gislaved, ми вирішили додати до рейтингу ТОП-5 ще одну модель середнього класу — саме за рахунок поєднання характеристик і ціни. Як нескладно здогадатися, йдеться про шини Hankook Winter i*Pike RS2 W429.

Фото: Hankook

Шиповані зимові шини Hankook Winter i*Pike RS2 W429, перш за все, виділяються направленим малюнком протектора з широкими канавками для відведення води, крижаної крихти, талого снігу.

Також покришка Hankook Winter i*Pike RS2 W429 має пилковидні ламелі й ікла-кромки для поліпшення зчеплення для їзди по слизьких покриттях.

Щодо попередника W419, нова модель Hankook Winter i*Pike RS2 W429 отримала зменшені в розмірі бічні блоки-шашки, що дало можливість наростити їхню загальну кількість для шини ідентичної розмірності.

Плюс збільшено кількість рядів шипування (тепер 12 замість 10 раніше) і оптимізовано розташування шипів на площині протектора.

Все це звучить дуже складно для непідготовленої людини. Але результат кропітких зусиль легко переказати простими словами.

Випробувачі перевірили ці шини в порівняльних тестах із конкурентами і похвалили Hankook Winter i*Pike RS2 W429 за хорошу поведінку під час їзди засніженими дорогами.

Також у плюсах Hankook Winter i*Pike RS2 W429 — гарний опір акваплануванню: схоже, спрацювали широкі канавки протектора.

Однак і мінуси є. По-перше, неважливі показники на зледенілих дорогах — найімовірніше, винен невеликий виступ шипів і мала рядність шипування. По-друге, традиційні для «шиповок» зауваження під час їзди по асфальту. В результаті зимові покришки Hankook Winter i*Pike RS2 W429 згодяться тим, кому часто доводиться їздити по пухкому і глибокому снігу в глибинці, плюс можна не боятися зимового дощу і талого снігу на дорогах. А ось на зледенілих трасах не поспішайте.

Вибрати цю чудову і недорогу гуму на свій автомобіль можна за цим посиланням. І ось тут ціни теж дуже смачні.

Поспішайте. Навіщо відкладати на завтра те, що можна купити вже сьогодні. Тим паче, як казали герої одного популярного серіалу, зима вже близько.

Новини по темі

Мумія повертається? У Франції знайшли унікальний 1500-річний саркофаг.

Археологи, які розкопали ранньохристиянський некрополь в центральній Франції, виявили майже 150 поховань, серед яких — і вкрай рідкісний для цієї епохи свинцевий саркофаг.

1

Ключі від авто у смартфоні: що таке Apple Car Key і як це працює.

В останньому оновленні Apple iOS 14 розробники представили функцію Car Key, яка нібито дозволяє взаємодіяти з авто. Розбираємося, що це за функція і для чого вона потрібна насправді.

1

Скрізь встиг. Ілон Маск тільки що допоміг зробити мережу GPS трішки точніше

Компанія SpaceX Ілона Маска вивела на орбіту супутник GPS третього покоління, який належить Космічним силам США. Група цих супутників повинна підвищити точність GPS-сигналів.

2

Вертикальний 4K-телевізор Samsung The Sero почав продаватися в Україні за 39 999 грн.

Компанія Samsung представила в Україні The Sero – інтер’єрний 43-дюймовий 4K-телевізор, екран якого можна повернути на 90 ° в вертикальну орієнтацію, щоб зручно дивитися мобільний контент. Презентація Samsung The Sero на домашньому рин...

1

Далі вугілля. Класична енергетика вперше стала дорожче, ніж альтернативна — дослідження

Згідно з новим дослідженням Rocky Mountain Institute, поновлювані джерела енергії, такі як вітроелектростанції та сонячні батареї, стали дешевше, ніж багато вугільних.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie