Ходорковський про блокування Telegram: Ці дебіли відповідають за державну безпеку? Бідна Росія!

Гордон 1
Ходорковський про блокування Telegram: Ці дебіли відповідають за державну безпеку? Бідна Росія!

Незважаючи на спроби Роскомнагляду блокувати в Росії Telegram, месенджер продовжує стабільно працювати, зате постраждала інфраструктура Росії. Таку думку висловив у Facebook російський опозиціонер Михайло Ходорковський.

"Роскомнагляд заблокував уже 16 000 000 IP-адрес. Відчувають труднощі в роботі десятки популярних сервісів, сайтів, платіжних систем, онлайн ігор і взагалі всі, хто використовує сервери Amazon і Google. За чутками, є збої навіть в аеропорту Шереметьєво і "Сбербанку", – розповів він.

Опозиціонер зазначив, що ледь працює і сам сайт Роскомнагляду, який "ліг від ddos-атак або просто підвищеної уваги".

"Методи блокування Telegram призвели до збоїв у роботі інфраструктури країни. ФСБ розважається. Ці дебіли відповідають за державну безпеку? Бідна Росія!" – підсумував Ходорковський.Доступ до Telegram на території Росії почали блокувати 16 квітня. До цього власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень.

Творець і власник месенджера Павло Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати месенджер. Він пообіцяв, що месенджер використовуватиме вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій від користувачів. Водночас він зазначив, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).

16 квітня Роскомнагляд заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує месенджер Telegram.

17 квітня Дуров повідомив, що Telegram удалося пережити перші 24 години блокування в Росії, і пообіцяв витратити мільйони доларів особистих заощаджень на виплати Bitcoin-грантів адміністраторам proxy та VPN.