Гроші з Москви не рятують: блогер описав реалії життя в «Л/ДНР» .

Терористичним "республікам Л/ДНР", які підтримує Росія, катастрофічно бракує грошей. Їхню економіку не рятують навіть вливання з Москви.

Про це у блозі на OBOZREVATEL написав донецький блогер Макс Баринов. "Своїми двома мільярдами Москва лише тимчасово підтримує окупантів на плаву, на тлі постійних махінацій, грабежів і бойових дій – це не гроші зовсім", – пояснив блогер.

За його словами, найбільше від економічного колапсу потерпають шахтарі. Перед початком війни на Донбасі працювало близько 250 шахт, з початком військових дій залишилося 150, з них 70% – в "ДНР" і "ЛНР".

У "республік" немає грошей

"Станом на серпень поточного року найбільша заборгованість із зарплат гірників має такий вигляд: на ДП "Артемвугілля" в Горлівці заборгованість становить 256,4 млн руб, на ДП "Орджонікідзевугілля" в Єнакієвому – 465,4 млн руб, на ДП "Донбасвуглереструктуризація" – 55,1 млн рублів. Така жахлива тенденція призводить до закриття підприємств, а працівників на цих самих підприємствах тисячі. За цю осінь було ліквідовано 6 шахт, не кажучи вже про паралельні закриття безлічі підприємств і заводів", – йдеться у повідомленні.

В результаті понад 7000 працівників, і не лише шахтарів, частково залишилися без зарплати.

Зараз на окупованій території Донецької області в Торезі страйкують гірники однієї з найбільших в Україні шахт "Прогрес" ДХК "Торезантрацит". Але блогер сумнівається, що протести допоможуть людям, адже право на гідне життя в "Л/ДНР" мають лише "обрані".

"Це стосується і самих бойовиків. Вдова колишнього ватажка бойовиків Олександра Захарченка Наталія отримує з "бюджету республіки" оклад у розмірі 280 тисяч рублів. Для порівняння, місячний оклад бойовиків терористичної "ДНР" становить 17-20 тисяч рублів. І то всі ми чули про затримки із заробітної плати навіть у самих бойовиків, що вже казати про мирних громадян. Отже, копійки, зароблені нещасними трударями "республік", плюс російське фінансування йдуть на утримання якоїсь еліти бойовиків і на показову демонстрацію стабільності", – підсумував Баринов.

Як повідомляв OBOZREVATEL, терористи "ДНР" займаються воєнізованою пропагандою дітей з метою їхньої підготовки для вступу до своїх лав.

Українські правоохоронці викрили масштабну контрабандну схему поставки сигарет з окупованих територій Донбасу, в яку були залучені бійці ЗСУ.

Новини по темі

Компанії Зеленського і його дружини не платили податки під час війни, – ЗМІ.

Штат компаній перевели в тінь

7 204

Зеленський в Одеській області відкрив стадіон, який не ремонтували з 1979 року.

В Офісі президента сказали, як йде програма "Велике будівництво"

4 2

Скасування «Роттердам+» – одна з причин страйку шахтарів, – Федерація роботодавців.

Названо причини катастрофічної ситуації в області

3 6

В Україні банани стали продавати дешевше за яблука: скільки коштують.

За рік яблука подорожчали в рази

1 1

Ціни на нафту піднялися всупереч загрозу нових спалахів коронавірусу.

Вартість сировини завершила тиждень зростанням

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie