Окупанти витісняють кримських татар та етнічних українців з окупованого півострова – Порошенко (видео)

Дзеркало Тижня 1
Окупанти витісняють кримських татар та етнічних українців з окупованого півострова – Порошенко (видео)

Після незаконних виборів на півострові розпочався новий етап репресій.

Анексувавши Крим, Росія, порушуючи міжнародне право, змінює демографічну ситуацію на окупованій території, витісняючи кримських татар та етнічних українців, наповнюють півострів мігрантами з російської глибинки. Про це заявив президент Петро Порошенко на мітингу-реквіємі, присвяченому пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу і Днем боротьби за права кримськотатарського народу в п'ятницю в Києві.

"Право кримських татар вільно жити на своїй рідній землі обов'язково буде відновлено. Переконаний у неминучості торжества історичної справедливості", - сказав президент.

Президент України зазначив, що бойкот кримськими татарами нелегітимних виборів президента Росії в тимчасово окупованому Криму став приводом для розгортання нового витка репресій.

"Клуб шанувальників Сталіна, який нині верховодить за Кремлівською стіною, відновив політику переселення кримських татар. "Русскій мір" в Криму носить яскраво забарвлений ксенофобський антикримськотатарський характер. Тисячі наших співвітчизників – кримських татар та етнічних українців – через безпосередню загрозу їхньому життю змушені покинути рідні домівки", - сказав президент України.

При тому він зазначив, що Росія ще понесе відповідальність за свої дії на окупованій території України.

Читайте також: Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Нагадаємо, що Міжнародний Суд ООН сьогодні, 18 травня, звернувся до Російської Федерації, яка окупувала український півострів Крим, з вимогою надати йому інформацію про виконання наказу Суду від 19 квітня 2017 року щодо відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Про те, які зміни у Конституції пропонують щодо статусу АР Крим читайте в матеріалі Валентини Самар "Конституційні пагони корінного народу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram