Ізраїль не визнає юрисдикції МКС на Палестинських територіях.

Ізраїль не визнає юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі щодо розслідування можливих воєнних злочинів, скоєних на Палестинських територіях, а тому не співпрацюватиме зі слідством. Про це у четвер, 8 квітня, заявили у офісі прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху.

Читайте також: У Міжнародного кримінального суду з'явиться новий прокурор. Чому це важливо для України

Як наголошується у заяві, Ізраїль поінформує суд про те, що той не має жодних повноважень для початку розслідування. Ізраїль є правовою державою, яка сама може провести перевірку, стверджується у заяві. "У листі (до МКС. - Ред. ) Ізраїль чітко відкине твердження, що скоює воєнні злочини", - наголосили в офісі Нетаньяху, цитує інформагенція dpa.

На початку березня прокурорка МКС Фату Бенсуда повідомила про початок розслідування щодо Ізраїлю та палестинців. Розслідування стосуватиметься злочинів, що підпадають під юрисдикцію МКС і були скоєні, починаючи з 13 червня 2014 року, тобто під час кривавого конфлікту в Секторі Гази.

Раніше у МКС заявляли про обґрунтовані підозри щодо вчинення воєнних злочинів представниками ізраїльської армії, ізраїльських установ, радикального руху ХАМАС та палестинських озброєних груп. Бенсуда обіцяла "незалежне, об'єктивне розслідування без страху та преференцій".

У лютому цього року суд встановив, що його юрисдикція поширюється і на Палестинські території та Західний берег річки Йордан.

МКС дав Ізраїлю та Палестинській національній адміністрації місяць часу, аби повідомити суд, чи вони розпочнуть власне розслідування щодо можливих воєнних злочинів. У разі, якби Ізраїль повідомив про початок такого розслідування, він міг би попросити про відтермінування.

Під час боїв у Секторі Гази влітку 2014 року загинули 2250 палестинців та понад 70 ізраїльтян. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинувачувала обидві сторони у вчиненні воєнних злочинів.

Нетаньяху закидав суду "лицемірство" та "антисемітизм", а воєнні злочини, за його словами, вчиняють "терористи", проти яких ізраїльські солдати борються у "високо моральний спосіб".

Читайте також: МКС вирішив розслідувати воєнні злочини на Донбасі й в Криму

МКС розглядає справи про геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності. Ізраїль не визнає МКС. Не є членами суду також США, Росія і Китай. Палестинці приєдналися до МКС у 2015 році.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Місто Давида

  Згідно зі Старим Заповітом, близько 1000 року до нашої ери ізраїльський цар Давид захопив місто, яке доти населяли євусити. Відтак Давид переніс сюди власну резиденцію і зробив з Єрусалима релігійний центр свого царства. За Біблією, син та наступник Давида - цар Соломон - спорудив перший Храм для Ягве, Бога Ізраїлевого. Відтоді Єрусалим став центром юдаїзму.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Перше руйнування

  Вавилонський цар Навуходоносор ІІ захоплював Єрусалим у 597 та 586 рр. до нашої ери. Першого разу вавилонський правитель взяв у полон царя Єгояхіма разом із юдейською елітою, військовими та ремісниками, а другого - вщент зруйнував місто й Храм. Після того, як Вавилон захопив перський цар Кір ІІ, юдеям дозволили повернутись на батьківщину та відбудувати Храм.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Римське та візантійське панування

  Починаючи з 63 року до н.е. Єрусалим перебуває під пануванням Рима. Місцеве населення протестує, що має наслідком Юдейську війну, розпочату у 66 році н.е. Чотири роки по тому війна завершується перемогою Рима і другим зруйнуванням Єрусалима та Храму римлянами. Епоха римського та візантійського панування в регіоні триває близько 700 років.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Завоювання арабами

  Арабські війська, що вдерлися на землі візантійців, увійшли і в Палестину. За наказом халіфа Омара загони арабів 637 року оточили та захопили Єрусалим. Це стало початком мусульманського панування, під час якого регіон потрапляв під контроль різних мусульманських правителів. Місто часто переживало облоги та переходило з рук в руки.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Епоха Хрестових походів

  Християнський світ відчував дедалі більшу загрозу з боку турків-сельджуків, чиє правління розпочалося 1070 року. Тож Папа Урбан ІІ закликав до Хрестового походу. Впродовж майже 200 років європейці провели п'ять Хрестових походів саме з метою захопити Єрусалим. Іноді це вдавалося. Але 1244 року хрестоносці остаточно втратили контроль над містом, і воно знову перейшло під контроль мусульман.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Османи та британці

  Після завоювання у XVI столітті турками-османами Єгипту та Аравії Єрусалим став адміністративним центром османської провінції. Перші десятиліття османського пануння принесли місту значний економічний підйом. Після перемоги британців над турками 1917 року Палестина та Єрусалим перейшли під контроль Великобританії.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Розділене місто

