За перемогу в екологічному конкурсі змагалися понад 8 тис.

Понад 8 тисяч українських школярів під час карантину долучилися до Всеукраїнського екологічного проєкту "Мішечок". За цей час учасники пошили понад 18 тисяч торб і мішечків, які допоможуть зменшити використання одноразових поліетиленових пакетів.

Фото учасників екологічного конкурсу "Мішечок"

Фото: facebook.com

Організатори Всеукраїнського конкурсу "Мішечок" підбили підсумки проєкту, який тривав з 2 квітня до 20 травня, та назвали переможців.

Всього за перемогу в командному заліку змагалися понад вісім тисяч учнів із 285 шкіл та їх родини. До проєкту долучилися навчальні заклади з усіх куточків України. Організатори конкурсу відзначили, що найактивнішими були мешканці Сумської, Донецької та Полтавської областей. Роботи учасників можна переглянути в соціальних мережах за хештегом #мішечокSRW

Разом учасники, які подавали колективні заявки, пошили 17429 мішечків.

Також щотижня у соцмережах відзначали переможців в індивідуальному заліку за оригінальний та творчий підхід до завдання. В індивідуальному конкурсі взяли участь 608 учасників, які разом пошили 1012 багаторазових торбинок.

Головний приз, принтер для сублімаційного друку, отримає команда середньої загальноосвітньої школи №23 міста Львова. Спільними зусиллями її учні, разом пошили 1716 мішечків. За словами учасників та їх шкільних кураторів, вони планують запозичити ідею конкурсу і на її основі запроваджувати власні екологічні проєкти у новому навчальному році.

Автор: facebook.com

Фото учасників екологічного конкурсу "Мішечок"

Фото учасників екологічного конкурсу "Мішечок"

Учні Павлоградської загальноосвітньої школи №9 з Дніпропетровщини пошили 1560 мішечків, а третє місце в рейтингу посіла Мелітопольська загальноосвітня школа №8, учні якої створили 307 мішечків.

"Пластиковий пакет забруднює довкілля, коли починає розпадатись. Його мікрочастинки потрапляють в землю, отруюють рослини і усе живе кількасот, а то і тисячу років. Школярі, які долучилися до конкурсу, стали рушіями моди ощадливого ставлення до ресурсів Землі. Особливість проєкту у тому, що більшість учасників шили торбинки власноруч та використовували за основу старі та непотрібні речі, тим самим давали їм друге життя. Кожна створена багаторазова торбинка - це п'ять сотень невикористаних пластикових пакетиків щороку", - розповіла засновниця Міжнародного молодіжного руху "School Recycling World" Юлія Мархель.

Лідерами стали також спеціалізована художня школа-інтернат "Колегіум мистецтв у Опішні" імені Василя Кричевського з Полтавщини, Тернопільська спеціалізована мистецька школа ім. І.Герет і Центральноукраїнський державний будинок художньої та технічної творчості з Кропивницького. Усі ці навчальні заклади пошили рівну кількість торбочок - по 251.

Фіналісти отримають дипломи за участь в екологічній ініціативі та заохочувальні призи - вітамінізацію від партнерів проєкту.

"Приємно було бачити таку неймовірну активність. Визначати переможців було непросто, роботи кожного учасника достойні відзнаки. Карантин підштовхнув нас до гнучкості й дав проєкту нові можливості розвитку екологічної відповідальності в Україні. Кожен мішечок - це спільний внесок в екологічне майбутнє", - поділилася враженнями очільниця Міжнародного молодіжного руху "School Recycling World" в Україні Ксенія Ренчковська.

Організатори мріють перетворити акцію "Мішечок" на позитивну звичку використання багаторазового пакування. Яка допоможе сформувати серед українців екологічну культуру дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Проєкт планують зробити постійним, а конкурс - щорічним, а також впровадити національну програму екологічної освіти.

Організатор проєкту - громадська організація "Міжнародний молодіжний рух "School Recycling World". Конкурс організували та провели за сприяння Міністерства освіти і науки України та за підтримки генерального партнера - компанії PepsiCo Україна.

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель запропонував Верховній Раді розглянути можливість заборони безкоштовного розповсюдження поліетиленових пакетів. За його словами, заборону доцільно ввести вже з 2021 року.

Новини по темі

Тропічні ночі та хурма в садах: чого чекати від зміни клімату Україні.

Перше, до чого готуватися Україні та українцям у зв’язку зі змінами клімату – підвищення температури повітря. Тенденції, які спостерігалися протягом останніх десятиліть і які набули найбільш загрозливих значень

1

Держбюджет за півроку недоотримав більше 38 мільярдів.

Протягом першого півріччя 2020 року загальний фонд держбюджету недоотримав 38,4 млрд грн запланованих доходів.Про це повідомив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, передає прес-служба відомства в п'ятницю, 10 липня. "У січні-червні 2020 року пл...

Погода на 11 июля: на западе Украины ожидаются дожди и грозы, температура воздуха от +19 до 31 градуса.

Погода на 11 июля: на западе Украины ожидаются дожди и грозы, температура воздуха от +19 до 31 градуса

1

Відповіді на малюнки-загадки, які обманюють зір

Завдання допоможуть протестувати рівень уваги

На водосховищі в Одеській області масово загинула риба.

В Роздільнянському районі Одеської області, на Кучурганському водосховищі зафіксовали масову загибель риби на ділянці водойми в 1 тис. кв. метрів.Про це повідомляє регіональне управління Державної екологічної безпеки на своїй сторінці в Facebook в...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie