Жодної анонімності. НБУ ввів обов’язкову ідентифікацію користувачів електронних грошей

Жодної анонімності. НБУ ввів обов’язкову ідентифікацію користувачів електронних грошей

Банки будуть перевіряти користувачів електронних грошей так само, як і при відкритті рахунків.

Національний банк осучаснив регулювання ринку електронних грошей та гармонізував його із законодавством України та Європейського Союзу в сфері здійснення фінансового моніторингу, повідомили у НБУ.

"Тепер використання електронних грошей буде прозорішим, а користувачі електронних грошей — поінформованими та захищеними", — пояснив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Читайте також: Шахраї, які привласнювали соцвиплати пенсіонерів із тимчасово окупованих територій, постануть перед судом, – ДСР

Серед найважливіших ключових змін, передбачених новими правилами регулювання, такі:

– Необхідність ідентифікації користувачів електронних грошей

Банки повинні будуть здійснювати заходи з належної перевірки користувачів електронних грошей, у тому числі їх ідентифікацію та верифікацію, як і під час відкриття рахунків. Йдеться про клієнтів, які відкривають електронні гаманці, щоб купувати товари, платити за послуги тощо.

Крім того, перекази з використанням електронних грошей мають супроводжуватися інформацією про платника та отримувача.

– Установлення нових лімітів для операцій з електронними грошима

Для ідентифікованих та верифікованих користувачів електронних гаманців НБУ скасовує обмеження, встановлені раніше щодо сум електронних грошей, на які можуть здійснюватися розрахунки та перекази.

На поповнюваному електронному гаманці може зберігатися максимальна сума в розмірі 400 тис. грн; на непоповнюваному — 5 тис. грн.

– Посилення вимог до банків-емітентів електронних грошей щодо контролю за діяльністю комерційних агентів

Як і раніше, емітентом електронних грошей в Україні може бути лише банк. Небанківські фінансові установи та інші комерційні компанії можуть бути агентами та надавати послуги з розповсюдження електронних грошей, із поповнення електронних гаманців і здійснення розрахунків.

– Підвищення рівня захисту прав користувачів електронних грошей

Зокрема, банк-емітент зобов’язаний інформувати клієнта про створення електронного гаманця та отримати його згоду; не може надавати кредит із коштів, отриманих як передоплата за випущені електронні гроші; не може залучати комерційних агентів для випуску електронних грошей.

Читайте також: В НБУ розповіли, скільки грошей шахраї вкрали із платіжних карток українців

Повністю нові норми містяться у постанові правління НБУ № 133 від 11 вересня. Вона набирає чинності з 15 вересня 2020 року.

«Водночас Національний банк передбачив для банків комфортний перехідний період. Вони матимуть шість місяців для того, щоб розробити та подати регулятору зміни до правил використання електронних грошей та привести свою діяльність у відповідність до вимог нового регулювання», — додали у НБУ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitterі YouTube

Новини по темі

У Раді хочуть розширити список тих, хто без черги отримає житло.

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону про позачергове забезпечення житлом осіб, які взяті на облік до 1 січня 1993 року і проживають у житлі тимчасового призначення.За рішення проголосували 269 народних депутатів.Пропонується вста...

1

Проти Лукашенка та його сина ввели санкції

Обмеження також зачепили високопоставлених білоруських чиновників

1 1

Кредити 5-7-9% - За тиждень банки видали 300 пільгових кредитів.

Близько 80% видані для рефінансування раніше виданих кредитів.

2

В Україні ціни на яблука побили трирічні рекорди: у чому причина.

Аналітики спрогнозували новий виток вартості

1 1

Українцям пояснили, коли подорожчає електроенергія

До кінця року електроенергія для населення однозначно дорожчати не буде. Скоріше за все ціна не буде змінюватися протягом усього опалювального періоду, розповів Gazeta.ua експерт з енергетики Геннадій Рябцев."Роздрібний тариф на електричну енергію...

1

З Нацбанку звільнилася керівник управління фінансових та операційних ризиків.

Національний банк оголосив конкурс на посаду начальника Управління фінансових та операційних ризиків, оскільки 25 вересня Надія Мешенко звільнилася з цієї посади за власним бажанням.

1

Кабмін перенаправив гроші з субсидій на іншу сферу: деталі.

Частину видатків держбюджету, закладених для субсидій на житлово-комунальні послуги на 2020 рік, перенаправлять на реабілітацію людей з інвалідністю.Відповідне розпорядження прийняли 28 вересня на позачерговому засіданні Кабміну.Сума перенаправлен...

1

Україна може припинити співпрацю з МВФ – Марченко

Міністерство фінансів планує відмовитися від кредитування Міжнародного валютного фонду 2023 року.

1

Когда мне говорят, что идея индустриальных парков не подходит для Киева, я сразу вспоминаю Сингапур – Вернивский.

В Сингапуре нашли место под индустриальные парки. При этом в условиях дефицита земли, Сингапур делает акцент на развитии высокотехнологичных отраслей, которые будут создавать продукцию с очень высокой добавленной стоимостью.

1

СБУ вилучила більше двох тонн наркотиків з початку 2020 року.

Дві найбільші партії прибули з США

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie