Це найбільша загроза українським мові й освіті з часів Януковича – В'ятрович про законопроєкт Бужанського.

16 липня - всі під Верховну Раду!

Із подачі фракції "Слуга народу" голова Верховної Ради Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на четвер антиукраїнський законопроєкт 2362 "слуги народу" Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти.

Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову та про освіту – найбільша загроза українським мові й освіті з часів Януковича. Якщо його ухвалять, перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

Читайте також: У четвер команда Зеленського хоче прийняти скандальний мовний законопроект Бужанського

Більше того, в будь-яких школах (з українською мовою навчання зокрема) буде дозволено викладати "декілька навчальних предметів" російською мовою.

Це – шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити.

"Слуги народу" й ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення.

Особливий цинізм – розгляд цієї московської забаганки 16 липня – в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України.

Я закликаю спікера Разумкова негайно припинити цю антиукраїнську провокацію, зняти русифікаторський законопроєкт 2362 із розгляду на нинішній сесії.

Читайте також: Президент постійно порушує Конституцію. Потрібно чітко і голосно нагадали про його прямий обов’язок – В'ятрович

Закликаю кожного відповідального народного депутата стати на захист української освіти й у разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти.

Але найголовніше – прошу кожного, кому дорога українські мова й освіта, 16 липня о 9:00 вийти під стіни парламенту й не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду.

Переконаний, що всі патріотичні партії, громадські організації та небайдужі громадяни мають об'єднати зусилля й зірвати плани реваншистів.

Прошу максимально поширити цю інформацію!

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitterі YouTube

Новини по темі

НСЗУ хоче втричі збільшити базову ставку на оплату меддопомоги у стаціонарах.

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) пропонує підвищити базову ставку оплати за медичні послуги в стаціонарах у 2021 році майже в 3 рази.

1

Платформа Ради Європи розгляне спроби суддів ОАСК отримати доступ до телефону Моторевської.

Тепер уряд України повинен офіційно відреагувати на цю заяву.

2

Україна розробляє нову економічну стратегію для Донбасу - Резніков.

Основну увагу приділяють розвитку підконтрольних частин Донецької та Луганської областей.

2

Мінкультури попереджає про шахрая, який представляється «уповноваженим» міністерства.

Останнім часом до Міністерства культури і інформаційної політики України надходять повідомлення про спроби шахраїв впливати на проведення установами сфери культури публічних закупівель.

1 1

Збиття літака МАУ: глави МЗС України та Ірану обговорили наступний раунд переговорів.

Наступний раунд переговорів щодо збиття літака МАУ та виплати компенсацій має відбутися у жовтні в Тегерані

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie