На Херсонщині археологи виявили піч, якій близько тисячі років.

Українські археологи знайшли колоподібну старовинну піч на території пам’ятки національного значення Кам’янська Січ у Херсонській області. Артефакту може бути близько тисячі років – він походить із часів початку існування Київської Русі.

Його вдалося знайти під час розкопок наприкінці цього літа, в межах експедиції Національного заповідника "Хортиця". Про це повідомляється на його Facebook-сторінці (щоб подивитися фото, доскрольте новину до кінця) .

Фахівці наголосили, що експедиція мала охоронно-дослідницький характер. Адже пам’ятка Кам’янська Січ перебуває в аварійному стані, тому важливо щороку проводити моніторинг стану руйнації. А також запобігати знищенню важливих у культурному та історичному сенсі об’єктів.

Розкопки тривали в межах експедиції Національного заповідника "Хортиця"

"Цього року на ерозійній ділянці берегу Каховського водосховища, в південній частині мису Стрілка, було знайдено об’єкт, який попередньо можна датувати часами Середньовіччя, початком існування Київської Русі. Об’єкт, який частково втрачено руйнівними процесами берегоутворення, виявився господарською піччю", – уточнили в повідомленні.

Зазначається, що близько 1000 років тому ця піч використовувалася для приготування їжі. А заповнення господарських ям довкола неї свідчить про те, що раціон давніх рибалок складався переважно з м’яса птиці та риби.

Виявлену господарську піч датують часами початку існування Київської Русі

Конструктивно піч мала колоподібний вигляд із трохи сплющеною верхівкою. Її основа була щільно викладена з місцевого вапнякового каменю й обмазана глиною. За слідами спроб відремонтувати піч фахівці припустили, що вона використовувалася тривалий час.

"Цей рік приніс багато цікавого матеріалу, серед якого речі козацького побуту – глиняні люльки, гончарний посуд, скло, металеві речі та ін. Вони поширюють уявлення про козацтво та їхній побут наприкінці XVIII століття", – додали представники нацзаповідника Хортиця, підкреслюючи, що про ці знахідки українцям розкажуть трохи згодом у наступних постах.

Розкопки проходили на території пам’ятки Кам’янська Січ

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в місті Дніпро українські археологи знайшли кам'яну бабу віком 4000 років. Зазначається, що колись вона була частиною великого кургану. Знахідку помістили в місцевий музей імені Дмитра Яворницького.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
У Запоріжжя із 18 жовтня встановлюється  «червоний»  рівень епідеміологічної небезпеки.

У Запоріжжя із 18 жовтня встановлюється «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки.

У Запоріжжі у зв'язку з ускладненням епідемічної ситуації через поширення коронавірусу з 18 жовтня встановлюється "червоний" рівень епідеміологічної небезпеки і запроваджуються додаткові обмежувальні карантинні заходи.

Цензор.НЕТ

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ - 17.

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ - 17.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ ЗІ СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКОГО СОБОРУ ПЦУ Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

1 1

Медведчук під арештом. Порошенка звинуватять за вугілля з «ДНР»? / В темі

Медведчук під арештом. Порошенка звинуватять за вугілля з «ДНР»? / В темі

Віктор Медведчук отримав другу підозру. Цього разу — за схему поставки вугілля з окупованих територій. Слідство вважає, що таким чином здійснювалося фінансування терористів. Проте у цій справі можуть з'явитися і інші підозрювані. Генпрокуратура оп...

2 72

Саміт - Вечірній ПреЗЕдент

Саміт - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент

2 25

151021 Строительство дома Шторм, Дожди, Подготовка к облицовке.

151021 Строительство дома Шторм, Дожди, Подготовка к облицовке.

1

Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ - 17.

Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ - 17.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ З ПАТРІАРШОГО СОБОРУ УГКЦ Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

2 1

Хліб може суттєво подорожчати: яку ціну прогнозують.

Хліб може суттєво подорожчати: яку ціну прогнозують.

Ціни на газ б'ють усі рекорди. Через це страждають усі галузі, які використовують газ для виробництва продукції. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

1 14