Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Вакансій стало більше: яку роботу пропонують фахівцям без досвіду та скільки платять.

Вакансій стало більше: яку роботу пропонують фахівцям без досвіду та скільки платять, www.freepik.com

Українські працедавці все частіше готові брати на роботу кандидатів без досвіду.

Про це свідчить статистика кадрового порталу grc.ua.

Як змінилась кількість вакансій для кандидатів без досвіду

У липні вакансії для спеціалістів без досвіду та студентів витіснили з другого місця рейтингу найбільш затребуваних професій ІТ-сферу.

У загальній структурі ринку праці вакансії для спеціалістів без досвіду займають 12,7% від усіх актуальних. Це є дуже непоганим результатом, адже сфера IT міцно трималася на 1-2 місці рейтингу впродовж багатьох років.

Наразі роботодавцям потрібно більше новачків, ніж «айтішників». Чому ж так сталося? Одна з причин полягає в тому, що власники компаній проводять оптимізацію своїх бізнесів, тобто шукають способи економити. Їм простіше найняти недорогого фахівця без досвіду та навчити його необхідним знанням та навичкам на практиці, ніж приймати в штат спеціаліста з високою заробітною платою.

Ще однією причиною є те, що сфера ритейлу активно відновлює пошук персоналу. Збільшення кількості вакансій у цій сфері відбувається значними темпами, які перевищують динаміку у інших сферах.

Проте і активність пошукачів без досвіду значно збільшилася у останні місяці. До війни на одне робоче місце у цій категорії претендувало 5-8 осіб. З квітня конкуренція між кандидатами без досвіду роботи складала вже від 14 до 15 осіб на одне робоче місце.

У серпні знайти роботу фахівцю без досвіду стало ще важче. На одну вакансію претендує вдвічі більше — 28 пошукачів .

Що пропонують роботодавці

Прогнозовано кандидатам без досвіду більшість роботодавців пропонують невисоку заробітну плату. Хоча не обійшлося і без приємних винятків. Отже, статистика така:

 • 6 000-9 100 грн пропонують 47% роботодавців;
 • 9 100-12 200 грн (35%);
 • 12 200-15 300 грн (10%);
 • 15 300-18 300 грн (5%);
 • понад 18 300 грн (3%).

У середньому пропонована заробітна плата для фахівців без досвіду є значно нижчою, ніж середня зарплата серед всіх вакансій у липні.

Зате роботодавці часто пропонують зручний графік роботи. Працювати класичний повний день вимагає лише 34% з них. На гнучкий графік можна розраховувати в 36% випадків, на змінний графік роботи — у 29%. Можливість працювати дистанційно вказана лише в 1% актуальних вакансій.

Топ-10 найпопулярніших професій

Беззаперечним лідером є сфера ритейлу: на продавців припадає 40% актуальних вакансій. Торгівля завжди потребувала великої кількості працівників, включно з новачками. «Срібло» утримують оператори АЗК (17%). П’ятірку лідерів замикають три професії зі сфери сервісу та роботи з клієнтами: таємний покупець (13%), таємний перевіряючий (8%), менеджер з продажу (3%).

Друга п’ятірка виглядає наступним чином:

 • фахівець WMS систем (3%);
 • адміністратор торгового залу (3%);
 • оператор-касир банку (2%);
 • координатор проектів (2%);
 • офіціант (2%).

Найбільше вакансій для новачків розміщують столичні роботодавці (на Київ припадає 12% вакансій). Захід відстає лише трішки: Львівська область — 10%, Івано-Франківська область — 9%. Віддаленість від лінії фронту дозволяє місцевим ринкам праці працювати більш-менш нормально. Хоча прикордонна Сумська область також тримає марку — 9%. Замикає п’ятірку Дніпропетровська область — 6%.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
For this year’s trends, we have gathered some of the classic as well as future features that we believe will be the biggest UX trends in 2022.
Останні новини
На Херсонщині ракетно-артилерійські підрозділи уразили ворожий контрольно-спостережний пункт і склад з боєприпасами.

На Херсонщині ракетно-артилерійські підрозділи уразили ворожий контрольно-спостережний пункт і склад з боєприпасами.

Українські ракетно-артилерійські підрозділи на півдні виконали 250 вогневих завдань. Одним із наслідків стало ураженння контрольно-спостережного пункту росіян і складу з боєприпасами в Бериславському районі Херсонщини. Про це повідомляє Оперативне...

Патріот Донбасу

Утечки на «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Утечки на «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть «досвідос» – Іслам Бєлокієв.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть «досвідос» – Іслам Бєлокієв.

Іслам Бєлокієв, речник добровольчого чеченського батальйону ім. Шейха Мансура, блогер Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які пра...

Звернення Зеленського за 27 вересня

Звернення Зеленського за 27 вересня

Плач Александры 260922

Плач Александры 260922

Якщо путін визнає «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Якщо путін визнає «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Сили оборони України звільнили Куп'янськ-Вузловий – одну з найбільших залізничних розв'язок Харківської області. Читати на сайті: