Діагноз страху. Чим закінчиться для Путіна епідемія коронавірусу в Росії

У Росії страх перед коронавірусом стає сильнішим за страх перед Путіним. І сильно підриває його владу

Володимир Путін днями вперше виступив з телезверненням щодо пандемії коронавірусу. Він намагався переконати народ, що це не така вже й проблема. Однак оголосив наступний тиждень вихідним і переніс голосування щодо змін до Конституції. На ділі ж, у Росії страх перед коронавірусом стає сильнішим за страх перед Путіним. І сильно підриває його владу.

Якщо порівнювати звернення Путіна з виступами інших світових лідерів, то відразу ж впадає в очі зовсім інший тон виступу президента РФ. На відміну від Бориса Джонсона або Ангели Меркель, які порівняли пандемію з Другою світовою війною, він намагався дати зрозуміти росіянам, що для їхньої країни коронавірус — це не така вже й серйозна проблема.

Він сказав, що ось на Заході, «в Європі і за океаном» — все дуже страшно і жахливо, але в Росії поки що все відносно непогано. Хоча й припустив, що може стати й гірше. Путін не став оголошувати в Росії довгий карантин, як це роблять у всьому світі, а всього лише сказав, що внсь наступний тиждень буде вихідний.

Більш того, якщо в усьому світі уряди зараз допомагають своїм бізнесменам пережити непрості часи, Путін ввів у Росії відразу два нових податки — на відсотки за вкладами і на дивіденди, що виводяться за кордон.

Крім того, сказав, що перенесе так зване «всенародне голосування» щодо змін до Конституції РФ з 22 квітня 2020 року на більш пізній термін. Своє рішення Путін пояснив турботою про здоров'я росіян.

Стороння людина, подивившись путінське звернення, могла б подумати, що в Росії ситуація відносно нормальна. Насправді — це справжній крик відчаю. Щоб це зрозуміти, треба трохи заглибитися в його психологію. Найголовніший ресурс влади будь-якого диктатора — це страх.

Якщо люди його бояться, вони визнають його владу, виконують його накази і розпорядження. Однак коли з'являється хтось або щось більш страшне, то авторитет диктатора моментально випаровується.

Путін все ще дуже не хоче визнавати, що в країні бушує епідемія

Будь-який диктатор прагне зберігати монополію на страх у своїй країні. Останні два місяці Путін посилено робив вигляд, що коронавірусу в Росії просто немає. Державні телеканали говорили, що ця проблема стосується тільки Китаю, Європи і США.

Кремль старався з усіх сил переконати росіян, що вони не повинні боятися нової пандемії. Для цього російським лікарям заборонили ставити діагноз «коронавірусна інфекція». Їм не видали не тільки тести на хворобу, а й найелементарнішої захисної екіпіровки. При цьому кількість людей з діагнозом двобічна вірусна пневмонія, грип та ГРВІ в багатьох регіонах Росії зараз вже в два рази більше, ніж у звичайний рік.

Але хворих в Росії вже так багато, що ховати їх під іншими діагнозами стало неможливо. Крім того, страх коронавірусу закрався і в душу самого Путіна. Спочатку він в американському захисному костюмі сходив в інфекційну лікарню, де лежать люди, яких офіційно визнали коронавірусними хворими.

Ну а потім з Лондона прийшла новина про те, що захворів спадкоємець Британської Корони Принц Чарльз, він зрозумів, що вже ніхто, включно з ним самим, не застрахований від зараження.

Коронацію перенесли

Після цього він написав звернення до народу і переніс дату голосування щодо зміни Конституції. Для Путіна це найважливіший, особистий проект, від якого безпосередньо залежить його виживання. А «всенародним голосуванням» Путін хотів всьому світу показати, що це не він хоче вічної влади, а народ дає її йому.

У Росії зараз тільки ледачий не говорить про те, що путінське голосування може стати справжнім актом геноциду, коли десятки мільйонів людей підчеплять коронавірус на виборчих дільницях. Крім того, через коронавірус бажаючих проголосувати також виявилося набагато менше, ніж він планував.

Сам факт того, що він погодився перенести фактично свою коронацію, свідчить про те, що ситуація з коронавірусною пандемією в Росії вже просто катастрофічна.

Канікули в Росії

Оголошення наступного тижня вихідним — це такий сурогат карантину. Путін все ще дуже не хоче визнавати, що в країні бушує епідемія. Тому попросив всіх людей сидіти вдома. При цьому він не став вводити заборону на роботу громадського транспорту та інших місць великого скупчення людей.

Він сподівається, що росіяни просто послідують його пораді й за тиждень епідемію вийде зупинити. Однак росіяни і не подумають сидіти по домівках, а поїдуть на дачу, на природу, на шашлики або просто будуть тусуватися зі своїми друзями. Таким чином, Путін допоміг не зупиненню епідемії, а її поширенню. Після тижневого загулу заражених буде набагато більше, ніж до нього.

Закриття кордонів

Путін оголосив, що не буде закривати кордони Росії. Він все ще сподівається, що чиновники і силовики, дивлячись на це, не стануть розбігатися в різні боки, і забезпечать йому можливість правити далі.

Вже зараз надходять повідомлення про те, що хворі з'являються серед представників російської еліти, серед чиновників і серед депутатів. Тести на коронавірус у Росії можуть собі дозволити тільки найбагатші і найвпливовіші люди. Майже всі нові офіційні хворі — це мешканці шикарних особняків на Рубльовському шосе, де зараз почалася локальна, але дуже бурхлива епідемія коронавірусу.

Справжня паніка

Таким чином, зараз у Росії страх перед Путіним витісняється страхом перед коронавірусом. Причому це відбувається як серед простих людей, так і серед еліти. Офіційним даним про кількість заражених не вірить більшість росіян. Але вводити повноцінний карантин він боїться, оскільки бачить паніку серед власних міньйонів, які готові вже розбігтися в різні боки.

Тому в найближчий місяць у Росії буде з одного боку зростати кількість людей, що захворіли. З іншого боку, система влади Володимира Путіна почне розпадатися, оскільки коронавірус поступово стане набагато страшнішим.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:


Новини по темі

29 травня: Китай пригрозив Тайваню війною

У Путіна вірять три відсотки росіян, Трамп і Твіттер почали війну, а в Міннесоті спалахнули расові заворушення

29 мая: Китай пригрозил Тайваню войной

В Путина верят три процента россиян, Трамп и Твиттер начали войну, а в Миннесоте вспыхнули расовые беспорядки

3

Після Другої світової. Чи отримали ми довгоочікуваний мир?

Пройшло вже 75 років, а ми досі рухаємося до правди про цю страшну Другу світову війну

1

Тест на людяність. Чому діти помирають на самоті?

Якщо бачити в людях лише тіла, що підлягають реанімуванню, то заборона — логічний крок. Але якщо визнавати, що це не тільки набір кісток і органів, то заборона варварськи нелюдяна

1

Справжній бій під Києвом

Чим жила країна 29 травня 2020 року

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie