Під Дніпром знайшли український «Стоунхендж» : поховання датується бронзовою добою.

У селі Новоолександрівка Дніпропетровської області археологи відшукали майже восьмиметровий курган бронзової доби, у якому ховали своїх померлих індоарійські племена. Кромлех на його місці вже прозвали місцевим "Стоунхенджем".

Декілька днів тому про це написав у Facebook Олександр Коломійцев, який працює в Службі автомобільних доріг в області. Новина швидко набула розголосу, докладніше про знахідку розповів начальник експедиції охоронної археологічної служби України Дмитро Тесленко (щоб подивитися фото і відео, доскрольте новину до кінця) .

Відомо, що розкопки в цьому районі почалися ще на початку квітня і подібних могил тут виявили вже приблизно десять – від епохи бронзи, скіфів і до середньовіччя. Вказаний курган з'явився приблизно п'ять тисяч років тому. Фахівці підкреслюють, що стародавнє поховання сягає 7,5 метрів заввишки і 5-ти завширшки, а будували його майже тисячу років.

Археологи відшукали майже восьмиметровий курган бронзового століття під Дніпром
Facebook Олександра Коломійцева

Через тиждень від початку розкопок археологи виявили скелети в 11 старовинних похованнях бронзової епохи, розбиті глечики й кам'яні брили. Припускають, що у цьому пагорбі ховали вождів і шаманів.

"Курган символізує дуже великий обсяг трудових витрат на його будівництво. Це означає, що людина, поховання якої пов'язане з цим, мала досить високу повагу в тодішньому суспільстві. І тому її одноплемінники висловили всю повагу до неї через витрати на спорудження похоронного комплексу", – пояснив Тесленко.

У кургані ховали своїх померлих індоарійські племена

Зазначається, шо стародавні племена розміщували кам'яні плити по колу й підганяли одну до одної з метою зміцнити всю конструкцію. Надгробні плити вирізали вручну, а до місця поховання транспортували їх по воді. За словами дослідників, вони старші на 500 років за піраміди Гізи, що в передмісті єгипетського Каїра.

Під час розкопок археологи знайшли 15 таких брил і кажуть, що кожна з них має своє сакральне значення.

"Наявність цього кромлеха – перш за все, це функція стримування земляного насипу, але також і сакральна. Тобто функція відгородження світу померлих від світу живих", – пояснив науковий співробітник дніпровської археологічної експедиції Ярослав Ярошенко.

Поховання датується бронзовою добою
Facebook Олександра Коломійцева

Розкопки в Новоолександрівці українські археологи планують завершити в травні, а на місці кургану хочуть створити музей просто неба. Також задумали зібрати всі брили разом, щоб зробити аналог британського Стоунхенджа. Тоді як останки, знайдені в древніх похованнях, відправлять на експертизу до Німеччини, щоб встановити стать і вік людей, а також причину їхньої смерті.

Український "Стоунхендж"
Facebook Олександра Коломійцева

"Приїжджай, подивитися на кромлех"… Кам'яні кола або кільця каменів – тип археологічної пам'ятки, що являє собою валуни або брили, розташовані у вигляді кола чи еліпса. Найвідоміший кромлех – це той, який в Англії, і його називають Стоунхендж. Призначення кам'яних кіл мені не відомо, але щось таємниче в них є", – поділився Олександр Коломійцев.

Він підкреслив, що розмір кургану вражає, виявлені плити важать із тонну, вони вирізані вручну й щільно підігнані одна до одної.

"Люблю свою роботу, знайомить мене з цікавими людьми і значно розширює кругозір", – поділився чоловік.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у мережі показали таємниче місце України, яке варто відвідати. Воно теж розташоване на Дніпропетровщині і є цікавою археологічною пам’яткою.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Україна здобула перше  «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Україна здобула перше «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Спека не завадила українському плавцю Михайлу Романчуку вибороти срібну медаль. Це перше срібло України на Олімпіаді-2020. Спортсмен проплив 1500 метрів вільним стилем і поступився американцю лише на 66 мілісекунд. Також в українців є успіхи в бок...

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

6 місце серед 107 команд світу. Українські старшокласники гідно показали себе на міжнародних олімпіадах із математики, фізики та інформатики. За юних хіміків ще тримаємо кулаки - конкурс закінчиться в перших числах серпня. Попри це ми вже маємо 6 ...

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Все ролики о стройке

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку. Також внаслідок зливи потрощило авто, дерева попадали на дорогу, проте станом на зараз ускладнень у русі немає. Відео із соцмереж.

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Період алергій - уже за кілька тижнів. Алергенний бур’ян - амброзія от-от має розквітнути. У Дніпрі місцева влада оголосила війну диким кущам. І замість традиційно вирізати їх - спробували рослину труїти спеціальними хімікатами. Скільки це коштує ...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

1 1