Україна наповнили фальшиві гривні: як відрізнити від справжніх.

В Україні виявили новий вид підробок готівкової гривні – фальшивки номіналом 200 гривень зразка 2007 року високої якості.

Їх не відрізняють від справжніх касири торговельних мереж, і привозять у банки, повідомляє "Страна" з посиланням на внутрішню переписку Національного банку.

"Такі підробки виявляються банками серед інкасованої готівки, що надходить від підприємств торгівлі. Підроблені банкноти становлять потенційну небезпеку, перш за все, для населення і касирів підприємств торгівлі", – відзначили в НБУ.

При цьому на фальшивих двохсотках, які підробляли під серію 2007 року, зазначений неправильний рік випуску – 2014. Вони виготовлені на якісному спеціальному захищеному папері.

Однак є кілька ключових елементів, які дозволяють розпізнати фальшивку. Зокрема:

  • Всі зображення на банкноті виконані кольоровим струменевим друком – кольори наближені до справжніх банкнот.

  • Рельєфність елементів друку відчувається на дотик, імітовані тисненням паперу. Деформація паперу не збігається з друкованим зображенням.

  • Ультрафіолетовий захист імітований, кольори зображень наближені до оригіналу.

  • Ефект зміни кольору оптично змінного зображення цифрового позначення номіналу "200" на лицьовій стороні банкноти не імітований.

  • Частини наскрізного елемента (цифрове позначення номіналу "200") при розгляді банкноти проти світла в більшості підробок збігаються.

  • Латентне зображення у вигляді цифрового позначення номіналу "200" не імітовано.

  • Мікротексти частково читаються.

В Україні виявили новий вид підробок готівкової гривні – фальшивки номіналом 200 гривень зразка 2007 року високої якості
"Страна"
В Україні виявили новий вид підробок готівкової гривні – фальшивки номіналом 200 гривень зразка 2007 року високої якості
"Страна"

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Україні з'явилися підроблені долари високої якості, які не завжди можуть розпізнати навіть спеціальні апарати.

Керівництво Національного банку розіслало українським фінустановам повідомлення з описом прийомів, до яких вдалися фальшивомонетники.

Новини по темі

В НБУ проводитимуть перевірки платіжних систем дистанційно.

Перевірки платежів передбачені законодавством.

1

Жеваго вирішив довести до банкрутства свою фірму, яка винна гроші НБУ.

Олігарх пішов до суду

1 1

ЄБРР не кредитуватиме «Укренерго» через порушення Україною меморандуму щодо зеленої енергетики.

Україна порушує умови меморандуму між Кабінетом Міністрів України та інвесторами у відновлювану енергетику України, що не сприяє наданню кредитних коштів НЕК "Укренерго" на підтримку ліквідності компанії.

1 3

Нові зарплати, величезний дефіцит і скандали: Кабмін почав презентувати бюджет України на 2021-й.

Документ вплине на життя кожного

1 2

Тест на Covid-19 хочуть робити у приватних лабораторіях: там він дорожчий у рази.

Міністерство охорони здоров'я планує залучити приватні лабораторії до тестування на Covid-19 методом ПЛР за рахунок бюджетних коштів. Зараз його вартість у 2-2,5 рази менша.Зі слів міністра охорони здоров'я Максима Степанова, зараз ведуться підрах...

1

Попит на піратські електронні книги зріс удвічі

18 вересня відзначають Міжнародний день читання електронних книг. Перші з'явились у 1993 році на дискетах.За словами співвласника видавництва "Наш формат" Антона Мартинова, період активного розвитку електронних книг почався 10 років тому. Електрон...

1

Кабмін опублікував постанову про створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів.

Кабінет Міністрів України опублікував постанову про створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів.

1

«Нафтогаз» попередив для кого опалювальний сезон розпочнеться із запізненням.

Своєчасний старт опалювального сезону для жителів 57 населених пунктів України знаходиться під загрозою.

3

США зупинять «Північний потік-2» за всяку ціну, – депутат Європарламенту.

Стало відомо про дискусії навколо газопроводу в ЄС

1 1

В Україну хочуть постачати м'ясо крокодила

Південно-Африканська Республіка хоче експортувати до України шерсть та м'ясну продукцію, зокрема м'яса крокодилів.Сторони обговорили також можливості експорту українського м'яса птиці та свинини. Україна зацікавлена у постачанні яєць та яєчної про...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie