Українському оператору ГТС дозволять купувати газ на біржах.

Верховна Рада схвалила за основу зміни до закону про публічні закупівлі щодо закупівлі природного газу оператором ГТС .

За схвалення відповідного законопроєкту №3176 у першому читанні проголосував 251 депутат.

Проєкт закону дозволить оператору ГТС закупівлі короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі, що має забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників – суб’єктів ринку природного газу.

Водночас газова біржа, що забезпечує функціонування та керування торговою платформою відповідно до нового закону, повинна забезпечити виконання вимог, встановлених у тому числі кодексом газотранспортної системи, до торгових платформ.

Можливість закупівлі газу оператором ГТС для балансуючих потреб була прописана у Кодексі ГТС ще з 2015 року. Однак в силу обмежень закону «Про публічні закупівлі» оператор ГТС не може виконувати умови кодексу.

Закон про публічні закупівлі зобов’язує оператора газотранспортної системи здійснювати ці закупівлі виключно через систему Prozorro.

Запровадження змін сприятиме підвищенню ліквідності, розвитку оптового ринку короткострокових стандартизованих продуктів при придбанні природного газу для балансування системи, покриття власних виробничо-технічних потреб та технологічних витрат.

Оператор ГТС вже наголошував, що закупівля газу на біржі дасть поштовх для подальшого розвитку всього газового ринку України та суттєво зблизить його з ринками Євросоюзу.

За вісім місяців цього року оператор ГТС протранзитував 34,8 млрд куб. м газу відповідно до нової транзитної угоди, що на 42% менше, ніж за цей період минулого року (59,6 млрд куб.м).

Новини по темі

Купити квартиру: порадили, на що варто звертати увагу.

Перед тим, як купувати квартиру у житловому комплексі, потрібно перевірити усю дозвільну документацію забудовника. Йдеться про дозвіл на будівництво, документи на право користування земельною ділянкою, відповідність цільового призначення, наявніст...

1

Що потрібно Україні для економічного ривка

Немає відповіді чи Україні робити ставку на промисловість, сферу обслуговування чи туризм. У нас достатньо талановитих підприємців. Маємо заохочувати підприємництво в усіх сферах, розповідає ексміністр економічного розвитку Павло Шеремета."Підприє...

3 4

Міністр фінансів розповів, скільки коштів вже витратили з «коронавірусного фонду» .

В Україні з Фонду боротьби з коронавірусом було витрачено 23 мільярди, 10 з яких використали на будівництво доріг

1

У Мінфіні вважають реалістичним зростання ВВП у 2021-му на рівні 4,6%.

Міністерство фінансів України очікує, що у 2021 році Україна вийде на рівень зростання валового внутрішнього продукту у 4,6 відсотка, і такий ріст є реалістичним.

1

Курс долара в Україні значно зміниться: аналітики назвали два сценарії.

Гривня має шанси як на зміцнення, так і на падіння

3 2

На Львівщині розпочали ремонт автомобільної дороги Славське-Вигода.

Розпочато ремонтні роботи на ще одній дорозі, яка ремонтується в межах проекту "Мале карпатське коло". Про це повідомили у департаменті дорожнього господарства Львівської ОДА.

11

Не можна допустити, – Разумков виступив проти звільнень у Кабміні й назвав загрозу.

Спікер Ради вказав на формування держбюджету

3

РФ скорочує витрати на оборону через коронакризу

Оборонне фінансування Росії у наступному році впаде до мінімуму з 2011 року і складе 2,7% ВВП. Уперше з 2014 року витрати на економіку РФ (3,37 трлн рублів) перевищить витрати на оборону (3,11 трлн рублів). Згідно з пояснювальною запискою до бюдже...

3 1

У ФРН працівники без німецького паспорта заробляють на чверть менше за німців.

У середньому в Німеччині іноземні громадяни заробляють майже на 900 євро в місяць менше, ніж працівники з громадянством ФРН.

6

Трамп дав «зелене світло» угоді щодо TikTok

Американські компанії Oracle і Walmart отримають частини акцій TikTok. За глобальний бізнес TikTok відповідатиме нова компанія зі штаб-квартирою у США, запевнив американський президент Дональд Трамп.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie