«Ці розмови не мають сенсу»: що стоїть за заявами Олексія Арестовича про воду для Криму.

Українська влада теоретично може змінити свою позицію щодо відновлення поставок води в Крим за «дуже серйозних поступок» з боку Росії. Про це заявив в інтерв'ю виданню «Телеграф» спікер української делегації в тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі та радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

При цьому, згідно з офіційною позицією українського керівництва, дніпровська вода через Північно-Кримський канал може знову піти на півострів тільки після його деокупації. Зокрема, це прописано в нещодавно ухваленій Стратегії деокупації та реінтеграції Криму і Севастополя. Тим часом російський віцепрем'єр Марат Хуснуллін 3 червня, заявив, що проблема забезпечення питною водою жителів Криму вирішена, вода подається без обмежень. У цілому на півострові на початку червня пройшли сильні зливи. Про нові заяви з приводу води для Криму і стан справ на півострові йшлося в ефірі Радіо Крим.Реаліі.

Фахівець геоінформаційних систем Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон висловив Крим.Реалії думку, що незважаючи на зливи, що пройшли на півострові, й оптимістичні оцінки російських чиновників, водний баланс півострова не відновлено.

Важко сказати, коли кримчани зможуть видихнути, адже попереду посушливе літо

Сергій Гапон

– Тренд залишається тим самим: водосховища наповнюються з другої половини зими. Весна була досить багатоводною, а останні зливи просто допомогли цьому тренду. Частина водосховищ близька до свого нормального обсягу, в двох-трьох з них звичайні показники навіть перевищені. Однак, як і раніше, залишаються водосховища невеликого обсягу, які навіть після таких рясних опадів наповнені лише на 50%. Наприклад, у Сімферопольському зараз рівень води нижчий, ніж в аналогічний період торік. Тобто водосховища в горах наповнені практично на 100%, а в тих, що біля великих міст – у Чорноріченському, Сімферопольському – наповнюваність вкрай погана. Щоб у них набрався нормальний об'єм, решта літа теж має бути досить дощовим. Важко сказати, коли кримчани зможуть, як то кажуть, видихнути, адже попереду посушливе літо.

На думку Сергія Гапона, говорячи про те, що проблема з водою в Криму нібито вирішена, російські чиновники видають бажане за дійсне.

Тим часом спікер української делегації в ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович на запитання журналіста «Телеграфа» про те, чи існують сценарії, за яких офіційний Київ може пустити воду на півострів, відповів наступне:

«Ні. Може змінитися тільки з точки зору дуже серйозних поступок з боку Росії, наприклад, воду в Крим можна міняти на повне виконання Мінських угод, виведення військ з Донбасу, повернення ОРДЛО на наших умовах. Теоретично ми могли б на це піти, але Росія готова виводити?»

Арестович додав, що подібні сценарії можуть висувати лише «експерти, на яких не лежить відповідальність за реалізацію політики». Пізніше в своєму пості у Facebook він висловив невдоволення тим, що журналісти прийняли його слова за ознаку готовності офіційного Києва подавати воду в Крим. Цю ж позицію Олексій Арестович підтвердив журналістам Крим.Реалії .

Журналістка поставила суто теоретичне питання, і я відповів суто теоретично

Олексій Арестович

– Якщо ви уважно читали мій пост, там спеціально написано, що Росія на це не піде. Тому такі розмови носять суто теоретичний характер, і про це можуть говорити лише люди, далекі від політики. А я, прийшовши в офіс президента, про це не говорю. Ця тема недискутабельна, до Донбасу вона не прив'язана. Існує стратегія реінтеграції Криму, в якій 66-й пункт забороняє постачати воду на півострів до його повного повернення під український контроль. Журналістка поставила суто теоретичне питання, і я відповів суто теоретично, двічі підкресливши, що це тільки теоретично. Я так і сказав, що ці розмови не мають сенсу. Але інші журналісти спробували зробити з цього сенсацію.

Проте голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у коментарі Крим.Реалії назвав заяви про можливе відновлення водопостачання Криму з материкової частини України в обмін на врегулювання ситуації на Донбасі «неприйнятними» навіть у такому контексті:

«Подібного роду заяви про те, що можливі якісь обставини, за яких можна домовитися з Росією про постачання дніпровської води в Крим, я вважаю просто неприпустимими й такими, що руйнують єдиний державний підхід у цьому питанні. Те, що така заява була зроблена напередодні «Кримської платформи», де ми намагаємося щодня мобілізувати міжнародних партнерів навколо звільнення Криму і відновлення суверенітету України, вона тим більше неприпустима».

У свою чергу, голова Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв пояснює, в чому, на його думку, полягає шкода заяв про воду для Криму, що лунають від офіційних осіб в українській владі.

– Складається таке враження, ніби її представники періодично закидають посили про постачання води через Північно-Кримський канал в окупований Крим, щоб подивитися, як відреагує українське суспільство. Олексій Арестович, по-перше – все-таки офіційний радник глави держави, по-друге, досить досвідчений блогер з більш ніж сотнею тисяч підписників. Він чудово розуміє, що за будь-яким посилом може послідувати певна реакція. Я думаю, що теоретично міркувати може бабуся, сидячи на лавочці. До того ж ще з 2014 року багато експертів неодноразово говорили про те, що дії Росії на Донбасі – це один з варіантів розміну на Крим. А подача води на півострів – якраз один з етапів такого розміну. Добре, що українське суспільство, журналісти дуже швидко реагують: ми не будемо давати нашим чиновникам розслаблятися.

Водночас український політолог Олег Саакян вважає навіть теоретичний сценарій розміну Донбасу на Крим неймовірним – і не тільки через офіційну позицію України.

