ООН надасть Афганістану гуманітарну допомогу

Її передадуть країні через територію Узбекистану.

Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) направить три літаки з гуманітарною допомогою в Афганістан через Узбекистан.

"Найближчим часом в УВКБ планують направити три літаки з гуманітарною допомогою в узбецьке місто Термез, щоб потім через пункт прикордонного пропуску Хайратон доставити її на вантажівках в Мазарі-Шаріф. Перший такий літак прибуде в Термез у середині жовтня", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що пройшов місяць з того часу, як в ООН запросили $606 млн на гуманітарні операції в Афганістані, але поки отримано лише 35% цієї суми.

"Кошти необхідні, щоб запобігти повному краху афганської економіки", - зазначили в УВКБ.

Представник УВКБ Бабар Балох наголосив, що управління працює над створенням логістичних центрів у прикордонних з Афганістаном країнах, щоб надавати надзвичайну підтримку сотням тисяч внутрішніх переселенців.

"Ночами вже стає холодно, і людям, які залишилися без даху над головою, потрібна термінова допомога", - зазначив Балох. Він також додав, кількість афганців, які потребують підтримки, досягла 20 млн і продовжує збільшуватися з кожним днем.

В ООН попереджають, що лише 5% афганських сімей забезпечені нормальним харчуванням. Більше половини дітей віком до п'яти років недоїдають, без допомоги їм загрожує гостре виснаження.

Читайте також: Вихід США з Афганістану почав «перестановку» на Близькому Сході — The Washington Post

Афганістан стоїть на порозі гуманітарної катастрофи. За різними оцінками, від 11 до 14 млн афганців найближчої зими голодуватимуть або недоїдатимуть. Ситуація може погіршитися, якщо «Талібан» не отримає достатнього обсягу гуманітарної допомоги. Але для «Талібану» ситуація в гуманітарній сфері — це ще й зручний привід розширити канали комунікації з зовнішнім світом, який не поспішає офіційно визнавати нових правителів Афганістану.

Про те, що відбувається в цій центральноазійській державі та як планує їй допомогти міжнародна спільнота, читайте у статті Олексія Коваля «Афганістану загрожують голод і холод. Що буде далі?».

Дивіться спецтему: Вихід США з Афганістану почав «перестановку» на Близькому Сході — The Washington Post Однак існує суттєва загроза – країни регіону можуть зблизитися з Китаєм та Росією. «Талібан» не дотримав слова про права жінок В ООН лише засудили «Талібан» США провели перші переговори з «Талібаном» після захоплення влади в Афганістані Сторони обговорили питання стримування екстремістських угрупувань та гуманітарної допомоги. Офіційна зустріч США та "Талібану": ЗМІ розповідають подробиці Співрозмовник видання не став заперечувати ймовірність визнання легітимності нового уряду в майбутньому. Але є умова. На півночі Афганістану стався теракт: десятки померлих та поранених "Талібан" покладає відповідальність на ІДІЛ.

Підготував/ла : Анна Конюченко

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Без тепла та світла: з чим може зіткнутися Україна взимку через критично низькі запаси вугілля.

Без тепла та світла: з чим може зіткнутися Україна взимку через критично низькі запаси вугілля.

Запровадження надзвичайних заходів у енергетиці, які в окремих Областях запровадили місцеві органи влади, нічого критичного не означають, сказав прем'єр Шмигаль. Це лише дало змогу бюджетним організаціям та іншим споживачам газу за спрощеною проце...

«Батько наш - Бандера» ! Ми їх знайшли! Хто почав флешмоб, що підпалив московію.

«Батько наш - Бандера» ! Ми їх знайшли! Хто почав флешмоб, що підпалив московію.

Патріотичний флешмоб заполонив українські соцмережі. Про Бандеру співають школярі, студенти, спортсмени та зірки. Одному з роликів навіть приписали виховну функцію ватної вчительки. Та виявилося, що пісня "Батько наш Бандера, Україна-мати" нічого ...

Дипломатичні хроніки. Фань Сяньжун. Частина 3

Дипломатичні хроніки. Фань Сяньжун. Частина 3

Дипломатичні хроніки. Гість проекту - Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун Частина 3 Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #Телекана...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Пленарне засідання Верховної Ради України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #РадаОнлайн #ПленарнеЗасідання

Кухта проаналізував Держбюджет-2022: Пріоритет під час складання – медицина.

Кухта проаналізував Держбюджет-2022: Пріоритет під час складання – медицина.

Народні депутати в першому читанні підтримали проєкт Держбюджету на 2022 рік. Бюджет не кардинально перерозподіляє фінансові ресурси. Читати на сайті:

1

Ні трун, ні ліжок в лікарнях: Румунія потерпає від четвертої хвилі коронавірусу.

Ні трун, ні ліжок в лікарнях: Румунія потерпає від четвертої хвилі коронавірусу.

Смерть кожні 5-ть хвилин. Румунія зволікала із проведенням вакцинації від COVID-19, провалила кампанію і тепер має сумні наслідки. Бракує місць у лікарнях і трун для поховання небіжчиків. Дійшло навіть до запровадження комендантської години в окре...