Кабмін зробив Україну токсичною для інвесторів через борги в «зеленій» енергетиці, – Буймістер.

Кабінет міністрів України нагромаджує борги перед інвесторами у відновлювану енергетику країни і через це держава стала токсичною для інвесторів. Через це вони не мають жодної мотивації співпрацювати з владою.

Про це у Facebook написала народна депутатка фракції "Слуга народу" Людмила Буймістер.

"Сьогодні 1 квітня, але я знаю, кому точно не до жартів. Зараз я про міжнародних та внутрішніх інвесторів у відновлювану енергетику. Вже більш ніж півроку прем’єр-міністр Денис Шмигаль, судячи з заяв, нібито багато робить для виходу сектору з боргової кризи. Та, якщо подивитись на реальний стан речей, цього надзвичайно мало", – заявила Буймістер.

За її інформацією, за минулий рік Кабмін недоплатив міжнародним та національним інвесторам 22,4 мільярди гривень за вироблену в країні "зелену" енергію.

"Графік виплат критично порушено, бо уряд не спромігся здійснити оплати вже в дві контрольні дати. Це 31 грудня 2020 року та 31 березня 2021 року. Станом на зараз мало бути сплачено 12,3 мільярдів гривень, але перераховано значно менше – 3,1", – пояснила вона.

Нардепка додала, що глава уряду особисто поставив підпис під меморандумом у червні 2020 року. І особисто взяв відповідальність за виконання графіку виплат боргів.

"Коли наші іноземні партнери бачать, що ніхто з боку влади не бажає виконувати зобов’язання – це робить Україну токсичною на міжнародній арені", – сказала Буймістер.

Як повідомлялося, за результатами опитувань, які організувала експертна організація DiXi Group, понад 80% українців зацікавлені у зменшенні шкідливих викидів у навколишнє середовище та підтримують розвиток "зеленої" енергетики в Україні.

Нагадаємо, Європарламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов'язань щодо погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

Іноземні інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, однак цього не сталося.

Представник Єврокомісії в Україні Торстен Велерт вказує, що Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний у 2020-му меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з відновлюваних джерел.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Держкомпанія Катару розраховує на швидке вирішення українською владою кризи в  «зеленій»  енергетиці.

Держкомпанія Катару розраховує на швидке вирішення українською владою кризи в «зеленій» енергетиці.

Катарська державна компанія Nebras Power, яка стала інвестором деяких сонячних станцій України, розраховує, що українська влада незабаром вирішить боргову кризу в секторі відновлюваної енергетики та сприятиме генерації чистої енергії для українців.

Цензор.НЕТ

«Мільйон дерев за 24 години». Від блогерів до послів… як саджали дерева у Києві

«Мільйон дерев за 24 години». Від блогерів до послів… як саджали дерева у Києві

"Озеленити планету". Мільйонне дерево посадили екоактивісти у київській Пущі Водиці в рамках світового проєкту. Організатори кажуть, що головна мета акції - привернути увагу до проблеми глобального потепління. Разом з активістами та іноземними дип...

Смерть герцога Філіпа. У Британії оголосили 8-денну жалобу. Яким буде похорон в умовах пандемії?

Смерть герцога Філіпа. У Британії оголосили 8-денну жалобу. Яким буде похорон в умовах пандемії?

Восьмиденну жалобу оголосили у Великій Британії через смерть принца Філіпа - чоловіка королеви Єлизавети. Весь цей час на державних будівлях і військових об'єктах країни залишатимуться приспущеними прапори. Єлизавета Друга не виконуватиме монарших...

090421 Строительство дома в Канаде. Стройка, Павлины, Франк и Форель

090421 Строительство дома в Канаде. Стройка, Павлины, Франк и Форель

День1 День1 День 2 День 3 День 4-5 День 6-7 День 9-10 День 10-11 День 12-14 День 15-17 День 18 День 19-26 День 27-32 День 33 День 34-42 День фундамента 2021 год эпизод антиКрым Гидроизоляция Фундамента Гидроизоляция Фундамента продолжение Засыпка ...

Скандал серед закордонних українців. Кого виключили у Латвії? - Крим.Реалії

Скандал серед закордонних українців. Кого виключили у Латвії? - Крим.Реалії

Вперше за історію існування Світовий конґрес українців виключив зі своїх лав організацію. Це – Об’єднання українських товариств Латвії (ОУТЛ). Конґрес вважає, що ОУТЛ демонструє антиукраїнську позицію, а це суперечить основним засадам діяльності т...

Действительно ли Советский Союз победил в 1945 году Диетическая версия.

Действительно ли Советский Союз победил в 1945 году Диетическая версия.

Подписывайтесь на КАНАЛЫ Doctor Faust2 Кто желает поддержать канал подписывайтесь на Патреонe patreon.com/Doctor_Faust2 Полная версия диалога на канале Doctor Faust2

Українська російська - Вечірній ПреЗЕдент

Українська російська - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент

1 18