Вчені заявили про можливе виявлення найдавнішого зразка мистецтва.

Відбитки рук і ніг, ймовірно, залишили діти-денисівці.

Міжнародна група вчених заявила про те, що відбитки рук і ніг, знайдені на Тибетському плато, можуть бути найдавнішим зразком мистецтва. Вони датуються періодом між 169 і 226 тисячами років тому і в три або чотири рази старші, ніж знамениті наскельні малюнки в Іспанії, Франц і Індонезії, повідомляється на сайті Конелльского університету.

Один з авторів роботи Томас Урбан вважає, що ці відбитки можна розглядати як засіб творчого вираження. П'ять відбитків ніг і симетричні п'ять відбитків рук були знайдені в Тибеті в 2018 році.

«Це була слизька похила поверхня. Просто так ступити на неї не можна. Не можна так впасти. Так навіщо ж створювати таке розташування відбитків? », - розповідає Урбан.

Підказку про призначення слідів дає присутність відбитків долонь. Хоча сліди ступнів часто зустрічаються в історії людства, присутність відбитків долонь - набагато більш рідкісне явище. І воно пов'язує «панно» з Тибету з давньою образотворчою традицією, яка передбачає нанесення відбитків рук на стіни печер. Найдавніші приклади такого мистецтва були знайдені на острові Сулавесі і в Іспанії, їхній вік оцінюється в 40-45 тисяч років.

Урбан і його колеги використовували метод датування за ізотопами урану, щоб визначити вік нових слідів. На їхню думку, сліди ніг залишила дитина у віці семи років, а відбитки рук належали дитині у віці 12 років.

Не менш важливим питанням є те, до якого виду належали ці діти. Одна з теорій, яка підтверджується нещодавніми знахідками на Тибетському плато, полягає в тому, що це були денисівців. Хоча точну видову приналежність древніх художників навряд чи вдасться встановити, їхня творчість є найдавнішими слідами присутності гомінідів в цьому регіоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені вперше виявили ДНК денисовців у Тибеті

Раніше вчені з Німеччини та Італії прийшли до висновку про те, що зміни клімату підштовхнули неандертальців до того, щоб почати виготовляти більш складні знаряддя праці . На думку дослідників, на це вказують знахідки, зроблені в одній з печер Нижньої Баварії.

Підготував/ла : Фаина Ваулина

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Електромобіль Lightyear One з сонячними панелями надійде в продаж наступного року.

Електромобіль Lightyear One з сонячними панелями надійде в продаж наступного року.

Перший електромобіль Lightyear One вартістю $170 000 надійде в продаж вже в першому кварталі 2022 року. Його головні особливості – вбудовані в корпус сонячні панелі і запас ходу 725 км при батареї на 60 кВт/год.

Finance.UA

Головнокомандувач ЗСУ розповів, де використовуються турецькі безпілотники.

Головнокомандувач Збройних сил України – генерал-лейтенант Валерій Залужний назвав застарілою інформацію про те, що куплені у Туреччині бойові безпілотники Bayraktar знаходяться на складах. Безпілотники Bayraktar в Україні виконують бойові т...

UA.NEWS

Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

- Регіони бунтують. Навіщо Кабмін переклав увесь тягар комуналки на місцеву владу? - Субсидії будуть, але не усім. Чи вистачить в бюджеті грошей на допомогу українцям? Про це і не тільки в середу о 20:20 у "Великій Політиці" на 5-му каналі. Гостям...

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Більшість антигероїв передачі "Честь і НЕчесть" мали б давно звільнити, та через лояльність Вищої ради правосуддя, вони залишаються на своїх посадах. Розірвати коло кругової поруки мала б Етична рада. Читати на сайті:

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

Ведучий: Віталій Портников Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

Ведучий: Юрій Луценко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

Ведуча: Лариса Губіна Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️