Радіо Свобода

«Радіо Свобода» - український інформаційний сайт, який публікує термінові новини України та світу, цікаві відео, актуальні репортажі та якісну аналітику.

https://www.radiosvoboda.org/

Внесення Галантерника до бази розшуку Інтерполу може тривати декілька тижнів і більше – САП.

Рішення про внесення бізнесмена Володимира Галантерника до «червоної картки» Інтерполу може тривати декілька тижнів і навіть більше, припустив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентин Мусіяка, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

Національне антикорупційне бюро підозрює Володимира Галантерника у створенні злочинної організації з метою незаконного заволодіння коштами одеського місцевого бюджету та землею територіальної громади для її подальшої передачі під забудову. Серед інших підозрюваних у цій справі – міський голова Одеси Геннадій Труханов, його заступник Олег Бриндак, експрокурор Одеської області Олег Жученко та інші.

«Це комплексне поняття стосовно розшуку. Відповідне це було питання судового контролю, у зв’язку з чим 10 листопада з урахуванням обставин щодо оголошення в міжнародний розшук було надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно цієї особи», – повідомив він. Такий порядок дозволяє проводити розслідування без присутності підозрюваного.

10 листопада слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання детектива НАБУ і постановила надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно одеського бізнесмена. Публікації «червоної картки» в базі Інтерполу по Галантернику ще немає, але Україна зробила все для того, щоб він там опинився, наголосив Мусіяка.

Захист Галантерника у відповідь на запитання Радіо Свобода наголосив, що бізнесмен не може перебувати у міжнародному розшуку, оскільки повідомив свою адресу перебування на території іншої держави українським правоохоронним органам. Він перебуває на консульському обліку українського посольства в Ізраїлі. Ніяких повідомлень, повісток чи процесуальних документів на офіційну адресу Володимира Галантерника не надходило, заявила адвокат бізнесмена Ольга Просянюк.

«Щоб уникнути будь-яких спекуляцій щодо претензій, озвучених детективами НАБУ і прокурорами САП, Володимир Галантерник всіляко заперечує свою причетність до будь-яких правопорушень і переконаний, що зможе довести істину в судовому порядку. Клієнт також наполягає на тому, що всі претензії кримінально-процесуального характеру мають під собою виключно політичне підґрунтя», – заявила Просянюк. За її словами, зараз адвокати оспорюють в суді оголошення Галантерника в український розшук.

Згідно із відповіддю департаменту міжнародного поліцейського співробітництва адвокатам, станом на 18 листопада правоохоронці ще не зверталися до генерального секретаріату Інтерполу стосовно Галантерника.

За інформацією Радіо Свобода, найближчим часом слідчі судді Вищого антикорупційного суду мають розглянути запобіжний захід для бізнесмена в рамках спеціального досудового розслідування.

У жовтні 2021 року генеральна прокурорка України підписала підозру Володимиру Галантернику та іншим особам. За версією обвинувачення, вони завдали збитків територіальній громаді Одеси більше ніж 558 мільйонів гривень. За офіційними даними, Галантерник «зник» наприкінці серпня 2021 року у Харкові.

«Говорите по русски» : програміста у Києві не взяли на роботу через відмову спілкуватися російською.

«Говорите по русски» : програміста у Києві не взяли на роботу через відмову спілкуватися російською.

Понад 3,5 тисячі повідомлень про порушення мовного законодавства надійшло до офісу мовного омбудсмена торік. В Одеській, Харківській , Дніпропетровській, Запорізькій областях грішать мовно. Але найбільше - пів тисячі звернень — як не дивно, надійш...

«Виманюють стрілецькою зброєю, тоді кидають міни» : армійці про поведінку окупантів біля Новозванівки.

«Виманюють стрілецькою зброєю, тоді кидають міни» : армійці про поведінку окупантів біля Новозванівки.

Побив дитину - отримав вирок. На Львівщині самбірський суд засудив батька трирічного хлопчика до 190 годин виправних робіт, за те що той пАском відлупцював сина. Синці та садна на тілі дитини помітили вихователі дитсадка і звернулися до поліції. С...

Законопроєкти без голосів, нардепи хворіють: чи піде Рада на карантин.

Законопроєкти без голосів, нардепи хворіють: чи піде Рада на карантин.

Українські депутати, тільки розпочавши роботу після найбільших канікул, уже сором'язливо натякають на нові. Верховна Рада у парламентсько-президентській республіці - тим більше в умовах такого серйозного загострення, здавалося б, мала денно і нощн...

Політичні радники усіх лідерів  «нормандської четвірки»  зустрілися в Парижі / включення.

Політичні радники усіх лідерів «нормандської четвірки» зустрілися в Парижі / включення.

Політичні радники усіх лідерів "нормандської четвірки" зустрілися в Парижі. Наперепдодні в українських медіа звучало, що заради зустрічі Київ пішов на поступки Кремлю, відкликавши з парламенту законопроєкт про перехідне правосуддя, який так дратув...

«Це закінчиться катастрофою» : Геращенко розкритикувала ідею зустрічі Зеленського і Путіна сам на сам.

«Це закінчиться катастрофою» : Геращенко розкритикувала ідею зустрічі Зеленського і Путіна сам на сам.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Побив трирічного сина: на Львівщині батько отримав вирок за насильство над дитиною.

Побив трирічного сина: на Львівщині батько отримав вирок за насильство над дитиною.

Побив дитину - отримав вирок. На Львівщині самбірський суд засудив батька трирічного хлопчика до 190 годин виправних робіт, за те що той пАском виховував сина. Синці та садна по всьому тілу малюка помітили вихователі дитсадка та звернулися до полі...