Вчені наблизилися до створення універсальних ліків від раку.

Відкриття нового типу рецепторів імунних клітин може прокласти шлях до нового типу терапії Т-клітинних ракових захворювань.

Така терапія може впливати на широкий спектр ракових захворювань у людей, не вимагаючи спеціального лікування, запевняють автори нового дослідження з Університету Кардіффа, повідомляє НВ.

Дослідники, які стоять за відкриттям, підкреслюють, що тестування все ще перебуває на ранній стадії, оскільки проводилося тільки на мишах і в людських клітинах в лабораторії, а не на живих пацієнтах. Але попередні результати є багатообіцяючими і припускають, що ми можемо опинитися на межі значного прогресу в лікуванні Т-клітин.

Т-клітини — це тип лейкоцитів, які беруть участь у функціонуванні нашої імунної системи. Коли Т-клітини активуються при контакті з дефектними або сторонніми клітинами в організмі, вони атакують їх, допомагаючи нам боротися з інфекцією і хворобами. В Т-клітинній терапії – найбільш поширена форма, яка називається CAR-T, вчені використовують і підсилюють цю природну функцію Т-клітин, щоб направити їх, зокрема, на пухлинні клітини.

При лікуванні CAR-T лікарі витягують Т-клітини з крові пацієнтів, генетично конструюючи їх в лабораторії, щоб вони спеціально ідентифікували і націлювалися на ракові клітини. Відредаговані Т-клітини потім розмножують в лабораторії перед введенням пацієнтам.

Деякі обмеження техніки CAR-T полягають в тому, що відредаговані T-клітини здатні розпізнавати тільки кілька видів раку, і вся терапія повинна бути персоналізована для різних людей через T-клітинний рецептор (TCR), який називається людський лейкоцитарний антиген (HLA).

У новому дослідженні, проведеному вченими з Університету Кардіффа в Великобританії, дослідники використовували скринінг CRISPR- Cas9 для виявлення нового типу TCR в Т-клітинах: молекули рецептора, званого MR1.

MR1 функціонує аналогічно HLA в плані сканування і розпізнавання ракових клітин, але одна велика відмінність полягає в тому, що, на відміну від HLA, він не змінюється в популяції людей — це означає, що він потенційно може сформувати основу Т-клітинної терапії, яка працює для набагато більш широкого кола людей.

Попередні експерименти в лабораторії з MR1 дійсно багатообіцяючі, хоча ми повинні знати, що результати повинні бути безпечно відтворені в клінічних випробуваннях, перш ніж ми зможемо підтвердити, що це лікування, що підходить для людей.

У лабораторних тестах з використанням клітин людини Т-клітини, оснащені MR1, «вбивали безліч протестованих ліній ракових клітин (легені, меланома, лейкоз, товста кишка, молочна залоза, простата, кістка і яєчник), які не мали загального HLA», додають автори.

Якщо подібні ефекти можуть бути відтворені на людях — це те, що вчені сподіваються почати тестувати вже в цьому році – ми могли б побачити блискуче нове майбутнє для лікування Т-клітинами, вважають експерти.

«Це дослідження представляє новий спосіб націлювання на ракові клітини, який дійсно дуже цікавий, хоча для того, щоб точно зрозуміти, як він працює, потрібно набагато більше досліджень», — говорить директор з досліджень і політиці Аласдер Ранкин з благодійної організації по боротьбі з раком крові Bloodwise, яка не брала участі в дослідженні.

Читайте також:

В Україні найближчим часом може спалахнути епідемія дифтерії. Однак держава недостатньо виконує інформаційно-просвітницьку функцію важливості щеплень від небезпечних хвороб, чим вдало користуються антивакцинатори.

Тим часом батьки дітей попрохали президента Володимира Зеленського скасувати постанову МОЗ про недопуск у дитячі садки і школи невакцинованих дітей.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Новини по темі

Apple не дозволяє «злим» персонажам у фільмах користуватися «айфонами».

Пристрої Apple повинні зображуватися тільки у ситуаціях, що позитивно впливатимуть на їх імідж, - правила компанії

1

Apple представить iPhone 9 в останній день березня

Apple iPhone SE 2 з'явиться у продажу 3 квітня, майже відразу після проведення презентації

1

Розсекречені 70 топових Android-смартфонів 2020 року: огляд новинок.

На поточний момент більше 70 мобільних пристроїв з підтримкою 5G і з процесором Qualcomm Snapdragon 865 знаходяться в розробці

1

Маленький і швидкий. Volkswagen представила спортивні версії нового Golf

Компанія Volkswagen показала відразу три хетчбека Golf восьмого покоління, які отримали не тільки нові мотори, але і більш спортивний вигляд.

1

Водню вистачить. Астрономи знайшли незвичайну екзопланету, придатну для життя

Астрономи проаналізували параметри екзопланети K2−18b, включаючи будову і склад атмосфери, і дійшли висновку, що на планеті можуть бути всі умови для життя.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie