Штам Дельта коронавірусу виявився не більш смертоносним, – фахівчиня ВООЗ.

Варіант коронавірусу Дельта не є більш смертоносним порівняно з усіма іншими штамами цього вірусу. Принаймні на сьогодні не зареєстровано вищі показники щодо летальних наслідків після інфікування ним.

У цьому запевнила технічна керівниця Всесвітньої організації охорони здоров'я з COVID-19 Марія ван Керкхове. А головний експерт ВООЗ із надзвичайних ситуацій Майк Раян нагадав про ефективність всіх вакцин, передає The Guardian.

За словами фахівця, варіант Дельта може бути більш заразним. Так, він приблизно на 50% частіше передається, ніж всі предкові варіанти Sars-CoV-2, які вперше з'явилися в Китаї у кінці 2019 року.

"Кілька країн повідомили про підвищені показники госпіталізацій, але більш високі показники смертності не були зареєстровані через Дельту", – підкреслила ван Керкхове.

Разом із тим Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) почали вивчати результати дослідження групи вчених із Канади, Сінгапуру й Шотландії, які вказують на те, що штам Дельта може мати більший ризик для найгірших результатів для здоров'я, ніж варіант Альфа, вперше виявлений у Британії.

У документі цитується комбінація недавно отриманих і ще не опублікованих даних із розслідувань спалахів COVID-19 і зовнішніх досліджень. Вони нібито показують, що вакциновані особи, інфіковані Дельта, можуть передавати вірус так само легко, як і ті, что не отримав щеплення. Також такі люди мають вимірне вірусне навантаження, аналогічне невакцинованим та інфікованим цим варіантом.

Зі свого боку Майк Раян із ВООЗ заявив, що схвалені організацією вакцини залишаються ефективними проти цього захворювання, незважаючи на зростаючі реальні свідчення зниження їхньої ефективності.

"Усі вакцини, схвалені нині ВООЗ, забезпечують значний захист від важких захворювань і госпіталізації. Ми все ще боремося з одним і тим же вірусом, який, проте, став швидше і краще адаптуватися для передачі серед нас, людей, ось і все", – підсумував він.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Хто стане новим канцлером ФРН замість Анґели Меркель? DW Ukrainian.

Хто стане новим канцлером ФРН замість Анґели Меркель? DW Ukrainian.

Попередні результати виборів у Німеччині. Хто стане наступником Анґели Меркель? Якою буде нова коаліція у Бундестазі? І які це матиме наслідки для України? Пряме включення з Берліна. ------ Підписатися в один клік на #DWУкраїнською: Читайте новини...

2

За стандартами НАТО: на Львівщині тривають українсько-американські військові навчання.

За стандартами НАТО: на Львівщині тривають українсько-американські військові навчання.

Місто захопили терористи. Визволяють його українські військові спільно з підрозділами дружніх країн – Румунії, Польщі, Болгарії та Литви. Усе це легенда міжнародних військових навчань Rapid Trident – 2021. Читати на сайті:

Партія Меркель ХДС програла вибори

Партія Меркель ХДС програла вибори

На виборах до німецького парламенту перемогли соціал-демократи (СДП). Партія Меркель (ХДС) за головування Арміна Лашета отримала найгірший результат в історії. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 ...

Про головне за 10:00: Результати виборів у Німеччині.

Про головне за 10:00: Результати виборів у Німеччині.

За результатом перших підрахунків Соціал-демократична партія здобула перемогу на парламентських виборах у Німеччині – понад чверть голосів виборців. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

«Хочемо загоїти рани». Усик повернувся в Україну

«Хочемо загоїти рани». Усик повернувся в Україну

Український боксер Олександр Усик 27 вересня повернувся до Києва після перемоги над британцем Ентоні Джошуа у надважкій вазі. Усик переміг Джошуа за очками та відібрав у нього пояси чемпіона за версіями WBA, WBO, IBF та IBO. Бій, який Усик назвав ...

«Доступний театр». Як у Києві адаптували вистави для незрячих

«Доступний театр». Як у Києві адаптували вистави для незрячих

Театр без бар'єрів. У Києві роблять вистави для незрячих. На експеримент наважилися три театри — це на Печерську, Молодий і Дитячий опери й балету. У кожного в арсеналі по дві вистави. Люди з вадами зору можуть відчути атмосферу та інші тонкощі сп...