Як схуднути правильно: солодкі правила

ВСВІТІ 3

Експерти назвали прості психологічні прийоми, які приборкають апетит.

* За твердженням відомого дослідника харчової поведінки Брайана Ванзінка, поганий настрій впливає на те, скільки в кінцевому підсумку поглинає людина.

Він рекомендує перед їжею згадувати хоча б одна подія, яка викликає радість.

* За словами фізіологів Орегонського університету, людина схильна віддавати перевагу висококалорійної їжі. Однак чим частіше її вживає, тим менше задоволення відчуває, а тому збільшується кількість з’їдається. У зв’язку з цим зрідка слід балувати себе всякими смаколиками.

* Психологи рекомендують з’їдати ласощі подумки, причому в найдрібніших подробицях. Так, в ході експерименту його учасників розділили на дві групи. В одній представляли, що з’їли 3 цукерки, а в іншій – 30.

Коли добровольцям видали справжні цукерки, з’ясувалося, що «наївшись» з’їли їх в два рази менше, ніж ті, хто представляв 3 цукерки.

* Підключивши ритуальна дія, людина з’їдає менше. Це було доведено в ході експерименту дослідники Гарвардської школи бізнесу. Учасникам однієї групи треба було спочатку розділити шоколадний батончик на дві частини, зняти обгортку, а вже потім з’їсти половину. Після цього зняти обгортку з другої половини і теж з’їсти.

Друга група могла їсти батончик, як завгодно.

В результаті з’ясувалося, що група з ритуалом з’їдала менше і набагато повільніше свій шоколад.