Кастро оголосив про відхід із поста лідера Компартії: закінчилася 60-річна історія правління династії на Кубі.

Перший секретар центрального комітету Комуністичної партії Куби Рауль Кастро оголосив, що йде зі своєї посади.

Заяву, що знаменує закінчення 60-річної історії правління династії Кастро, політик зробив на восьмому з'їзді партії в Гавані у п'ятницю, 16 квітня, передає Reuters. Зазначається, що захід був закритим, але уривки з нього транслювалися на державному телебаченні Куби.

За словами 89-річного Кастро, він із задоволенням передає керівництво молодому поколінню, яке "повне пристрасті й антиімперіалістичного духу".

"Я гаряче вірю в силу, зразковий характер і розуміння моїх співвітчизників, і поки я живий, я буду готовий, стоячи на стременах, захищати батьківщину, революцію і соціалізм", – сказав він.

Крім того, кубинський лідер зазначив, що керівництво він передає групі підготовлених соратників, загартованих десятиліттями досвіду.

Як пише "Голос Америки", цей крок носить історичний характер, але мало хто очікує значних змін для пересічних кубинців.

На з'їзді також повинні затвердити президента Мігеля Діас-Канеля в якості наступного генерального секретаря партії.

  • Рауль Кастро – молодший брат і соратник колишнього лідера Куби Фіделя Кастро (останній помер 25 листопада 2016 року).

  • Рауль і його покійний брат перебували при владі з моменту революції 1959 року.

  • У 2008-му Рауль Кастро одночасно став главою держави, уряду та головнокомандуючим Збройними силами Куби. У квітні 2011 року поів пост першого секретаря ЦК Компартії.

  • У 2018 році у зв'язку з ухваленням нової конституції Кастро залишив посади глави держави й уряду. Він продовжив виконувати обов'язки лідера компартії і головнокомандувача.

Як писав OBOZREVATEL, раніше в мережі показали історичне фото візиту кубинського лідера Фіделя Кастро в СРСР у 1963 році. Користувачі звернули увагу на те, що на руці у чоловіка – два годинники швейцарської марки Rolex.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
«Кров була всюди» : поліцейська бійка у Дніпрі. Що спричинило конфлікт і чим все закінчилося

«Кров була всюди» : поліцейська бійка у Дніпрі. Що спричинило конфлікт і чим все закінчилося

Бійка копів у приміщенні управління поліції. Патрульний із Дніпра звинувачує свого керівника і ще двох колег у побитті. Мовляв, ті напали, коли він намагався зняти на відео незаконно виписане дисциплінарне покарання. Чоловік запевняє: на нього тис...

«Зайшов міністром, а вийшов безробітним» : Рада звільнила Степанова з посади глави МОЗ.

«Зайшов міністром, а вийшов безробітним» : Рада звільнила Степанова з посади глави МОЗ.

Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони Максима Степанова. Не допомогли ані виправдання, ані обіцянки. Якщо раніше Степанова критикувала лише опозиція, то нині - жоден "Слуга народу" не проголосував проти. Наскільки емоційним було об...

1 2

І в Ізраїля, і в України однакова війна, ProНовини, 18 травня 2021 року.

І в Ізраїля, і в України однакова війна, ProНовини, 18 травня 2021 року.

У випуску "Pro новини" за 18 травня – загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту; відставка Степанова, Криклія і Петрашка; Читати на сайті:

Здобутки та провали Степанова, Криклія і Петрашка, яким вказали на двері, Підгорає.

Здобутки та провали Степанова, Криклія і Петрашка, яким вказали на двері, Підгорає.

Наприкінці минулого тижня стало відомо, що у відставку подали ті, хто туди аж ніяк не збирався. Мовиться про міністра економіки Ігоря Петрашка та міністра інфраструктури Владислава Криклія. Однак звільнення з посади чекало ще й на очільника МОЗ Ма...

У Індії загинули 27 людей через циклон  «Тауктае»

У Індії загинули 27 людей через циклон «Тауктае»

У західній частині Індії через циклон "Тауктае" загинули 27 людей. Зі штату Гуджарат евакуювали приблизно 200 тисяч мешканців. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

1 1

Окупанти влаштували провокації біля Новотошківського.

Окупанти влаштували провокації біля Новотошківського.

Біля Новотошківського знову стріляли. Окупати відкрили вогонь удень, коли до захисників завітала знімальна група "5 каналу". Яку зброю застосували бойовики та чи відповіли українські бійці? Репортаж Вікторії Ковальової. Підпишіться і натисніть , щ...