Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Допомога Україні під час війни: хто допомагає найбільше.

За останній місяць ситуація з міжнародною підтримкою змінилась.

Після рішення ЄС про черговий значний обсяг фінансової допомоги, Європа вперше випередила США за обсягом загальної задекларованої Україні допомоги. Найбільшим донором серед європейських країн стала Німеччина.

За даними Кільського інституту світової економіки, країни та інституції ЄС від 24 січня і до 20 листопада надали майже €52 мільярди військової, фінансової та гуманітарної допомоги. Зобов’язання, взяті США, які досі вважались найбільшим донором, складають трохи менше €48 мільярдів. Основною причиною зміни лідера рейтингу став пакет узгодженої ЄС макрофінансової допомоги на €18 мільярдів .

« Досі підтримка України з боку ЄС відставала від підтримки Сполучених Штатів. Останніми тижнями це змінилося, оскільки загальна вартість зобов’язань ЄС тепер перевищує зобов’язання США Великі нові зобов’язання ЄС є приємною подією, враховуючи важливу роль цієї війни для європейської безпеки », — прокоментував Крістоф Требеш , керівник групи, яка розробляє сервіс Ukraine Support Tracker .

Велика Британія стала третім за обсягом допомоги Україні донором з €7,1 мільярда.

Водночас, обсяг наданої США, країною з найбільшою економікою світу, допомоги, становить менше чверті відсотка (0,23) її ВВП.

Натомість зобов’язання країн Балтії є більш значними по відношенню до їх ВВП: зокрема, допомога Естонії становить 1,1% ВВП, Латвії — 0,93%, Польщі — 0,5 % та Литви 0,46%.

Нові зобов’язання Німеччини та її внесок у великий новий пакет ЄС роблять її найбільшим донором у Європі в абсолютному вираженні. За обсягом підтримки вона випередила Велику Британію із загальною сумою €12,6 мільярдів.

Німеччина виділяє та постачає більше зброї, зимового спорядження , а також великий новий пакет для підтримки кібербезпеки та зусиль з дослідження та розкриття військових злочинів.

Ukraine Support Tracker містить перелік та кількісну оцінку військової, фінансової та гуманітарної допомоги, заявленої Україні за період з 24 січня до 20 листопада. Він охоплює 40 країн, зокрема країни ЄС, інших члени G7, а також Австралію, Південну Корею, Туреччину, Норвегію, Нову Зеландію, Швейцарію, Китай, Тайвань та Індію. Інституції ЄС включені в якості окремого донора. Трекер містить список зобов’язань урядів. Приватні пожертви, або пожертви від міжнародних організацій, таких як МВФ, не включені до основної бази даних.

База даних поєднує офіційні державні джерела з інформацією з міжнародних ЗМІ. Допомога, що надається в натуральній формі, зокрема медичне забезпечення, продовольство або військове обладнання, кількісно визначається на основі ринкових цін.

Читайте також: У Кабміні спрогнозували, скільки отримає Україна від міжнародних партнерів у 2023 році

Related video

У жовтні повідомлялось, що упродовж 2022 року партнери надали Україні оборонної допомоги на суму $41,3 мільярда , що становить 86% від військового бюджету Росії.

Підготував/ла : Микита Ткаченко
What is HCD, where did it come from and how does it work?
Останні новини
Тарас Кремінь підтримав ініціативу Києво-Могилянської академії щодо заборони використання російської мови на території навчального закладу.

Тарас Кремінь підтримав ініціативу Києво-Могилянської академії щодо заборони використання російської мови на території навчального закладу.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь підтримав рішення керівництва національного університету "Києво-Могилянська академія" щодо заборони використання російської мови на території навчального закладу. Про це він повідомив у своєму ...

Патріот Донбасу

РОЗВІДКА всерйоз попереджає про НОВИЙ НАСТУП РФ / Де буде?.

РОЗВІДКА всерйоз попереджає про НОВИЙ НАСТУП РФ / Де буде?.

У розвідці Великої Британії зауважили, що в цій області ворог може спробувати розвинути нове просування. Також про новий наступ росіян попереджає і Інститут вивчення війни. Цікаво прочитати на сайті: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram...

КАДИРОВ раптово наговорив зайве / Хоче незалежну Чечню?.

КАДИРОВ раптово наговорив зайве / Хоче незалежну Чечню?.

Рамзан Кадиров неочікувано виступив зі зверненням до Європи, дорікаючи їй та Україні в тому, що вони не допомогли чеченцям відстояти незалежність від Росії та не підтримали незалежну Ічкерію. Варто прочитати на сайті: Оперативно про війну в Україн...

Україна причетна до вибухів в Ірані?- Світ піднімає ставки- Аналіз від Павла Клімкіна.

Україна причетна до вибухів в Ірані?- Світ піднімає ставки- Аналіз від Павла Клімкіна.

Підписатися на наш канал Україна причетна до вибухів в Ірані?| Світ піднімає ставки| Аналіз від Павла Клімкіна #клімкін #війна #іран #україна #росія #вибухиіран #новини #українаросія Підтримати нас: Найоперативніша стрічка новин з України та світу...

Масштабна повітряна тривога в Україні. Мапа повітряних тривог Наживо

Масштабна повітряна тривога в Україні. Мапа повітряних тривог Наживо

Підписатися на наш канал Відео: Радіо та мапа повітряних тривог Підтримати нас: Найоперативніша стрічка новин з України та світу. Стисло ЗрозумілоВчасно #новиниУкраїни #нта #новинионлайн #новини #ЗСУ #news #новинисьогодні #warinukraine #RussiaUkra...

️Світла немає, а платіжки ростуть / Стан енергосистеми України / Дефіцит потужності зростає?.

️Світла немає, а платіжки ростуть / Стан енергосистеми України / Дефіцит потужності зростає?.

Попри те, що електроенергію постійно вимикають, платіжки за світло навпаки зросли. Чимало українців не розуміють у чому справа. Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в ефірі 24 каналу пояснив про причини. Читайте більше на сайті ...

московити готуються до наступу по лінії ВУГЛЕДАРА – Петро Андрющенко.

московити готуються до наступу по лінії ВУГЛЕДАРА – Петро Андрющенко.

Петро Андрющенко, радник міського голови Маріуполя Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - PayPal@5.ua з приміткою "На рації" Або купити "гарячий" календар 5 кан...