Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Лікарі розповіли, що потрібно знати про вакцинацію третьою дозою від COVID-19.

В Україні розглядають можливість бустерної вакцинації населення у боротьбі з COVID-19. Однак серед лікарів немає одностайної думки, кому необхідна третя вакцина.

Зокрема, як стверджує провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров'я Ольга Голубовська, бустерна доза потрібна тим, хто має імунодефіцит. Для здорових людей достовірної інформації про її користь немає, йдеться у матеріалі OBOZREVATEL.

Вона пояснила, що імунодефіцитний стан, зазвичай, спостерігається у осіб, які мають онкологічні хвороби, важкі захворювання. Адже саме за таких умов в організмі - послаблене вироблення антитіл.

При цьому лікар зазначає, що існує твердження того, що додаткове щеплення протипоказане молоді, і може навіть завдати шкоди. За її словами, про це йдеться у світових авторитетних статтях. Також переконана, що сам підхід до вирішення проблеми з цією хворобою змінюватиметься залежно від мутації вірусу і появи нових штамів.

Лікарі вважають, що бустерна доза потрібна не всім.

До ідеї бустерної вакцинації скептично ставиться і лікар-епідеміолог Андрій Олександрін. На його думку, недоцільно витрачати вакцини, поки не щеплені групи ризику , які дають рекордну захворюваність та смертність

Він переконаний, що третя вакцина доречна для тих країн, де вакциновано по 70-80 відсотків люде й. Для нашої країни - це нелогічно, повідомив лікар.

Аналогічної думки і директор Інституту біохімії Національної академії наук України Сергій Комісаренко. Він вважає, що додаткова вакцина необхідна громадянам похилого віку , пояснюючи процесом старіння імунної системи.

Вчений розповів, що у світі існує практика рекомендації третьої дози вакцини саме для людей, яким за 70-т, а в нашій же країні такої пропозиції нема.

Як повідомляв OBOZREVATEL, до кінця 2021 року Україна отримає ще 15 млн доз препарату для вакцинації компанії Pfizer. Також очікуються поставки вакцини від Moderna в межах ініціативи COVAX.

Новини по темі
Брифінг 02.12.2021 Михайло Волинець

Брифінг 02.12.2021 Михайло Волинець

Брифінг народного депутата України Михайла Волинця Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Арсеній Пушкаренко

Брифінг 02.12.2021 Арсеній Пушкаренко

Брифінг народного депутата України Арсенія Пушкаренка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Росія лякає наступом: які шанси на перемогу України у двобої з окупантом, VETERANO блог.

Росія лякає наступом: які шанси на перемогу України у двобої з окупантом, VETERANO блог.

Багатьох українців цікавить, як діяти, якщо Росія піде в наступ. Однак першочергово треба заспокоїтися, адже нерви й паніка ще ніколи не давали позитивних результатів, а лише негативні. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал ...

У  «Слузі народу»  є проблема з голосуванням, – депутатка Василевська-Смаглюк.

У «Слузі народу» є проблема з голосуванням, – депутатка Василевська-Смаглюк.

Верховна Рада остаточно ухвалила проєкт закону про державний бюджет України на 2022 рік. Підтримали документ 215 нардепів від "Слуги народу". Читати на сайті:

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Остапенко

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Остапенко

Брифінг народного депутата України Анетолія Остапенка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Андрій Богданець

Брифінг 02.12.2021 Андрій Богданець

Брифінг народного депутата України Андрія Богданця Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: