Змушують працювати безкоштовно: українці масово стають жертвами нової схеми.

Українці масово стають жертвами роботодавців-аферистів: їм пропонують високу зарплату, зручний графік і умови. Але в результаті обмануті шукачі роботи платять шахраям з власної кишені.

Про це сказано в матеріалі "Сегодня". Виданню стало відомо про випадок, коли тестове завдання СММщиці Марії Денищенко вкрав її роботодавець.

Відзначається, що дівчині запропонували просувати в соціальній мережі іноземний бренд - вона написала 20 рекламних публікацій і підібрала фото.

"Вони сказали, що їх дещо не влаштовує, потрібно було б доопрацювати, але на співбесіду мене так і не покликали. Через місяць я побачила, що ці публікації таки виходять в соціальній мережі. Я намагалася писати, але вони мене заблокували", – розповіла Марія.

Інший схожий випадок стався з Наталією. Щоб отримати посаду менеджера з продажу тканини, майбутній роботодавець запропонував пройти дводенний тренінг. Вартість навчання – 1000 гривень.

"Цю тисячу гривень я повинна була заплатити. Мене запросили пройти стажування, у мене з'явилися свої клієнти, які робили замовлення, але оскільки у мене офіційного оформлення не було, то зарплату я теж не отримала. Мені сказали, що я не підходжу", – розповіла історію дівчина. Все, що залишилося у Наталії – конспект лекції "Успішний продавець".

Українці потрапляють в лапи аферистів
Українці потрапляють в лапи аферистів

Ще одна схема обману від псевдороботодавця – співбесіда по телефону. Вам ставлять декілька запитань і з вашого мобільного рахунку зникають всі гроші.

Як зазначає видання, найчастіше на такий гачок потрапляють мами в декретах і ті претенденти, яким подобається працювати вдома. Їм пропонують заповнення анкет, тестування, перегляд рекламного відео. На початку роботи просять 200 гривень, як підтвердження серйозності наміру влаштуватися на роботу.

"Наприклад, зараз будуть новорічні свята і вам можуть можуть запропонувати роботу – виготовляти новорічні листівки. Але якщо вам кажуть, що для того, щоб їх виробляти, вам потрібно купити якийсь конкретний папір, ножиці і клей саме в цій компанії, то це дзвіночок замислитися", – пояснила експерт з працевлаштування Юлія Дрожжина.

На пастку має вказувати і захмарна зарплата при мінімумі обов'язків. Експерт також радить завжди підписувати трудовий договір. Навіть якщо ви погодилися на випробувальний термін. Документ, в разі обману, допоможе покарати недобросовісного роботодавця, який відмовляється розрахуватися і за стажування.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Одесі викрили аферистів в сфері працевлаштування, серед їхніх жертв виявився воїн АТО. Фірма, яка обіцяла хлопцю роботу в охороні з зарплатою 900 грн за зміну, але зажадала заплатити за так звані "інформаційні послуги" 1800 грн.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Новини по темі

Ринок праці: як зміняться вимоги роботодавців

Сьогодні багато компаній переходять на гнучкий графік роботи, встановлюють нові вимоги, готові підвищувати заробітну плату та пропонують бонуси працівникам.Наступні роки ринок праці зміниться ще більше. Кого шукатимуть роботодавці та які практики ...

2

Високі зарплати керівництва держпідприємств забезпечує розрахунок з «доларом по чотири» .

Щомісячні премії у 100 та 200% від окладу стали для чиновників буденністю - виписуються навіть без пояснення за що.

2

Експерт вказує на найбільш ефективний інструмент підтримки мікробізнесу.

Спеціальні податкові режими дозволяють мікробізнесу користуватися перевагами легального статусу, сплачуючи помірні податки.

2

Україна відмовиться від ямкового ремонту доріг: подробиці.

Нардеп розповів про кінець "епохи ямкового ремонту"

4 2

Експерт називає способи реформування «спрощенки»

Завжди залишатимуться об'єктивні чинники для існування спеціальних режимів для мікробізнесу.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie