В ОП вважають дивним порівняння Путіним проекту про права корінних народів з ідеями нацистів.

Путін порівняв Україну з нацистською Німеччиною /фото Kemlin.ru

Путін порівняв Україну з нацистською Німеччиною /фото Kemlin.ru

Радник керівника офісу президента України Михайло Подоляк назвав дивною заяву президента РФ Володимира Путіна, який порівняв законопроект президента України Володимира Зеленського про права корінних народів з ідеями нацистської Німеччини.

Про це Подоляк заявив у коментарі кореспонденту УНІАН.

"М'яко кажучи, дивна заява. Тому що поняття "корінні народи" - стійке юридичне поняття в сучасному міжнародному порядку. У подібних слів російського президента може бути кілька пояснень. Або президент РФ некоректно поінформований про український законопроект. Або це, знову ж таки, банальне підігравання існуючій пропагандистській повістці в РФ. Або це риторична підготовка до тих переговорів, які будуть вестися з участю російської сторони. Не більше», - переконаний Подоляк.

Читайте також В ОП відреагували на заяву Путіна про підлітну годину ракет у разі вступу України до НАТО

Між іншим, як зазначив радник керівника ОП, в самій Росії ще в 1999 році був прийнятий Федеральний закон "про гарантії прав корінних нечисленних народів Росії".

"Є масив міжнародних документів, які регулюють дану сферу. Зокрема, Декларація ООН про права корінних народів. Тобто в такому регулюванні немає і не може бути нічого деструктивного", - підкреслив Подоляк.

На думку радника керівника ОП, необхідно розрізняти правове регулювання прав корінних народів і прав національних меншин.

"Якщо, наприклад, права кримських татар, кримчаків і караїмів можуть бути врегульовані законом про корінні народи України, то права національних меншин – в тому числі й росіян – вимагають окремого акту. Якщо, звичайно, в цьому є хоч якісь резони, бо права нацменшин в Україні абсолютно не ущемлені", - резюмував Подоляк.

Що передувало

9 червня в ефірі російського телебачення президент Росії розкритикував законодавчу ініціативу президента України "Про врегулювання статусу і про права корінних народів з ідеями нацистської Німеччини".

"Взагалі сам по собі поділ на корінні, першосортні і другосортні категорії людей вже абсолютно точно скидається на теорію і практику нацистської Німеччини. Як бути людям зі змішаною кров'ю? Сам Зеленський – єврей за національністю, у нього, може, там кров намішана. Що робити з цими людьми? Їм будуть, як у нацистській Німеччині, міряти черепи, інші частини тіла? Як визначали справжніх арійців, так визначатимуть справжніх українців?» - сказав Путін.

18 травня Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону "Про корінні народи України" (№5506).

"Цей документ визначає права корінних народів України та особливості їх реалізації з метою сприяння консолідації та розвитку української нації, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності таких народів", - йдеться в повідомленні офісу президента.

8 червня в Держдумі Росії відреагували на ініціативу Зеленського прийняти закон про корінні народи України. У зв'язку з цим в Держдумі прийняли заяву, що засуджує цей документ через відсутність в ньому згадки про росіян.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Костянтин Гончаров

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Тупицький перебував під впливом політичних і бізнес-груп.

Тупицький перебував під впливом політичних і бізнес-груп.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що глава Конституційного Суду, приймаючи рішення щодо антикорупційних реформ, реформи землі і мови, перебував під впливом різних політичних і бізнес-груп. Тому він як президент змушений був реагувати.

Цензор.НЕТ

«Європа буде захищати свої національні інтереси».

«Європа буде захищати свої національні інтереси».

"Сьогодні треба говорити про те, наскільки #Україна готова показати свою позицію на міжнародній арені. А позиції немає. Можливо, Україна розірвала дипломатичні стосунки з Росією? Ні. Грузія розірвала, а ми - ні. У нас вільний перехід через кордон ...

1

9-річний помер хлопчик від отруєння грибами у Дніпрі: чому їстівні гриби можуть бути небезпечними.

9-річний помер хлопчик від отруєння грибами у Дніпрі: чому їстівні гриби можуть бути небезпечними.

В Україні від початку сезону грибами отруїлися четверо людей, троє з них - діти. На реанімаційних лІжках побували 35 людей. І це лише ті, хто звернувся до лікарів. Медики вкотре наголошують: дикорослі гриби можуть бути смертельно отруйними. Днями ...

«Керівник фракції «Голос» має стосунок до будівництва партії  Дмитра Разумкова».

«Керівник фракції «Голос» має стосунок до будівництва партії Дмитра Разумкова».

«Дуже прикро, що знакові для мене люди, ціннісні, які є фігурами у громадянському житті, зараз намагаються дистанціюватися. А тут треба було б проявити мудрість, відповідальність і шукати конструктив, але цього не зробили. Друге, мені соромно пере...

1

Есмінець Британії проти ВМС Росії. Момент зустрічі

Есмінець Британії проти ВМС Росії. Момент зустрічі

Росія попереджає Велику Британію, що вона буде бомбардувати британські військові кораблі, якщо в Чорному морі будуть подальші «провокації». Тим часом, на цих кадрах видно що відбувалося в Чорному морі 23 червня. Відео інциденту було зняте командою...

Клімкін про заяви Меркель щодо Путіна: «Волосся стає дибки».

Клімкін про заяви Меркель щодо Путіна: «Волосся стає дибки».

«Мінські домовленості ніколи не спрацюють. Якою б не була послідовність, ми не можемо проводити вибори, коли російські громадяни голосують за кандидатів - російських громадян на українських виборах. Це початок руйнування державності. Тому нам потр...

1

«В Києві таких немає» : на відновленому ентузіастами пляжі у Смілі тривають Всеукраїнські змагання.

«В Києві таких немає» : на відновленому ентузіастами пляжі у Смілі тривають Всеукраїнські змагання.

На відновленому ентузіастами пляжі тривають всеукраїнські змагання. Два роки тому місцеві жителі взялися навести лад біля озера у Смілі на Черкащині. Тоді силами людей та благодійників вдалося зі смітника зробити комфортне місце для відпочинку. Те...