Вже домовились: Україна і США будуть вести спільну боротьбу з наркобізнесом

5 канал
Вже домовились: Україна і США будуть вести спільну боротьбу з наркобізнесом

США й Україна будуть разом співрацювати в боротьбі з міжнародним наркотрафіком, а також злочинами, які пов'язані з обігом наркотиків у низці країн. Про це 16 квітня йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з адміністрацією Управління протидії наркозлочинності Мін'юсту США Робертом Паттерсоном, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

Аваков заявив, що злочинці діють, використовуючи цифрові платіжні платформи і віртуальну криптовалюту.

"Для нас дуже важлива співпраця з іноземними правоохоронними органами, зокрема, в питаннях протидії наркозлочинності. Адже сьогодні злочинні угруповання діють не тільки в рамках кордонів однієї країни. Вони активно використовують інноваційні технології, цифрові платіжні платформи і віртуальну криптовалюту. І в цьому випадку для збору електронних доказів необхідно організувати взаємодію з іншими органами, в тому числі і на міжнародному рівні", – наголосив Аваков.

Також у переговорах взяв участь перший заступник голови Нацполіціі – начальник кримінальної поліції В'ячеслав Аброськін. Він зауважив, що українська і американська сторони дійшли домовленості про створення спільної контактної групи "Україна - Туреччина - DEA" аби протидіяти транскордонним організованим злочинним групам і незаконному обігу наркотиків.

"Ми плануємо створити спільну групу з боротьби з міжнародним наркотрафіком, а також для обміну оперативною інформацією", – зазначив Аброськін.

Також він додав, що зараз у Нацполіціі триває робота над реформуванням підрозділів протидії наркозлочинності.

"Ми зміцнили кадровий потенціал Департаменту, підібрали правильно мотивованих працівників. Провели відкритий набір, кожен претендент пройшов перевірку на поліграфі. Відібрані оперативники розпочали навчання за стандартами західного зразка", – додав він.

Як повідомляв 5.UA, у Харкові поліція вилучила 160 кілограмів трамадолу вартістю понад 32 млн грн. В Україні цей потужний анальгетик офіційно заборонений для вільного продажу ще від 2008 року.