Всім прекрасно зрозуміло, що воду в Крим ніхто не збирається пускати

Олег Саакян

– Арестович хотів або викликати хайп своєю заявою, або в будь-якому іншому варіанті – це не просто привернення уваги, що, звичайно ж, не до місця і не до часу. Всім прекрасно зрозуміло, що воду в Крим ніхто не збирається пускати, це неможливо і не вирішує жодних проблем для України і для населення півострова. Арестович зараз не в експертній позиції, а в позиції офіційного спікера. Відповідно, його необачно кинуті слова відразу ж сприймаються як відлуння можливої позиції влади. Тут же воно обростає певною конспірологією. В цілому я не думаю, що Крим може взагалі розглядатися як розмінна монета в проблемі сходу навіть за величезних поступок російської сторони, яких насправді навіть на горизонті поки не видно. Я впевнений, що в Кремлі не розглядають подібні варіанти: вони звикли тільки відкушувати території, але не віддавати.

Олег Саакян підкреслює: щоб не втратити підтримку західних партнерів у протистоянні російської агресії, Україна не повинна допомагати останній вирішувати проблеми, безпосередньо викликані окупацією півострова – зокрема, труднощі з водопостачанням.

(Текст підготував Владислав Ленцев)

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

Крим.Реаліі

«Крим.Реаліі» - всі новини Криму, аналітика, репортажі, відео та фотогалереї, радіо і телепередачі, огляди соціальних мереж, блоги і думки.

https://ua.krymr.com/

Новини по темі
7 років тому захисники України не дозволили РФ перетворити Маріуполь на чергову  «чорну діру».

7 років тому захисники України не дозволили РФ перетворити Маріуполь на чергову «чорну діру».

Сім років тому Україна змогла відстояти Маріуполь. Наші захисники не дали перетворити розвинене місто з потужною промисловістю в чергову "чорну діру" окупованих Росією територій.

Цензор.НЕТ

13 червня 2014 року Маріуполь звільнили від проросійських бойовиків.

13 червня 2014 року Маріуполь звільнили від проросійських бойовиків.

13 червня 2014 року бійці полку "Азов", дві роти батальйону "Дніпро-1", 1-ша бригада Національної гвардії України та бійці 72-ї механізованої бригади розпочали успішну операцію звільнення від проросійських бойовиків Маріуполя. Ввечері того ж дня н...

Цензор.НЕТ

Зеленський хоче, щоб найкращі викладачі майбутнього президентського університету отримували від 4 тисяч  «доларів або євро».

Зеленський хоче, щоб найкращі викладачі майбутнього президентського університету отримували від 4 тисяч «доларів або євро».

Глава держави Володимир Зеленський хоче, щоб для найкращих викладачів майбутнього президентського університету зарплата стартувала з 4 тисяч "доларів або євро".

Цензор.НЕТ

Наші європейські партнери повинні чути сильний злагоджений голос зарубіжних українців. на зустрічі з керівництвом СКУ.

Наші європейські партнери повинні чути сильний злагоджений голос зарубіжних українців. на зустрічі з керівництвом СКУ.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів онлайн-зустріч з проводом Світового конгресу українців (СКУ) – президентом Павлом Ґродом, віцепрезидентами Андрієм Футеєм, Стефаном Романівим, Павлом Садохою, Оленою Кошарною, а також головою р...

Цензор.НЕТ

«Пионеры, идите в ж*пу!» : кого з фігурантів  «плівок медведчука»  несподівано послав Луценко.

«Пионеры, идите в ж*пу!» : кого з фігурантів «плівок медведчука» несподівано послав Луценко.

Фаїна Раневська в задушливі роки соцреалізму і марксистсько-ленінськоі етики була острівком здорового гумору про оточуючий маразм. Її цитати поширювали самвидавом і передавали із рук у руки. І, як не дивно, вони досі актуальні. Вже 2 роки, як і...

4

Зеленський ігнорує Байдена / ПДЧ в НАТО / Корінні народи Росії - Суботній Політклуб.

Зеленський ігнорує Байдена / ПДЧ в НАТО / Корінні народи Росії - Суботній Політклуб.

Зеленський ігнорує Байдена: президент України Володимир Зеленський ігнорує президента США Джо Байдена - не дотримується позиції Сполучених Штатів щодо подій в Україні, олігархів зокрема. ПДЧ в НАТО: імовірність отримання ПДЧ (Плану дій для членств...

12

Водні фільтри в Криму не витримують ‌‌-‌ ‌Крим.Реалії‌

Водні фільтри в Криму не витримують ‌‌-‌ ‌Крим.Реалії‌

Водні фільтри в Криму не витримують. Яку воду п’ють у Криму? Кримчани масово скаржаться на якість питної води. Опитані кажуть, що навіть фільтри не витримують, замінюють їх частіше. Як вихід, люди купують бутильовану воду або у вуличних водоматах....

Героям слава, пригорілі росіяни, ЄВРО-2020, Поплавський – все і Велике садівництво #ПІДСВИКИ.

Героям слава, пригорілі росіяни, ЄВРО-2020, Поплавський – все і Велике садівництво #ПІДСВИКИ.

Емоційно-футбольні "ПІДСВИНКИ ТИЖНЯ шоу" на "Цензор.НЕТ" Вітаємо збірну Бельгії з перемогою над росіянами і жартуємо про УЄФА, футболки, пригорілих росіян, мільярд дерев, дует Поплавського і Винника, а ще – про "велике садівництво" Зеленського. Фу...

Чи не допомагає Зеленський Медведчуку? Що у плівках медведчука занепокоїло колишнього генпрокурора.

Чи не допомагає Зеленський Медведчуку? Що у плівках медведчука занепокоїло колишнього генпрокурора.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

3

Євро-2020 - Вечірній ПреЗЕдент

Євро-2020 - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

2