  Після Другої світової війни британці відмовилися від мандата над Палестиною. ООН проголосувала за поділ територій таким чином, щоб дати батьківщину тим, хто вижив під час Голокосту. Одразу після цього деякі арабські країни оголосили Ізраїлю війну. До 1967 року місто було розділене на ізраїльську західну та йорданську східну частини.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Східний Єрусалим знову переходить до Ізраїлю

  1967 року Ізраїль перемагає у Шестиденній війні проти Єгипту, Йорданії та Сирії. Ізраїльські війська захопили Сінайський півострів, Сектор Гази, Західний берег річки Йордан, Голанські висоти та Східний Єрусалим. Вперше з 1949 року ізраїльтяни знову отримали доступ до Стіни плачу. Офіційно Східний Єрусалим спочатку не анексували, а лише адміністративно інтегрували.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Мусульмани можуть і надалі відвідувати свої святині

  Відтоді влада Ізраїлю не забороняла мусульманам відвідувати розташовані в цьому місті мусульманські святі місця, зокрема мечеть Аль-Акса - третьої за значенням святині ісламу. Храмова гора має автономну мусульманську адміністрацію. Мусульмани можуть заходити на Храмову гору та в мечеть Аль-Акса й молитися тут.

 • Історія міста Єрусалим

  Місто розбрату - історія Єрусалима

  Остаточний статус і досі не визначений

  Єрусалим і досі вважається перешкодою на шляху до миру між Ізраїлем та Палестиною. 1980 року Ізраїль оголосив усе місто своєю "вічною та неподільною столицею". Після того, як 1988 року Йорданія відмовилася від своїх претензій на Західний берег річки Йордан та Східний Єрусалим, було проголошено Палестинську державу. І ця держава претендує на Східний Єрусалим як свою столицю, принаймні теоретичну.

  Автор: Інес Айзеле, Валерій Сааков


Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Новини по темі

Джо Байден застеріг Володимира Путіна і запропонував зустрітися.

Президент США Джо Байден у телефонній розмові з російським колегою Володимиром Путіним вимагав деескалації ситуації поблизу українського кордону та запропонував зустрітися у найближчі місяці.

Deutsche Welle

Україна і НАТО: як Кулеба і Столтенберг реагуватимуть на дії Путіна.

Стягнення російських військ до кордонів України й ескалація на Донбасі - нині головна тема у Брюсселі. Як реагуватиме НАТО на дії Росії? Та на яку підтримку, окрім слів, може розраховувати Київ?

Deutsche Welle

«Україна ніколи не буде частиною » русского міра

«Україна ніколи не буде частиною » русского міра": які перспективи приєднання України до НАТО.

Членство України в НАТО - лише питання часу. І жодна третя країна, зокрема Росія - не може цьому завадити. Про перспективи приєднання до Альянсу та агресивні дії Росії говорили на позачерговому засіданні комісії Україна-НАТО. Його скликали у Брюсс...

«Може бути ще страшніше» : понад мільйон людей померли від COVID-19 у Європі.

«Може бути ще страшніше» : понад мільйон людей померли від COVID-19 у Європі.

Європа перетнула критичну межу. Натепер від коронавірусу померли понад мільйон людей. Це сумарна статистика з усіх європейських країн. І ВООЗ дає невтішні прогнози. COVID мутував і тепер вбиває молодих і здорових людей. А вакцинація поки що не мож...

2 1

Окупанти підтягують важку техніку, снайпери не дають укріпитися: ситуація в околицях Донецька.

Окупанти підтягують важку техніку, снайпери не дають укріпитися: ситуація в околицях Донецька.

Втрати на фронті. Біля Майорська окупанти скинули з безпілотника гранати. Один захисник загинув, ще двоє - поранені. Станом на вечір окупанти здійснили три обстріли - повідомили у пресцентрі операції об'єднанх сил. Збільшення кількості обстрілів н...

130421 Строительство дома в Канаде Мой дом и Давид растут на стероидах.

130421 Строительство дома в Канаде Мой дом и Давид растут на стероидах.

В УПЦ МП відреагували зі скандалом: перший монах із Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ.

В УПЦ МП відреагували зі скандалом: перший монах із Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ.

Перший монах із Києво-Печерської лаври попрощався з московським патріархатом і перейшов до ПЦУ. Звати його Інокентій Підтоптаний. У Лаврі він був не "рядовим" служителем. А помічником голови відділу зв'язків із громадськістю. На перехід монаха до ...

2 94

«Йдемо у саме пекло» : бійці ООС про ситуацію поблизу Золотого.

«Йдемо у саме пекло» : бійці ООС про ситуацію поблизу Золотого.

Загалом, протягом вівторка, окупанти тричі порушили перемир'я на сході країни. Про це повідомили у пресцентрі штабу ООС. Водночас, на Луганщині найгарячішою точкою залишається Золоте. Щоб знищити його захисників, ворог використовує усе - від забор...

1 11