Через Telegram Роскомнагляд блокує сотні тисяч IP-адрес Amazon і Google

Гордон
Через Telegram Роскомнагляд блокує сотні тисяч IP-адрес Amazon і Google

Роскомнагляд блокує IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує месенджер Telegram. Про це 16 квітня повідомив газеті "Ведомости" керівник відомства Олександр Жаров.

"Триває боротьба снаряда і броні – ми виявляємо IP-адреси, по яких мігрує месенджер, і їх блокуємо. Спершу він використовував приблизно 9000 власних ІР-адрес, ми їх відправили на блокування. Потім він перейшов на підмережу Amazon (приблизно 600 000 ІР), вони також відправлені на блок. Зараз Telegram перейшов на ІР-адреси іншого ресурсу (приблизно 540 000), які також будуть заблоковані", – заявив він.

Жаров уважає, що такі дії дадуть результат.

Блокування призвело до неполадок у роботі деяких сайтів та інтернет-сервісів, які користуються Amazon і Google зокрема, про збої в роботі повідомив месенджер Viber у Twitter.

"Деякі користувачі з Росії могли відчувати труднощі зі дзвінками у Viber. Така ситуація могла виникнути через проблеми зв'язку на серверах Amazon. Наші інженери працюють над вирішенням питання, щоб максимально оперативно надати доступ до сервісу", – заявили в компанії.Доступ до Telegram на території Росії почали блокувати за рішенням суду 16 квітня. До цього власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень.