Верещук пояснила, чому «слуги» повторно криміналізували п'яне водіння.

Народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук розповіла, чому парламент повторно криміналізував вчинення ДТП у п'яному вигляді. За її словами, цей захід не може вирішити остаточно вирішити проблему таких водіїв, але всі побачили, до чого призвела декриміналізація.

У коментарі OBOZREVATEL Ірина Верещук зазначила, що законопроект №2695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху" був прийнятий тільки в першому читанні і може бути відкоректований.

Тим не менш, вона зазначила, що депутати підтримали декриміналізацію п'яного водіння, так як ініціатори закону – Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності на чолі з Денисом Монастирським – наполягали на тому, що це не продуктивна міра. Однак після смертельної ДТП на Старообухівській трасі все "побачили до чого воно призводить".

"Власне, ініціатори – комітет Монастирського – наполягали на тому, що це не продуктивна міра. Якщо ми криміналізуємо, то це не допомагає, треба піднімати штрафи. Ну, побачили до чого воно призводить", – зазначила вона.

Однак на думку Верещук, криміналізація в повній мірі не може вирішити питання з такими водіями.

"Хоча я вважаю, що цій особі, тому що людиною назвати важко, абсолютно байдуже – була б криміналізована ця стаття чи ні. Тому що він вже сидів і знову скоїв злочин на дорозі. Те що це був кримінальний злочин, що він відсидів – це все не справило на нього ніякого враження. І дійсно, тільки те, що стаття буде криміналізована, не вирішує питання по суті. Сьогодні Антон Геращенко влучно зауважив, що як показує статистика, то коли такий злочин в кримінальному кодексі передбачено, то люди сидять менше заявленого терміну. Це не вирішувало питання по суті", – заявила вона.

Також Верещук зазначила, що з новим законом будуть збільшені штрафи і за інші порушення ПДР.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу законопроект, який посилить відповідальність за вчинення смертельного ДТП в стані алкогольного сп'яніння.

Новини по темі

Короткострокова мета - різка інтенсифікація нашої розвідки на лінії розведення військ на Донбасі. ГУР Міноборони Буданов.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) Кирило Буданов вважає своєю короткостроковою метою інтенсифікацію розвідки на Донбасі.

1

Симоненко об атаках на 112 Украина: власть хочет «поставить в стойло» СМИ.

Попытка  атак на телеканал 112 Украина еще раз подтверждает, что любая власть перед выборами пытается сделать контролируемыми СМИ

1

Гарячий серпень Білорусі. На чому потрібно сконцентруватися Україні

Останні драматичні події в сусідній з нами Білорусі наочно засвідчили – президентські вибори 9 серпня не можна назвати такими, що відповідали б усталеним демократичним стандартам.  

2

Революції та їх лідери

В хаосі рулять організаційні ресурси. Ресурси у Білорусі зараз на стороні влади. Навіть зі сторони протесту ресурс не у опозиції, а у РФ. А у народу тільки безстрашний героїзм і самопожертва. Ні Самооборони Майдану, ні Штабу Майдану, ні коменданта...

1 15

Представник України в ООН назвав головну зброю дипломатів у війні з країною-агресором.

«Весь ВВП РФ менший, ніж ціна землі на Мангеттені», – Кислиця

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie