Звільнення викривача корупції в «Енергоатомі» : НАЗК передумало виносити припис Шмигалю.

Національне агентство із запобігання корупції винесло приписи Кабінету Міністрів України і т.в.о. президента "Енергоатому" Петру Котіну з вимогою повернути на посаду викривача корупції на підприємстві Олега Поліщука та знайти винних у незаконному звільненні.

Джерело : НАЗК у Telegram

Деталі : Котін підписав накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення уповноваженого із реалізації антикорупційної програми ДП "Енергоатом" Олега Поліщука після того, як той поскаржився в НАЗК та Міністерство енергетики на можливу корупцію у діях Котіна.

Раніше в НАЗК повідомляли, що голова агентства Олександр Новіков вніс припис прем’єр-міністру Денису Шмигалю з вимогою провести службове розслідування ситуації і притягти винних до відповідальності.

Пізніше повідомлення змінили. У новій версії вже йдеться про те, що припис винесли всьому КМУ , який здійснює функції управління "Енергоатомом". Водночас, як саме Кабміну як колегіальному органу виконавчої влади, можна винести припис, в НАЗК не пояснили.

Українське законодавство чітко визначає, що припис можна винести конкретній особі, а не органу влади.

Також припис отримав т.в.о. президента "Енергоатома" Котін. Від нього вимагають скасувати накази про дисциплінарну відповідальність і звільнення Поліщука і провести власне службове розслідування з покаранням винних.

В агентстві наголосили, що звільнення Поліщука мало відбуватися за погодження НАЗК, але керівництво "Енергоатому" не надіслало до агентства відповідний запит. Також ДП мало повідомити НАЗК про притягнення уповноваженого до дисциплінарної відповідальності не пізніше 2 днів із моменту прийняття наказу, однак і цього не було зроблено.

Також, зазначають в агенції, звільненню передувало повідомлення Поліщука до Національного антикорупційного бюро про ознаки корупції з боку посадовців підприємства. Після цього він набув статусу викривача.

Дослівно : "Закон забороняє звільняти чи притягувати до дисциплінарної відповідальності викривача за повідомлення про можливі факти корупції. Аби встановити об’єктивну істину в цій справі, НАЗК надіслало до "НАЕК "Енергоатом" запити на надання інформації. Проте керівництво підприємства відмовилося їх виконувати".

Передісторія : 2 липня 2020 року Поліщук поскаржився у НАЗК та Міністерство енергетики на можливі корупційні дії з боку т. в. о. президента "Енергоатома" Петра Котіна. Того ж дня Котін ініціював службове розслідування з одночасним відстороненням Поліщука. А згодом Поліщука звільнили.

Пізніше стало відомо, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив провести службову перевірку т.в.о. президента "Енергоатома" Петра Котіна через вчинення ним корупційного порушення.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Новини по темі

Бойовики і надалі перешкоджають роботі спостерігачів та взялись їх обшукувати – Генштаб.

Російські окупанти і надалі не припиняють перешкоджати роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а з середини березня бойовики вирішили обшукувати автомобілі спостерігачів та в рази збільшили кількість випадків глушіння безпілотників СММ. 

Українська правда

Слідчі ДБР і прокурори мають закрити справу проти Петра Порошенка - заява адвокатів / включення.

Слідчі ДБР і прокурори мають закрити справу проти Петра Порошенка - заява адвокатів / включення.

Єдину кримінальну справу, де як підозрюваний фігурував п'ятий Президент Петро Порошенко - Апеляційний суд Києва відмовився визнавати такою, де були скоєні злодіяння керівництва країни. Йдеться про кримінальне провадження, де лідеру "Євросолідарнос...

Вакцинація препаратом Pfizer стартувала у Києві: кого щеплюють першими / включення.

Вакцинація препаратом Pfizer стартувала у Києві: кого щеплюють першими / включення.

В Україні стартувала вакцинація від коронавірусу препаратом Pfizer. У Київській області напередодні зробили перші щеплення. Вакцинацію американсько-німецьким препаратом продовжать в усіх регіонах країни. Дивіться онлайн новини, токшоу, документаль...

Печий и Пионтковский – станет ли послание Путина началом большой войны?.

Печий и Пионтковский – станет ли послание Путина началом большой войны?.

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Крим став потужною російською військовою базою, – дослідник Сonflict Intelligence Team.

Крим став потужною російською військовою базою, – дослідник Сonflict Intelligence Team.

Росія розгорнула новий військовий табір в окупованому Криму. Також окупанти залучили на півострові авіацію, а в Чорне море зайшли їхні кораблі. Це показує, що Кремль перетворив Крим на військову базу. Таку думку висловив дослідник Conflict Intelli...

«Акт державного тероризму?» Чехи пов'язують підозрюваних в отруєнні Скрипаля з вибухом у 2014 році.

«Акт державного тероризму?» Чехи пов'язують підозрюваних в отруєнні Скрипаля з вибухом у 2014 році.

Високопоставлений чеський чиновник заявив, що Росія, можливо, вчинила «акт державного тероризму» в його країні. Уряд Чехії вислав 18 російських дипломатів після повідомлень чеської розвідки про те, що у смертельному вибуху на складі боєприпасів у ...

Бомбосховища та укриття Києва. В якому вони стані і реакція містян / включення

Бомбосховища та укриття Києва. В якому вони стані і реакція містян / включення

У Києві оновили карту бомбосховищ. За даними столичної влади вони здатні прийняти майже 3 млн людей. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ставте лайк або не ставте :) Для нас важлива ваша реакція. Завдяки вам...