Сестра Сенцова закликала бойкотувати низку прокремлівських ЗМІ України

Еспресо.TV 2
Сестра Сенцова закликала бойкотувати низку прокремлівських ЗМІ України
Двоюрідна сестра українського політв'язня Олега Сенцова Наталія Каплан закликала бойкотувати канал "112 Україна", а також три інші українські ЗМІ за їх участь "в інформаційні війні на боці ворога"

У коментарі "Громадському" вона пояснила, що телеканал "112 Україна" зателефонував їй і вивів у прямий ефір з позафракційним депутатом Євгеном Мураєвим, який раніше заявив, що "частина населення сприймає Сенцова як терориста". "Мене вивели в прямий ефір з Мураевим... Він почав мені розповідати, що треба вести себе тихо, і тоді Олег вийде швидше. Це, по-перше, маячня, а, по-друге, - частина інформаційної війни ... насправді питання до даного ЗМІ були вже давно, і я вирішила, що більше я не готова з ними спілкуватися", - сказала Каплан.

Також сестра Сенцова закликала бойкотувати телеканал "Інтер". "До "Інтера" були питання. Вони просять відповісти, як там Олег Сенцов, але при цьому показують спокійно футбольні матчі (ЧС-2018, який проходить у Росії - ред.). І відмовилися під час футбольних матчів хоча б запустити ролики з Сенцовим, що могло б хоч якось пом'якшити ситуацію", - додала Каплан.

"Брати участь в інформаційній війні на боці ворога я не хочу. І я закликаю інших просто ігнорувати ці ЗМІ... Я просто закликаю бойкотувати "112 Україна", NewsOne, "Інтер" та видання "Страна.ua", - зазначила сестра Сенцова. Вона пояснила, що раніше "Страна.ua" "оприлюднила коментар хворої людини як факт".

Нагадаємо, позафракційний народний депутат Євген Мураєв, який є власником телеканалу NewsOne, 7 червня в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив, що український політв'язень, режисер Олег Сенцов "готував підпали та вибухи" і "для однієї частини населення він є терористом, для націоналістичної частини він є героєм". Водночас фракції БПП та "Народний фронт" закликали Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення відреагувати на ситуацію.

Згодом в Нацраді таки зацікавились телеканалом "112 Україна" через висловлювання Мураєва. Генпрокуратура завела справу на Мураєва за статтею "державна зрада". Кримінальне провадження буде розслідувати СБУ. До слова, Мураєв оперує здебільшого неправдивими заявами у своїх публічних виступах. Такий висновок зробили експерти проекту "Дослівно", проаналізувавши виступ політика 29 травня на телеканалі "112 Україна", повідомляв Комітет виборців України.